• Aktuality
  • Seniorská výučba vo víťaznom súkolí
A tím / MFK Dukla, Miroslav Čief / 09.11.2019

Seniorská výučba vo víťaznom súkolí

Foto: fb MŠK Žilina

Foto: fb MŠK Žilina

Pripisuje si na svoje konto prvé štarty v drese MFK Dukla. Zbiera skúsenosti a učí sa. Vo víťaznom stretnutí v Petržalke (2:0) spred takmer mesiaca to bolo dokonca jeho premiérové zaradenie do úvodnej jedenástky v mužskom futbale. Mladík Gabriel Holub, rodák zo Sniny, si na trávniku počína obstojne. Hýri pohybom, pýta si lopty a prikladá svoj dielik k víťaznej skladačke mužstva trénera Stanislava Vargu, ktoré aktuálne tróni na čele druholigovej súťaže.

Fanúšikovia Dukly dozaista poznajú Savića, Polievku či Snitku, Gabriel je pre mnohých z nich trochu menšou neznámou, preto sa ho pokúsime predstaviť. S futbalom som začínal v prípravke MFK Snina, odkiaľ som v kategórii U15 odišiel so MFK Košice, následne v kategórii U17 do Podbrezovej. V Podbrezovej som prežil celé dorastenecké obdobie, po jeho ukončení som prestúpil do MFK Dukla. K futbalu ma viedli odmala moji rodičia a taktiež môj ujo, ktorý taktiež hrával futbal,“ začal rozprávať náš stredný záložník.

Pod Urpín zamieril v letnom prestupovom období. Ako sa rodil jeho úspešný prestup? „Hosťovanie do Dukly sa uskutočnilo pomerne rýchlo, dostal som v lete šancu ukázať sa, uspel som a dohodli sme sa. O klube som mal dobré referencie, sledoval som ho dlhú dobu, veď kto by nepoznal Duklu... A keďže som bol istý čas v Podbrezovej, tak som sa o Dukle dozvedel dosť, hrávali so mnou chalani z Banskej Bystrice. Rozhodnutie prestúpiť sem bolo správne, po ukončení pôsobenia v doraste byť v druholigovom kádri je pre mňa nesmierny úspech. Podarilo sa mi zapadnúť do mužstva a momentálne ideme od zápasu k zápasu, krôčik po krôčiku za úspechmi, máme skúsené mužstvo, sú tu hráči ktorí mi dávajú veľmi veľa a mám sa od nich veru čo učiť. Páči sa mi náš herný prejav a pozitívne je, že sa nám darí víťaziť,“ pokračoval.

Od svojho príchodu bojuje o minúty na trávniku. Pracuje v tréningovom procese, zápasové príležitosti dostával v Slovnaft Cupe, v druholigových zápasoch prevažne naskakuje z lavičky. Pred takmer mesiacom Petržalke si pripísal debut v základnej zostave a hneď s puncom víťazstva. V strede zálohy vyvinul množstvo snahy a pozitívnych rozhodnutí. „K debutu asi toľko, že som šťastný, že som sa ocitol v zostave od začiatku. Bolo to pre mňa niečo nové, pretože som ešte nehral v základnej zostave v mužskom futbale v 2. lige, ale cítil som sa na prekvapenie bez stresu. Tešil som sa, chalani mi taktiež pomohli, podržali ma, poradili mi, ako dostať takú pohodu v zápase a musím povedať, že sa mi hralo dobre. Zápas hodnotím pozitívne, súper bol nebezpečný, ale dali sme dva góly a žiadny nedostali, takže sme, myslím, zaslúžene vyhrali. Získali sme veľmi dôležité tri body a sme radi, že sme aj vďaka nim na čele tabuľky, je to pre nás príjemný pocit,“ rozprával o staršom víťazstve Dukly, ktoré gólmi režírovali Starší s Dolným. Na trávniku bol do 79. minúty, keď ho vystriedal Martin Hrudkay.

V minulom kole sa v základnej zostave proti Žiline B (2:1) objavil opäť. A práve on v 29. minúte asistoval na víťazný gól Róberta Polievku, keď ho prihrávkou rozbehol za obranu. „Zápas so Žilinou ovplyvnilo predchádzajúce stretnutie v Poprade, ktoré sme prehrali 0:3 a vypadli so Slovnaft Cupu. Preto sme chceli pod Dubňom oveľa viac vyhrať. Som rád, že som opäť dostal šancu v základnej zostave. Vedel som, že to bude nesmierne ťažký zápas, Žilina je špecifická svojou hrou na umelej tráve, vedeli sme, že to bude skôr o takej bojovnosti, ochote, futbalovom chcení. Chlapci v šatni ma povzbudili, že sa mám v zápase chytiť ľahkými vecami, nevymýšľať, nestrácať lopty, hrať jednoducho a nebáť sa. Počas celého zápasu som cítil ich podporu a som rád, že sme do toho dali všetko, zápas nám vyšiel a vyhrali sme ho. Našou úlohou je však nepodceniť posledný zápas jesene v Šamoríne. Veľa sa o tom rozprávame, že ho chceme zakončiť víťazne a ja verím, že sa nám to podarí.“ Zápas 17. kola v Šamoríne odohráme v nedeľu 10. 11. 2019 o 10:30.

Gabriel Holub býva v Snine, momentálne neštuduje. Medzi jeho koníčky patrí rybolov, voľný čas trávi často s kamarátmi a s rodinou, ale keďže je častejšie v Banskej Bystrici, tak s kamarátmi. Jeho obľúbeným filmom je 96 hodín – odplata, v hudbe vyznáva rap, jazz a pop. Jeho obľúbeným jedlom sú bryndzové pirohy. Jeho hráčskymi vzormi sú Cristiano Ronaldo, Zinedine Zidane a Nabil Fekir, je fanúšikom španielskeho Realu Madrid. Vo futbale by sa chcel čo najviac zlepšovať a presadiť sa v mužskom futbale. Všetko ostatné zariadi osud, ktorému chce ísť naproti.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Dnes vo Zvolene privítame MFK Skalica

Čítať viac
A tím

Téma súčasného futbalu v MFK Dukla naliehavá, ale nezastieraná

Čítať viac
Dorast

Poznáme termíny kvalifikácie o 1.ligu!

Čítať viac
A tím

Skončili sme piati alebo šiesti? SFZ odpovie zajtra

Čítať viac
A tím

Na Štiavničkách privítame MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Čítať viac
Dorast

Sumár mládeže: Dorasty bodovali s Dunajskou Stredou, starší žiaci vyhrali v Podbrezovej

Čítať viac