Banner MFK Dukla
A tím / MFK Dukla / 19.01.2023

Príprava v Prahe bez problémov

Príprava v Prahe bez problémov
V Prahe našli futbalisti Dukly výborné podmienky na prípravu, vo štvrtok aj prehliadka po uliciach českého hlavného mesta.

Banskobystričania už majú za sebou v Prahe tri tréningové jednotky. Areál v Střešoviciach je bez snehu a naši chalani tam našli dobré podmienky na prípravu a zdokonaľovanie herných činností. Z hotela Pyramída trvá cesta do Střešovic asi 5minút autobusom. „Je to útulný futbalový areál, ktorého súčasťou sú dve ihriská, má umelú aj prírodnú trávu, my trénujeme na umelej. Využívame aj regeneráciu v hoteli Pyramída, kde je pre hráčov k dispozícii veľmi dobre vybavená welnesová časť. V Prahe sme vystihli výborné počasie, takže podmienky na prípravu sú naozaj ideálne,“ povedal športový riaditeľ FK Dukla B. Bystrica Jozef Mores.

Všetci hráči sú v poriadku a tak ako hovoril tréner Michal Ščasný pred odchodom, naplno už trénujú aj Polievka a Depetris. Dnes mali hráči popoludní voľno a aj preto bol čas vyraziť do ulíc Prahy. Chalani využili voľno na prechádzku po Prahe, trochu si vyčistiť hlavu pred ďalšími futbalovými povinnosťami. Trénujú s chuťou a je o nich záujem aj zo strany českých fanúšikov. Tí prichádzajú na každý tréning, zaujímajú sa o dianie v klube a slovenskom futbale, čo mňa osobne veľmi potešilo. Po tréningoch nechýba fotografovanie s hráčmi a rozdali sme už všetky suveníry, ktoré sme do Prahy priniesli,“ sprostredkoval atmosféru v tréningovom kempe J.Mores.

V piatok sú na programe opäť dve tréningové jednotky a v sobotu prípravný duel s účastníkom najvyššej českej súťaže FK Mladá Boleslav.