A tím / MFK Dukla / 15.06.2023

Na štarte prípravy 21 hráčov

Na štarte prípravy 21 hráčov
Vo štvrtok 15.6.2023 odštartovali prípravu na nový ligový ročník 2023/24 aj futbalisti MFK Dukla B.Bystrica. Trénerovi Michalovi Ščasnému sa na úvodnom zraze hlásilo 21 hráčov. Reprezentačné povinnosti majú Róbert Polievka, ktorého čakajú kvalifikačné zápasy na Islande a v Lichtenštajnsku, a tiež Adam Hanes, ten na premiérovom zraze 21-ky môže nastúpiť proti Maďarsku a Rakúsku.

Pre reprezentačné povinnosti chýbal najlepší strelec Dukly v uplynulej sezóne Róbert Polievka a stredopoliar Adam Hanes, ktorý je na premiérovom zraze slovenskej 21-ky. A práve pred štartom prípravy na novú sezónu sme sa s kormidelníkom Dukly porozprávali, zatiaľ čo hráči absolvovali testy vo Fit Factory v blízkych Nemciach.

Michal, aká bola dovolenka po úspešnej sezóne?

Dobrá, ale to obdobie je medzi sezónami je krátke, takže ani som sa nenazdal a štartujeme. Boli sme s rodinou na Cypre, oddýchli sme si a už sa môžeme venovať práci.

Čo vás dnes čaká na prvom tréningu?

Dnes máme na programe merania a silové testy, zajtra budú na programe rýchlostné testy a od pondelka už začneme trénovať na ihrisku.


Vždy na úvod je zvedavosť, aký káder máte na začiatku prípravy.

Áno, potešiteľné je že v klube by mal aj naďalej pokračovať Martin Rymarenko, prestup by sa mal sfinalizovať v najbližších dňoch. Na druhej strane odišla nám kvalita, Balič, Faško, Slávik a k dnešnému dňu aj Gorosito. Záujem o Gorosita sme mali, a nie je to ani tak jeho chyba, ako chyba jeho agentúry s ktorou sme nenašli spoločnú reč. Také veci sa žiaľ stávajú a my sme nemohli dlho čakať. Na budúci týždeň sa objavia aj nejakí noví hráči, niektorí prídu na skúšku, tak uvidíme, kto sa z nových hráčov po príprave dostane do kádra a preto je zbytočné o konkrétnych menách špekulovať.

Z hráčov ktorí boli produktívny odchádza Faško, Balič a otázny je aj Polievka, to je viac ako 70 percent produktivity. Ako sa chcete vysporiadať s touto skutočnosťou? Áno to je pravda a my sme pripravení aj na alternatívu, že odíde Robo. Možno zmeníme spôsob hry, možno nebude ten spôsob taký kreatívny ako bol, uvidíme, ale máme aj vytipovaných hráčov, od ktorých budeme chcieť, aby ich prínos pre hru bol viditeľný a my sme boli minimálne tak dobrí ako v minulej sezóne.

Kde bude prebiehať príprava?

Zázemie budeme mať v Radvani, snažili sme sa zlepšiť medicínsku starostlivosť o hráčov a rehabilitáciu, čo sa nám pomaly darí, takže v tomto je všetko v poriadku. Odohráme 6 prípravných stretnutí a pôjdeme aj na krátke sústredenie do Prahy.Hráči, ktorí sa vo štvrtok zapojili do prípravy MFK Dukla B.Bystrica: Hruška, Nôta, Baláž, Červeň, Willwéber, Uhrinčať, Migaľa, Pišoja, Záhumenský, Richtárech, Ľupták, Demjan, Körös, Svetlík, Káčerík, Rymarenko, Franko, Depetris, Jackuliak, Klimpl, Rusko.

Z trénerského štábu chýbal na štarte prípravy Mário Auxt, ktorý má povinnosti pri reprezentačnej 21-ke.

Plán prípravných stretnutí:

28. 6. — MFK Dukla B.Bystrica — FK MŠK P. Bystrica, 17.00 hod., Štavničky

1. 7 — SK Sigma Olomouc — MFK Dukla B.Bystric, 11.00 hod., Slatinice

5. 7 — FC Zbrojovka Brno — MFK Dukla B.Bystric, 16.00 hod., Rosice pri Brne

8. 7 — FK Teplice — MFK Dukla B.Bystrica, zrušené

15.7 —MFK Dukla B.Bystrica — MFK Tatran L.Mikuláš, 11.00 hod., Štiavničky

21.7. — MFK Dukla B.Bystrica — FC Petržalka, 17.00 hod., Kremnička
Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Kúp si online lístok na Slovan a vyhraj tombolu za niekoľko tisíc eur!

Čítať viac
A tím

Preview: V Poprade nás čaká náročný zápas s Liptákmi

Čítať viac
A tím

V Žiari nad Hronom s Trebišovom + organizačné info

Čítať viac
A tím

Zaplňme sektor C3!

Čítať viac
A tím

Ohlasy po zápase s FC Košice

Čítať viac
A tím

Povedali po stretnutí MFK Dukla - ŠK Slovan Bratislava futbal „B“

Čítať viac