• Aktuality
  • Polievka pred Slovanom: Verím, že príde návšteva jari!
A tím / MFK Dukla / 11.05.2023

Polievka pred Slovanom: Verím, že príde návšteva jari!

Polievka pred Slovanom: Verím, že príde návšteva jari!
Pred záverečným duelom nadstavby na domácom štadióne sme vyspovedali kanoniera Róberta Polievku.

VERÍ V NÁVŠTEVU JARI

Jeden z najlepších útočníkov chce proti Slovanu nastúpiť: “Samozrejme, každý hráč sa teší na takýto zápas a ja nie som výnimka. Obzvlásť, ak oba tímy hrajú o veľa, všetci vieme počítať a tabuľka hovorí jasnou rečou.” Slovenský reprezentant vie, že táto sezóna ho zastihla vo výbornom svetle a verí, že Štiavničky budú sobotu popoludní hojne zaplnené a možno aj vypredané: “Slovan je lákadlo o tom niet pochýb, ale prispeli sme k tomu aj my našou hrou. Všetci zistili, že hráme pohľadný futbal a hlavne počas jari sú to atraktívne duely. Teda, aspoň to nám hovoria ľudia v meste. Verím, že na Slovan príde návšteva jari a bystričania takto ocenia naše výkony počas celej sezóny.”POSLEDNÝ DOMÁCI ZÁPAS?

Pri pohľade na tabuľku je všetko zamotané tak, že fanúšikovia Dukly musia byť poriadne šokovaní. Ako sú na tom pri prepočtoch samotní hráčí? “Nebudem klamať, že to vnímame a je to na celom asi najhoršie. My sa  však chceme  sústrediť na náš výkon a ostatné veci nevieme ovplyvniť. Všetci si prajeme pohárovú Európu, no pred sezónou by sme čo dali za to, aby sme boli tam, kde teraz? Pozeráme sa to s pokorou, vážime si súčasnú pozíciu a nepozerajte sa na iné veci. Ak sa na to triezvo pozrieme, tak si vážme, kde sme a nechajme všetko ostatné na osud,” dodal Polievka a pozrel sa aj nad týmto ročníkom v širšom kontexte: “Liga má šmrnc, do posledného kola sa hrá o veľa. Bolo veľa nečakaných výsledkov, kde je aj náš postup do prvej šestky a my tam nie sme len do počtu. Toto chcú ľudia vidieť, liga nabrala na atraktivite a o zápasoch sa hovorí celý týždeň.”

Záujem o lístky  je oproti predchádzajúcim zápasom oveľa vačší, v hre je pohárová Európa. V sobotu bude na Štiavničkách súboj dvoch najlepších tímov nadstavbovej časti. Viac bodov ako naša Dukla získali na jar len futbaliti bratislavského Slovsna a aj to dáva súboju parádny punc.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Program zápasov mládežníckych tímov od 11.4 - 16.4.2023

Čítať viac
A tím

Vo Fortuna lige by sme sa radi vyhli záchranárskym prácam

Čítať viac
A tím

Marek Frimmel prvou letnou posilou Dukly

Čítať viac
Dorast

Mladícky úprimná viera v dobrý koniec

Čítať viac
Žiaci

Proti Lučencu až tri žiacke tímy Dukly bodovali, zvíťazila pätnástka

Čítať viac
A tím

MFK Dukla je už istým jesenným víťazom

Čítať viac