• Aktuality
  • Preview: Marek Bažík a Timotej Záhumenský pred duelom so Zlatými Moravcami
A tím / MFK Dukla BB / 15.03.2024

Preview: Marek Bažík a Timotej Záhumenský pred duelom so Zlatými Moravcami

Preview: Marek Bažík a Timotej Záhumenský pred duelom so Zlatými Moravcami
Futbalistov MFK Dukla Banská Bystrica čaká prvý domáci zápas v rámci nadstavbovej skupiny o udržanie sa. V sobotu privítame na Štiavničkách FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble.

Pôjde o súboj prvého a posledného celku skupiny o udržanie sa, pričomViOnstráca na predposledné Michalovce už 9 bodov. V Zlatých Moravciach reagovali na náročnú situáciu zimným posilnením kádra, ale ani to zatiaľ vytúžené ovocie neprinieslo.Zverenci trénera Dušana Uhrina mladšieho na jar ešte nebodovali. Ak chcú však naši hráči splniť úlohu favorita, nemôžu nič podceniť. Cieľom je najvyššia priečka v spodnej šestke, takže body potrebujeme aj my. Do nadstavbovej skupiny o udržanie sa vykročil náš tím úspešne, výhrou v Skalici po výsledku 1:2.

„V Skalici sme už neriešili, ako sme skončili v tabuľke po základnej časti. Chceme teraz vyhrať všetky zápasy a umiestniť sa čo najvyššie. Pripravujeme sa na ďalší zápas, chceme vyhrať, to je náš cieľ. Zlaté Moravce síce zatiaľ nevyhrali, ale nemôžeme sa uspokojiť, že prídu a nemajú zatiaľ víťazstvo. Dúfam, že to tak bude aj po zápase, chceme k tomu pristúpiť zodpovedne. Keď budeme hrať našu hru, pressing, nátlakovo, tak si myslím, že to zvládneme,“ vyjadril sa po štvrtkovom tréningu náš ľavý krídelný obranca Timotej Záhumenský.


Čo by malo byť kľúčom k úspechu? „V prvom rade naše nastavenie. My keď sa na ten zápas dobre nastavíme a pripravíme, tak verím, že ho zvládneme. Vieme, čo takéto zápasy prinášajú, že fanúšikovia budú asi čakať, že budeme vyhrávať polčas 3:0, ale ja nečakám nič ľahké. Moravce hrajú o všetko, takže bude to ťažké, ale bolo by fajn, keby sme ten zápas čím skôr otvorili, a potom by sa hralo ľahšie. Ale v prvom rade sa na to musíme dobre nastaviť v hlavách,“ odpovedal asistent trénera Marek Bažík, ktorý zároveň prehovoril aj o stave mužstva:„Boli nejaké šrámy počas tréningov, mali sme aj nejaké absencie počas týždňa, ale vo štvrtok nám už trénovali všetci okrem Braňa Ľuptáka, ktorý nebude asi fit, takže verím, že do soboty budeme pripravení.“

Futbalisti MFK Duklaa FC ViOn sa naposledy stretli v prvom jarnom kole, v Zlatých Moravciach sa po výsledku 0:2 radovali z troch bodov zverenci Mária Auxta. Na jeseň si mužstvá pod Urpínomrozdelili body po remíze 1:1.

Stretnutie 2. kola skupiny o udržanie sa v Niké lige medzi MFK Dukla Banská Bystrica a FC ViOn Zlaté Moravce má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 16. marca o 15.00 h na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť online tu. Podľa predbežnej predpovede počasia má byť počas zápasu oblačno, s teplotou vzduchu okolo 10 °C, ale pršať nemá. Z pozície hlavného arbitra bude duel rozhodovať Michal Očenáš, na čiarach mu bude asistovať Milan Štrbo a Simeon Vass.

Tabuľky Niké ligy - sk. o udržanie sa pred 2. kolom

#

 

KLUB

Z

V

R

P

G+

G-

RG

B

1

 

MFK Dukla Banská Bystrica

23

10

7

6

40

31

9

37

2

 

AS Trenčín

23

9

8

6

31

23

8

35

3

 

MFK Skalica

23

6

5

12

20

27

-7

23

4

 

FC Košice

23

4

6

13

19

45

-26

18

5

 

MFK Zemplín Michalovce

23

2

7

14

21

42

-21

13

6

 

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

23

0

4

19

14

50

-36

4


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Zdolali sme húževnatého súpera a o postupe do baráže sa rozhodne v Dubnici

Čítať viac
A tím

V pohári sme na Slovane neuspeli, nepokryli sme štandardky majstra

Čítať viac
A tím

V pohári končíme, v Žiari nad Hronom sme nevyužili šance

Čítať viac
A tím

Nový športový riaditeľ Jozef Mores má ambiciózne plány

Čítať viac
A tím

Preview: Rezervu Žiliny v rozlúčke so Zvolenom nepodceníme

Čítať viac
A tím

Povedali po zápase FC Košice – MFK Dukla 1:2 (0:1) dňa 3.10.2020

Čítať viac