• Aktuality
  • V sobotu predposledný krok do prvej šestky
A tím / MFK Dukla / 24.02.2023

V sobotu predposledný krok do prvej šestky

V sobotu predposledný krok do prvej šestky
M.Ščasný, tréner MFK Dukla B.Bystrica: "Body z prvých zápasov treba v sobotu potvrdiť"

Dve kolá pred koncom základnej časti Fortuna ligy je všetko otvorené v súvislosti s postupom do hornej šestky, ktorá zaručuje boj o titul a miestenky v európskych pohároch. Naši chlapci majú všetko vo svojich rukách a v 21. kole hostia na Štiavničkách posledný L.Mikuláš. O dôležitom súboji sme sa porozprávali s trénerom Michalom Ščasným.

Michal, základná časť ligy pekne finišuje a pre nás je pozitívne že sme v hre o prvú šestku. Vyvíja sa tá situácia na jar tak ako ste si predstavovali? Z bodovej stránke sa to vyvíja presne podľa predstáv, iba to treba potvrdiť s LM. Po hernej stránke to nebolo ideálne, najmä v zápase s TN, ale také sú prvé zápasy po dlhšej prestávke.

V týždni posilnil káder Andrija Balić, a zrejme sa dá povedať, že do tímu prišla kvalita. Určite, nemusíme diskutovať o kvalitách, hrával pravidelne v DAC a má aj vynikajúcu futbalovú históriu.

Rátate s ním už do zápasu s Liptovským Mikulášom? Áno, objaví sa v základnej zostave.

Posledné dve stretnutia základnej časti hráme s tímami z posledných priečok tabuľky. Skutočnosť však častokrát býva iná a takéto zápasy dajú zabrať? Áno, čakáme ešte náročnejšie zápasy ako prvé dva, najmä s L.Mikuášom to bude náročné, majú nových hráčov a tie ich výsledky neodzrkadlili to, čo sa dialo v skutočnosti na trávniku. Vpredu majú kvalitu , či už je to Bartoš, Dedič, Gaži či Jendrišek.

Mužstvo je na začiatku jari gólové, dobrý signál pred finišom základnej časti? Áno, ale treba to potvrdiť, efektivita je na dobrej úrovni. Šancí však nemusí byť veľa, preto potrebujeme, aby hráči boli čo najviac pokojní a efektívni. Potom môžeme byť úspešní.

V týždni pribudol do kádra Michala Ščasného chorvátsky stredopoliar Andrija Balić. Ten už má skúsenosti so slovenským futbalom, keďže naposledy pôsobil v DAC D. Streda.

Andrija, aké bolo prvé privítanie v kabíne? Bolo to príjemné, všetci, od trénerov, realizačného tímu až po hráčov, ma prijali veľmi vrúcne a boli veľmi otvorení. Uvidel som, že je tu silný a súdržný kolektív.

Prečo si sa rozhodol prijať ponuku B. Bystrice? V DAC bola špecifická situácia, netrávil som na ihrisku čas, čo by som si predstavoval, bol som po zranení a celá situácia sa nevivíjala dobre. Keď Dukla prejavila záujem, začal som rozmýšľať, lebo som videl posledné výsledky, vedel som že majú ambície hrať hore a je to pre mňa aj taká výzva pomôcť k tomuto cieľu a postúpiť do prvej šestky.

Je to pre teba teda nová príležitosť a podľa toho čo povedal tréner, ráta s tebou hneď aj do základnej zostavy. Teší ma to, som trochu prekvapený, ale práve preto budem o to viac sústredený a budem chcieť aby sme ako tím zvíťazili a ja som mužstvu svojím výkonom pomohol.

Príde ťa už v sobotu niekto z rodiny povzbudiť aj priamo na tribúnu? Nie, ešte tento zápas nie, keďže mám len desaťmesačného syna, lebo cez týždeň som hľadal byt, ale ďalší domáci zápas už určite príde rodina a aj môj otec.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Zaplňme sektor C3!

Čítať viac
A tím

Polievka pred Košicami: Pod tlakom sa ukazuje charakter a sila mužstva

Čítať viac
Žiaci

Zo žiackych kategórií vyhrala naša pätnástka

Čítať viac
A tím

Ženy MFK Dukla si doma poradili s nováčikom z Prešova

Čítať viac
Ženy

Ženy už tiež vstúpili do sezóny, silný Slovan boli nad ich sily

Čítať viac
A tím

Dukla ide po repre pauze do Košíc: Potrebujeme plný bodový zisk, hovorí Marek Hlinka

Čítať viac