• Po zlom úvode skvelý obrat Dukly v Košiciach, dvojgólový Polievka
A tím / MFK DUKLA BB / 21.10.2023

Po zlom úvode skvelý obrat Dukly v Košiciach, dvojgólový Polievka

Zdroj foto: Šimon Pavlišin (FC Košice)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zareagovali na posledné dve ligové prehry skvelou otočkou na novom štadióne nováčika FC Košice. V 11. minúte prehrávali už 2:0, ale napokon cestujú domov s tromi bodmi v kufri autobusu.

Hráčom banskobystrického celku absolútne nevyšiel úvod zápasu. Domáci otvorili skóre stretnutia už v 7. minúte. Bývalý hráč Dukly Michal Faško potiahol loptu z polovice ihriska, obhodil si Lukáša Migaľu, vďaka čomu sa dostal do šestnástky a prihral vpravo Erikovi Pačindovi, ktorý sa z prvej v tutovke nemýlil.

V 11. minúte to bolo už 2:0. Martin Šindelář odcentroval z pravej strany ideálne pred bránu, kde zakončil gólovo nikým nestrážený slovinský útočník Košíc Žan Medved. Dukla mohla v 24. minúte znížiť potrestaním chyby brankára domácich Matúša Kiru, ktorý mimo šestnástky, na ľavej strane stratil loptu. Martin Rymarenko okamžite odcentroval pred prázdnu bránu, kde ale tiesnenému Róbertovi Polievkovi lopta skĺzla po ľavačke mimo brány Košíc.

V 28. minúte predviedli zverenci trénera Michala Ščasného rýchlu kolmú akciu, po ktorej prihral Polievka z pravého krídla prízemne pred bránu, kde Rymarenka stiahol Lukáš Fabiš a hlavný arbiter Michal Očenáš ukázal na biely bod. Penaltu premenil 'panenkou' Rymarenko - 2:1. Šancu na vyrovnanie si hostia vypracovali v 38. minúte, keď Timotej Záhumenský odcentroval z ľavej strany výborne do ohňa a Polievka hlavičkoval nad bránu. V nadstavenom čase prvého dejstva to spoza šestnástky skúsil Dávid Richtárech, ale Kirovu svätyňu tesne prestrelil.

Druhý polčas patril jednoznačne hráčom MFK Dukla. V jeho úvode hlavičkoval po rohovom kope z ľavej strany do brvna Ľubomír Willwéber. Chlapci spod Urpína napokon vyrovnali po hodine hry. Striedajúci Jakub Považanec z polovice ihriska chrbtom k bráne vykúzlil ideálnu kolmicu vzduchom, vysunul ňou do úniku Polievku, ktorý zoči-voči Kirovi poslal loptu po trávniku k ľavej tyči brány Košíc - 2:2.

Obrat Dukly dokonal v 68. minúte Marian Pišoja, ktorý sa v pokutovom území zavesil do vzduchu a hlavičkoval gólovo od brvna po Rymarenkovom centri zľava - 2:3. V 74. minúte zas predviedol svoje majstrovstvo Polievka, ktorý si v šestnástke spracoval loptu hruďou, z brániacich hráčov súpera si urobil kužele a z pravého rohu päťky skóroval po trávniku - 2:4. V závere zápasu sa zaskvel gólman hostí Matúš Hruška, ktorý zneškodnil výbornú, ďalekonosnú strelu Jána Mizeráka. Krátko na to Považanec natiahol Kiru z prvej spoza šestnástky. Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica si tak po parádnom obrate odvážajú z metropoly východu tri body. Vrátili sa do prvej šestky.

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla pre prítomných zástupcov médií: „Som nesmierne šťastný, že sme ten zápas dokázali otočiť, lebo ešte sme ani nezaparkovali autobus a už sme prehrávali 2:0. Takže strašný začiatok, ale nebol som nejak nervózny z toho stavu, ale skôr som naštvaný, že urobíme také chyby. Za stavu 2:1 som absolútne veril, že ten zápas dokážeme otočiť. Odskakovali sme do medzipriestorov, mali sme nábehové situácie, akurát nám nechodili kvalitné finálky zo strán. Chvalabohu, že sa nám podarilo dať tie góly, aj vďaka Robovi Polievkovi. Samozrejme, nechcem vyzdvihovať jednotlivca, lebo to bol tímový výkon. Ale som šťastný z toho, čo predviedol Robo, lebo po tej neoprávnenej kritike za výkony v repre všetkým zatvoril pusu. Môže si hocikto hovoriť, že slovenská liga je slabá. Tu hrá proti slovenským obrancom, v repre hrá proti svetovým obrancom a má svetových spoluhráčov, takže je to v nejakej rovine. Je gólový, spolu s tímom urobili ten zápas, takže som šťastný.“

Niké liga - 11. kolo - sobota 21.10.2023, 18.00 h - Košická futbalová aréna

FC Košice - MFK Dukla Banská Bystrica 2:4 (2:1)

Góly: 7. Pačinda (M. Faško), 11. Medved (Šindelář) – 30. Rymarenko (pen.), 60. Polievka (Považanec), 68. Pišoja (Rymarenko), 74. Polievka (Pišoja). ŽK: 22. Mizerák, 27. Varga, 29. Fabiš, 70. Gallovič – 10. Godál, 22. Polievka, 90+1. Guimarães. Rozhodovali: Očenáš – Bednár, Štrbo. Diváci: 2412.

Zostava FC Košice: Kira – Fabiš, Greššák, Šindelář, Mizerák – Gallovič (82. Sovič), Petrák (82. Vasiľ) – Varga (51. Jonec), M. Faško, Medved (70. Sagna) – Pačinda (C) (70. Liener).
Tréner: A. Šoltis.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Godál (46. Uhrinčať), Willwéber - Pišoja, Richtárech (46. Považanec), Hlinka, Ľupták (86. Guimarães), Záhumenský – Rymarenko (90+3. Hanes), Polievka (C) (90. Acosta).
Tréner: M. Ščasný.