• Aktuality
  • Robo Polievka opäť žiari medzi najlepšími hráčmi sezóny Niké ligy!
A tím / MFK Dukla BB / 20.05.2024

Robo Polievka opäť žiari medzi najlepšími hráčmi sezóny Niké ligy!

Robo Polievka opäť žiari medzi najlepšími hráčmi sezóny Niké ligy!
Futbalový svet bol svedkom veľkej oslavy úspechov jednotlivcov a tímov na slávnostnom vyhlásení Jedenástky sezóny Niké ligy 2023/2024. Medzi ocenenými nechýbal ani náš kapitán a hviezda MFK Dukla Banská Bystrica, Róbert Polievka.

V nedeľu večer sa na prestížnom podujatí, ktoré nasledovalo po záverečnom kole Niké ligy, stretli najlepší hráči uplynulej sezóny. Robo Polievka sa stal tretím najlepším hráčom sezóny, obhájil svoju pozíciu v jedenástke sezóny a získal aj korunu kráľa strelcov. Toto ocenenie je dôkazom nielen jeho výnimočných schopností, ale aj prínosu pre náš klub.


 Všetky ocenenia si veľmi vážim, je to pre mňa isté zadosťučinenie za celú sezónu a veľká pocta, že som ich mohol získať. Zároveň je to obrovská práca aj celej našej kabíny a celého nášho mužstva vrátane trénerov. Ďakujem chalanom, že mi pomáhali na ihrisku, že za mňa bojovali, vďaka čomu som sa mohol stať aj kráľom strelcov a dostať sa do jedenástky sezóny. Je to pre mňa obrovská motivácia aj do budúcna.

A ako hodnotí túto sezónu? “V prvej polovici prišlo veľké sklamanie, nakoľko sme nepostúpili do prvej šestky a dlhšie nám trvalo, kým sme sa z toho dostali, a asi to bolo aj vidieť na našej hre… Predsa tie zápasy v prvej šestky majú iný náboj. Ale na druhej strane som rád, že sme v tej druhej šestke potvrdili úlohu favorita, že sme zápasy dokázali vyhrávať a nakoniec sme obsadili siedme miesto, ktoré bolo aj našim cieľom. Samozrejme, že sme chceli dosiahnuť viac, ale futbal je raz taký… Za mňa osobne bola ale sezóna úspešná, ako útočník som získal to najlepšie individuálne ocenenie - kráľa strelcov, čo je zatiaľ najväčší úspech v mojej kariére,” hovorí Robo, ktorý sa už v stredu objaví na reprezentačnom kempe. “Viem aká úloha je predo mnou, chcem sa dostať na EURO a budem na sebe tvrdo pracovať, aby som sa tam dostal. Od dnešného dňa mi začína príprava a chcem zo seba vydať maximum úsilia a fyzickej práce.” 

V jedenástke sezóny Niké ligy má zastúpenie až polovica klubov našej ligy. Okrem Polievku sa v nej objavili štyria futbalisti z majstrovského ŠK Slovan Bratislava, traja hráči z FC Spartak Trnava a po jednom z FK Železiarne Podbrezová a FC DAC 1904 Dunajská Streda.


Ocenenie najlepšieho brankára si odniesol Dominik Takáč z trnavského Spartaka, ktorý tesne predbehol Ľubomíra Belka z MŠK Žilina. Stred obrany ovládli Kenan Bajrič a Guram Kashia z majstrovského Slovana, pričom kraje patrili Matúšovi Kmeťovi z Trenčína a Yhoanovi Andzouanovi z DAC 1904.

Stred poľa obsadili Peter Kováčik z Podbrezovej, Tigran Barseghyan zo Slovana a Adrian Zeljkovič zo Spartaka spolu s Jurajom Kuckom, ktorý bol zároveň zvolený za najlepšieho hráča sezóny a získal aj Cenu fanúšika pre osobnosť Niké ligy.

Na hrotovom útoku exceloval Michal Ďuriš zo Spartaka. Najlepším trénerom bol opäť vyhlásený Vladimír Weiss st., a objavom sezóny sa stal Nino Marcelli zo Slovana.

Veľkou poctou pre celú futbalovú komunitu bolo aj rozšírenie Tribúny slávy. Tento rok boli poctení Juraj Halenár in memoriam, Dušan Galis a Rudolf Janček.

Róbertovi Polievkovi srdečne gratulujeme k jeho úspechu a sme nesmierne hrdí, že máme v našom tíme takú výnimočnú osobnosť. Jeho výkon je inšpiráciou pre nás všetkých a veríme, že nás aj v ďalších sezónach bude viesť k veľkým víťazstvám. 

Zostava Jedenástky sezóny Niké ligy 2023/2024:

Brankár: Dominik Takáč (FC Spartak Trnava)

Obrancovia: Matúš Kmeť (AS Trenčín), Kenan Bajrič (ŠK Slovan Bratislava), Guram Kashia (ŠK Slovan Bratislava), Yhoan Andzouana (FC DAC 1904)

Záložníci: Peter Kováčik (FK Železiarne Podbrezová), Tigran Barseghyan (ŠK Slovan Bratislava), Adrian Zeljkovič (FC Spartak Trnava), Juraj Kucka (ŠK Slovan Bratislava)

Útočníci: Róbert Polievka (MFK Dukla Banská Bystrica), Michal Ďuriš (FC Spartak Trnava)