• Aktuality
  • Štyria hráči Dukly končia ´profi´ kariéru
A tím / MFK Dukla (PR) / 14.07.2021

Štyria hráči Dukly končia ´profi´ kariéru

Štyria hráči Dukly končia ´profi´ kariéru
Profesionálnu hráčsku kariéru sa našej v banskobystrickej Dukle rozhodli ukončiť štyria futbalisti. Traja z nich začínali u nás už v dorasteneckom, respektíve žiackom veku. V A - mužstve už nefigurujú brankár Adam Krejčí, obranca Ján Nosko, stredopoliar Gabriel Snitka a útočník Lukáš Laksík.

Najstarším hráčom zo spomenutej štvorice je 35-ročný Gabriel Snitka. V Dukle pôsobil od svojich siedmich rokov, prešiel prakticky všetkými mládežníckymi kategóriami, za A tím nastúpil prvýkrát v roku 2009. V rámci fúzie klubov pôsobil tiež v Podbrezovej, aby sa opäť vrátil do Banskej Bystrice. Tu prežil drvivú časť svojej futbalovej kariéry. Počas nej tento náš odchovanec strelil celkovo 28 gólov a odohral 21 504 minút v ligových súťažiach.

S Duklou sa neodmysliteľne spája aj meno Lukáš Laksík. Hoci začínal v FC Junior Radvaň, v doraste prešiel do banskobystrickej Dukly a strávil v našom klube prevažnú časť svojej futbalovej kariéry. Dnes 31-ročný útočník končí profesionálnu kariéru a zahrá si už iba v amatérskej súťaži, konkrétne za Badín. Na svojom konte má dovedna 79 ligových gólov na slovenských trávnikoch a odohral takmer 13 tisíc minút.

V dorasteneckom veku prišiel z Krupiny do banskobystrickej Dukly aj brankár Adam Krejčí. Hral za našu juniorku, potom ho stiahol do treťoligovej Kremničky tréner Norbert Juračka a keď tento tím prepustil miesto v súťaži MFK Dukla, už bol pevnou súčasťou A – mužstva. V ligových súťažiach má na svojom konte zapísaných 15 625 minút. Hoci má iba 26 rokov, nateraz ´profi´ kariéru prerušuje prestupom do treťoligových Rakytoviec. Adam nevylučuje návrat do profesionálneho kolotoča, v našom klube zostáva ako tréner prípraviek.

V Dukle končí aj 33-ročný obranca Ján Nosko. Rodák z Brezna, ktorý začínal v Podbrezovej, prišiel do Banskej Bystrice v júli 2013. Odohral za nás jednu sezónu, aby sa vrátil späť do svojho materského pôsobiska. Po roku prestúpil do FK Pohronie, kde okúsil aj najvyššiu slovenskú súťaž. Súčasťou nášho klubu bol znovu od prvého januára 2020, po roku a pol sa s nami lúči a prechádza do amatérskych štruktúr, stal sa posilou nováčika štvrtej ligy FK Sitno Banská Štiavnica.

„Vedenie klubu týmto ďakuje všetkým spomínaným hráčom za dlhoročnú vzornú reprezentáciu klubu a mesta Banská Bystrica. V prípade prvej trojice ide o srdciarov a odchovancov klubu. Snitka a Laksík strávili v Dukle viac ako desaťročie svojej futbalovej kariéry. V každom zápase všetci štyria vydali zo seba maximum a odvádzali kvalitné výkony. Prajeme im veľa osobných ako aj športových úspechov v nových kluboch,“

- uviedol predseda MFK Dukla Banská Bystrica Ján Roháč.

S odchovancami banskobystrickej Dukly, ktorí definitívne ukončili profesionálnu kariéru, sa náš klub oficiálne rozlúči v niektorom z ligových duelov v sezóne 2021/2022.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Info k akreditáciám. Vstupenky opäť v predpredaji!

Čítať viac
Dorast

Sumár víkendových zápasov mládeže. Starší dorast remizoval v Košiciach

Čítať viac
A tím

Príprava: V Seredi remíza 2:2

Čítať viac
A tím

Úvod jari nám nevyšiel, Podbrezovej sme nedali gól

Čítať viac
A tím

Veselová neveselo, ale s rešpektom, o futbale

Čítať viac
A tím

Viktória Mázorová: Zohráme sa a budeme silnejšie!

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem