Banner MFK Dukla
A tím / Miroslav Čief / 25.11.2020

Rozhovor s Róbertom Polievkom

Rozhovor s Róbertom Polievkom
Je azda najlepším druholigovým hráčom. S 10- timi gólmi kraľuje streleckej tabuľke a ťahá Duklu v ústrety splneniu svojich snov. Individuálne je doslova fantastický, na ihrisku často udivuje svojimi technickými kúskami a presným zakončením. V tejto sezóne je aj kapitánom- Róbert Polievka (nar. 9.7.1996) zažíva skvelú jeseň, aj keď ju prerušilo zranenie. V zápase 11. kola v Košiciach (2:1) utrpel neprijemné zranenie nohy, o ktorom sa sprvu hovorilo, že ide iba o prasknutú ihlicu. Napokon sa však potvrdili čierne scenáre a ihlica na Robovej nohe bola zlomená. Do kariet mu však zahralo viac ako mesačné prerušenie súťaže, počas ktorého sa stihol doliečiť a je tak pripravený nastúpiť na zápas 13. kola druholigovej súťaže, ktoré odohráme v nedeľu v Šamoríne.

Na úvod rozhovoru sme sa 24- ročného krídelníka opýtali, v akej je momentálne zdravotnej situácii. 'Ďakujem za opýtanie, mám sa super. Som rád, že opäť trénujem s mužstvom od minulého pondelka, takže som spokojný,' zvestoval dobré správy najlepší druholigový strelec.


K jeho zraneniu prišlo v zápase 11. kola, v ktorom sme zvíťazili 2:1 po góloch Laksíka a Staršieho. V druhom polčase po jednom zo súbojov padol na zem a žiaľ, nútene striedal. 'Áno, zranil som sa v Košiciach. Najprv to vyzeralo, že je to len malá prasklina, ale nakoniec sa po viacerých vyšetreniach a rontgenoch ukázalo, že moja ihlica bola naozaj zlomená. Čiže tým sa aj to liečenie trochu pretiahlo. Našťastie, hneď od 1. týždňa liečenia sme pracovali spoli s našim kondičným trénerom na tom, aby som sa čím skôr dal dokopy. Nakoniec to bol správny krok, keďže po 6- týždňoch po zlomenine nohy som už opäť behal. Snáď to vydrží a bude už len dobre,' zaželal si náš kapitán.

Hovorí sa tomu šťastie v nešťastí. Na jednej strane Róberta dozaista mrzelo, že sa nepríjemne zranil, na tej druhej mu prerušenie súťaže dalo možnosť doliečiť sa. 'Na mňa to malo taký zvláštny dopad, keďže som sa práve tesne pred prerušením sezóny zranil. Mal som rôzne myšlienky, či je to dobré, či je to zlé... Nakoniec ma to ale mrzelo, pretože sme mali ako mužstvo celkom slušnú formu a je škoda, že nás pozastavenie súťaže pribrzdilo. O to ťažšie sa bude teraz rozbierať znovu do zápasového kolotoča, ale verím, že máme kvalitu na to, aby sme tieto zostávajúce zápasy jesene zvládli,' hovoril rezolútne.


Všetkých v Dukle potešilo, že sa po dlhých týždňoch môže hrať. Do konca jesene nás čakajú 3 súboje (Šamorín, Komárno, Petržalka). Rozbiehať sa však bude ťažko. Herná prax nám bude chýbať. 'Tešíme sa veľmi, že sa opäť môže hrať. Na toto sme čakali celé týždne a poviem pravdu, už to bolo únavné trénovať po 6- tich v skupinkách. Konečne sme všetci spolu a teším sa na zápasy. Čo sa týka zápasov, určite to bude veľmi zaujímavé a ťažké, keďže sa v podstate začína odznova a bude ťažké naskočiť hneď v top forme. To, samozrejme, ani nečakáme, ale musíme sa oprieť o naše silné stránky a bojovať ako mužstvo, aby sme tieto 3 zápasy zvládli k svojej spokojnosti,' ponúkol svoj recept na úspech.

V nedeľu 29. novembra 2020 sa v zápase s úvodným výkopom o 10:30 h predstavíme na ihrisku Šamorína. Tento súper je náročný, v tabuľke je na 6. priečke s bilanciou 5 víťazstiev, 1 remíza a 5 prehier so ziskom 16 bodov. Navyše, je farmou FC DAC 1904 Dunajská Streda, odkiaľ môžu prísť hráčske posily. Niektorí ešte majú v živej pamäti, ako sme tam v poslednom zápase jesene 2019 prehrali 0:3. 'Očakávam veľmi ťažký zápas, ako budú ťažké aj zvyšné 2, čo nás potom budú čakať. Šamorín bude určite ťažký súper, ale ja verím, že našou kvalitou môžeme odtiaľ odísť s dobrým výsledkom.'

To, že sa druholigová súťaž opäť rozbehne nepotešilo len hráčov, ale zaiste aj priaznivcov MFK Dukla. Tí sa už nevedia dočkať zápasov svojich miláčikov, to nedeľné si môžu pozrieť na Futbalnet.tv. Spoločne by sme si nechceli pokaziť našu súčasnú tabuľkovú situáciu, keďže sme aktuálne na prvom mieste tabuľky. Ako doterajší priebeh jesene hodnotí Róbert Polievka? 'Musíme byť s doterajším priebehom spokojní! Jasné, boli zápasy, ktoré sme mali zvládnuť výsledkovo lepšie, ale zase boli aj zápasy, v ktorých sme nehrali ideálne, ale vyhrali sme, čiže sa musíme na to pozerať aj z tohto uhlu pohľadu. Mojim názorom je, že druhá liga nabrala za posledný rok na kvalite. Viacero klubov sa veľmi dobre posilnilo, niektoré mužstvá sa zas výborne zohrali, takže je to určite zaujímavá a ťažká súťaž. Ale ja sa pozerám hlavne na naše mužstvo a verím v našu kvalitu, ktorú máme. Sme skúsené mužstvo a verím, že tieto najbližšie zápasy zvládneme,' ponúkol svoj pohľad.

Už v minulej sezóne bol strelecky vysoko. Zaznamenal 12 gólov a výdatne tak mužstvu pomáhal. V tejto sezóne odohral 10 zápasov, v ktorých strelil 10 gólov. Fantastická bilancia! Navyše ku gólom pridal hneď niekoľko asistencií. Takúto porciu určite nečakal, čo potvrdil aj sám. 'Pravdupovediac, samého ma to veľmi prekvapilo. Pre mňa je však najdôležitejšie, aby sa darilo mužstvu. Nepozerám sa na individuálne ocenenia, zaujíma ma len tímový úspech - ten je pre mňa najdôležitejší! Nemôžeme sa však už pozerať, čo bolo pred mesiacom, či dvoma... Pred nami sú nové 3 zápasy a musíme sa čo najlepšie pripraviť,' slovami potvrdil to, čo nám v rozhovore už hovoril predým - že pred individuálnymi úspechmi sú u neho tie tímové.


Na záver sme sa ho opýtali na veľmi aktuálnu tému- ani fanúšikovia Dukly nie sú 'hluchí či slepí' a zachytili informácie, že o Róberta Polievku je záujem v iných kluboch. Aké je to vážne? Vie si predstaviť svoj odchod už teraz v zime? To všetko sme sa opýtali samotného hráča. 'Klamal by som, keby som povedal, že tie šumy neregistrujem. Jasné, viem o nejakom záujme, veľa sme sa o tom už rozprávali s vedením klubu a máme jasnú dohodu. Jediné, čo momentálne môžem povedať je, že sa plne sústredím na Duklu a najbližšie zápasy, ktoré musíme zvládnuť,' zakončil náš rozhovor Róbert Polievka.