• Poradili sme si s Komárnom, opäť výhra na nulu
A tím / MFK Dukla (PR) / 04.09.2021

Poradili sme si s Komárnom, opäť výhra na nulu

Jurčišin v akcii s Komárnom (T. Chytílek)

Futbalisti našej banskobystrickej Dukly v siedmom kole druhej ligy zdolali doma hladko Komárno 2:0 po dobrom výkone. Súper mal za celý zápas iba dve nebezpečnejšie šance, hrali sme dobre nielen v defenzíve, ale aj v ofenzíve. Využili sme hneď prvú šancu, tak ako pred zápasom avizoval Patrik Prikryl, ktorý taktiež mohol skórovať z dvoch priamych kopov.

Banskobystrickí futbalisti mali skvelý vstup do zápasu. Už v prvej minúte pätičkou našiel Richtárech na pravej strane za šestnástkou voľného Svena Jurčišina, ktorý si prisunul loptu k hranici veľkého vápna, pripravil si streleckú pozíciu a parádne to namieril k vzdialenejšej žrdi – 1:0. Išli sme aj za druhým gólom. V tretej minúte Polievka prenikol po ľavej strane do šestnástky a vyprášil rukavice brankárovi Brédovi. Súper mierne pohrozil v šiestej minúte. Vysokí hráči po predchádzajúcom rohovom kope ešte zostali v šestnástke, centrovanú loptu z takmer polovice ihriska poslal do ohňa jeden z hráčov hostí a k hlavičke sa dostal G. Tóth, úradoval však náš brankár Hruška. My sme taktiež pohrozili po rohovom kope, odrazená lopta sa dostala za šestnástku k Migaľovi, ten centroval do pokutového územia, kde Vajda hlavičkoval nepresne. Mali sme tlak úvodnú štvrťhodinu, až potom sa postupne hra vyrovnala, ale šance chýbali. Prvú vážnejšiu a jedinú v prvom polčase predviedli futbalisti Komárna v tridsiatej minúte. Ganbold vysunul na ľavej strane do úniku Horodníka, ten sa dostal do šestnástky a zakončil, no veľmi dobre mu sekundoval v sledovaní i v behu náš stopér Kupčík a loptu parádne zblokoval. Túto výstrahu sme zobrali vážne a záver polčasu opäť patril nám. Prikryl z priameho kopu z takmer 25 metrov poslal loptu pekne pod brvno, odkiaľ ju vyškriabal famózne Bréda. Následne mal gólman KFC šťastie, keď Slaninka napriahol z prvej z väčšej vzdialenosti a o meter minul ľavú žrď. Minútu pred prestávkou sme reklamovali penaltu. Po jasnom kontakte Šmehyla skončil náš kapitán Polievka na ľavej strane pokutového územia v sľubnej šanci na zemi. Rozhodca Malárik mlčal.

V druhom polčase sa dlhšie nič nedialo, hrali sme v pohode, súpera držali na dištanc. Skúšal to na našej strane najmä Migaľa, najprv spoza šestnástky mieril tam, kde stál Bréda a potom už z pravej strany veľkého vápna napriahol tvrdo, no nepresne. Ani obaľovačka Polievku po hodine hry zo zhruba 20 metrov nemala presné parametre. Vyšlo nám to až v 76. minúte. Migaľa z pravej strany pekne našiel na ľavej voľného Slaninku, ktorý pred úplne odkrytou svätyňou súpera netrafil loptu. Zmocnili sme sa jej ešte následne, zostali vpredu a po narážačke s Richtárechom Robo Polievka prenikol do päťky a z ľavej strany z mierneho uhla sa zoči – voči Brédovi presadil – 2:0. Komárno sa následne snažilo o kontaktný gól a malo vyloženú možnosť v osemdesiatej minúte, keď na voľného Ganbolda smerovala presná prihrávka z ľavej strany. Legionár Komárna zakončoval bez prípravy v našom pokutovom území a iba tesne minul odkrytý priestor bránky. Hostia sa už potom nedostali k príležitosti, naopak my sme mohli poistiť víťazstvo i tretím gólom. Prikryl z priameho kopu z vyše dvadsiatich metrov poslal loptu do brvna, Polievka po prieniku do šestnástky predviedol krížnu strelu a iba o kúsoček minul vzdialenejšiu žrď a v poslednej minúte stretnutia išiel striedajúci Depetris z pravej strany na bránku, no dobre vybehol i zasiahol Bréda.

MFK Dukla Banská Bystrica – KFC Komárno 2:0 (1:0)

Góly: 1. Jučišin, 76. Polievka. Rozhodoval: Malárik. ŽK: Migaľa, Polievka – Szöcs, Šurnovský. Diváci 335.

Zostavy a striedania:

Banská Bystrica: Hruška – P. Vajda, Kupčík, Prikryl – Migaľa, B. Ľupták (90+1 V. Tóth), Richtárech, Slaninka – Jučišin (90+1 Uhrinčať), Šulc (62. Depetris), Polievka (82. Kojnok)

Komárno: Bréda – P. Varga, Domonkos, Szöcs, Šurnovský – M. Šimko – Šmehyl, Szetei (46. Györgyi), Ganbold, Horodník  (46. Bayemi) – G. Tóth (67. Abrahám)

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Dali sme prvý gól v prvej minúte, ním sme sa upokojili. Mali sme potom hru pod kontrolou, dali sme druhý gól, navyše ´Piky´ mal ešte dva fantastické priame kopy. Komárno hralo tiež dobre, súper má dobrý tím, nie nadarmo bol pred nami v tabuľke. Takže si veľmi ceníme toto víťazstvo, hlavne po tom, čo sme vyhrali minulý zápas na ihrisku súpera. Potvrdili sme tri body z vonku. Nemôžeme byť však ešte s výkonom úplne spokojní, stále tam niečo chýba, no vyskytli sa v tomto zápase dobré veci, ale sú ešte aj veci, ktoré potrebujeme zlepšovať.“

Sven Jurčišin, strelec prvého a víťazného gólu Dukly: „Som veľmi rád, že som skóroval hneď v prvej minúte a vyplnil želanie ´Pikyho´ pred zápasom, no predovšetkým som rád, že sme dokázali vyhrať a máme konečne tri body z domáceho stretnutia. Dobre sme sa na tento duel nastavili v hlavách, nič sme nepodcenili a každý z nás podal stopercentný výkon. Dobre fungovala aj defenzíva, ofenzíva si vytvorila viac šancí, takže si myslím, že to bol celkovo z našej strany dobrý a hlavne tímový výkon.“

Róbert Polievka, kapitán Banskej Bystrice, strelec druhého gólu: „Opäť sme sa presvedčili, že žiadny zápas v tejto lige nie je ľahký. Komárno ukázalo bojovný výkon, ťažko sme sa cez nich presadzovali. Myslím si však, že tam boli situácie, kedy sme mohli zápas rozhodnúť skôr, teda pridať druhý gól. Hralo by sa nám potom ľahšie. Šance sme mali, ak trošku ešte popracujeme na ich premieňaní, tak máme na čom stavať. Ja som sa snažil zamestnávať obranu súpera, strieľať, padlo mi to napokon tam, som za to rád. Čo sa týka situácie na konci polčasu, kontakt Šmehyla tam bol a záleží už iba na rozhodcovi do akej miery to posúdi. Ja som tam mal priestor, vyhľadávam takéto situácie, niekedy to vyjde, ste vtedy za hviezdu a inokedy nie, vtedy ste za hlupáka. Ja sa však v tomto smere nezmením nikdy.“

Dávid Richtárech, prihral na oba naše góly: „Čo sa týka prvého gólu, Sven si zakričal, ja som mu to priťukol pätičkou, ale ja to nevnímam ako asistenciu, keďže Sven si tú loptu pekne zobral na šestnástke a on to skvele uložil. Je to jeho zásluha ten prvý gól, nie tak ani moja. Pekne sme ich však načali hneď na začiatku. To sme chceli. Čo sa týka druhého gólu, býva často v zápase, že si to berie Robo do stredu, skúšame to aj na tréningu týmito narážačkami. Konečne nám to vyšlo, takže paráda. Tri body sú doma, no vieme hrať aj lepšie. Je dôležité, že sme si udržali čisté konto. Nemali hostia nejaké šance, až v závere jednu, ale ustáli sme to s čistým kontom, za čo sme radi.“

Bardejov – Žilina B 0:1, Humenné – Trebišov 3:0, Námestovo – Košice 1:3, Skalica – Púchov 1:0, ďalšie stretnutia sa hrajú v nedeľu.

Naša mestská futbalová Dukla sa predstaví v ôsmom kole v nedeľu 12. septembra o 10.30 hodine v Bratislave, kde nás hostí na svojom štadióne FC Petržalka.

1. Humenné 17b, 2. Skalica 17b, 3. Petržalka 16b, 4. Podbrezová 15b, 5. B. Bystrica 14b, 6. Trebišov 14b, 7. Komárno 13b, 8. Žilina B 11b, 9. Košice 10b, 10. Šamorín 7b... ... 14. Bardejov 3b, 15. Slovan B 1b*, 16. Námestovo 1b.

* - mužstvo má jeden neodohraný zápas k dobru

FOTOGALÉRIA (autor: Tomáš Chytílek):

Lenka Mazúchová: V reprezentácii chcem odohrať čo najviac minút a zbierať skúsenosti