Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • V sobotu druholigové vyvrcholenie v Dubnici
A tím / Miroslav Čief / 10.07.2020

V sobotu druholigové vyvrcholenie v Dubnici

V sobotu druholigové vyvrcholenie v Dubnici
Druholigová sezóna 2019/2020 spozná svojho víťaza. V sobotu 11. júla 2020 v zápase s úvodným výkopom o 17:00 h sa naši hráči predstavia proti domácej Dubnici nad Váhom v priamom súboji o prvé miesto v tabuľke. Všetci v MFK Dukla veríme, že po zápase bude spokojnejší náš tábor a okrem prvenstva v súťaži si vybojujeme vytúženú miestenku do baráže o postup do Fortuna ligy.

Zverenci trénera Stanislava Vargu sú vo výbornej forme a v dobrom mentálnom nastavení. V nadstavbovej časti najprv remizovali s FK Železiarne Podbrezová 2:2, keď sa dvakrát presadili v nadstavenom čase. Neskôr spustili kanonádu v Poprade, kde vyhrali 7:0 a pred dvomi týždňami zdolali vo Zvolene Skalicu 2:0. V roku 2020 v súťažnom zápase ešte neprehrali. Dôležité bude, aby si šnúru bez prehry natiahli minimálne o jedno stretnutie.

V sobotu v Dubnici nám stačí neprehrať, aby sme si vybojovali v prvenstvo v súťaži a miestenku do baráže. Na konte máme 45 bodov, o 2 viac ako Dubnica, ale na remízu určite hrať nebudeme. Zo slov hráčov vyplýva, že na Považí ideme hrať jednoznačne na víťazstvo, nič nechceme nechať na náhodu. „Hrať od prvej minúty na 0:0 by som dokonca nazval samovraždou. Nebudeme vyčkávať, ako sa k zápasu postaví súper a čakať čo urobí – to určite nie. V zápase sa môže stať hocičo, ale gólovú prestrelku v sobotu neočakávam. Bude to vyrovnaný a vysoko taktický zápas,“ hovorí pred stretnutím kapitán MFK Dukla Saša Savič.

Na Považí sa chceme presadiť vlastnými zbraňami, nami typickou hrou. „Nesmieme opustiť spôsob hry, akým sme sa presadzovali počas celej sezóny. Musíme ostať verní našej nátlakovej hre, ktorou sa nám darí dostávať súperov pod tlak a jednoznačne sa pokúsiť streliť gól. Pred zápasom necítime prehnanú nervozitu. Áno, uvedomujeme si, že je pred nami veľmi dôležitý zápas, ktorý nám môže otvoriť cestu do baráže, preto sa naplno koncentrujeme na to, čo nás čaká,“ pokračoval hráč s číslom 34 a náš líder.

S Dubničanmi sme v tejto druholigovej sezóne už odohrali vzájomný zápas – 5. 10. 2019 sme sa na Štiavničkách rozišli po remíze 3:3. Skóre stretnutia otváral v 16. min Miladin Vujoševič, vyrovnanie Dukly prišlo v 44. min z kopačky Lukáša Laksíka. V 54. min nás dostal do vedenia po rohovom kope Patrik Prikryl a v 57. min zvyšoval na 3:1 opäť Lukáš Laksík. Žiaľ, výsledkovo sme nezvládli záver stretnutia, v 79. min vyrovnával hlavičkou Marek Kuzma a v 83. min sa zblízka presadil v zápase dvojgólový Miladin Vujoševič. Zaujímavosťou je, že Dubnica nás po našom návrate na druholigovú scénu nezdolala, v sezóne 2018/2019 sme v Dubnici remizovali 1:1 a doma vyhrali 2:0 po góloch Ľubomíra Willwébera a Róberta Polievku.

Dubnica je aktuálne na 2. mieste tabuľky nadstavbovej časti so skóre 41:21 a 43 bodmi. V 1. kole nadstavby mala voľno, v 2. kole cestovala do Podbrezovej, kde sa ujala vedenia po góle Mateja Jakúbeka, na konečných 1:1 vyrovnal v 81. min Daniel Pavúk. V 3. kole na domácom štadióne prehrávala po góle Slebodníka z 2. min, no podarilo sa jej gólmi Dávidíka a Parkáňa v poslednej 10- minútovke skóre otočiť a tešila sa z víťazstva 2:1. V minulom kole remizovala v Skalici 0:0. Zostava FK: Digaňa- Janček (46. Čurik), Pagáč, Švec, Václav- Matúš (46. Hundák) – Janco (88. Derka), Jakúbek, Kuzma, Dávidík (80. Martinek) – Levai (67. Parkáň).

V bránke FK je neohrozenou jednotkou Tomáš Digaňa, oplývajúci veľmi dobrým priemerom inkasovaných gólov na zápas. Na pravej strane obrany dostáva prednosť mladý Janček. Stopérsky post obhospodarujú dobrí hlavičkári Denis Švec s Pagáčom (Pagáč nenastúpi pre kartový trest), v Skalici chýbal pilier obrany Róbert Šefánek. Ľavý obranca Marek Václav je nebezpečný v zahrávaní štandardných situácii. Obranu z postu defenzívneho záložníka zabezpečuje kapitán tímu, 36- ročný Dalibor Pleva, ktorý obhospodaruje veľký priestor stredu poľa. Posilou Dubničanov je Matej Jakúbek, ktorý na Považie prišiel v rámci hosťovania z Trnavy – tvorí hru a má veľmi nebezpečnú strelu. Je to veľmi kreatívny a nápaditý hráč. Na pravom krídle hráva rýchly a častokrát gólový Maroš Čurik. Na ľavom krídle najčastejšie nastupuje Aurel Dávidík, no najväčšie nebezpečenstvo hrozí od útočníka Mareka Kuzmu. Bývalý hráč Dukly je gólový, skúsený, má rýchlosť a výborný výber miesta na zakončenie. Musíme ho veľmi starostlivo strážiť. Nevedno, s akou zostavou domáci tréner Peter Jakuš vyrukuje, ale v kádri jeho tímu je viacero čiperných a nebezpečných hráčov.

Hlavným rozhodcom stretnutia bude rozhodca s FIFA odznakom na hrudi Ivan Kružliak z Bratislavy. Spoliehať sa bude na svojho 1. asistenta Branislava Hancka z Prievidze a 2. asistentom bude Ján Pozor z Bratislavy. Náhradným rozhodcom stretnutia je Dušan Hrčka z Lutily. Delegátom stretnutia bude Anton Medovič z Jablonice a pozorovateľom rozhodcov bude v tomto stretnutí šéf riadenia súťaží SFZ Miroslav Richtárik z Bratislavy, ktorý po stretnuti v zmysle svojej pozície odovzdá medaile a pohár za víťazstvo v 2.lige tomu úspešnejšiemu tímu, ktorý postúpi do baráže

Všetci v Dukle veríme, že sa nám v Dubnici podarí uhrať priaznivý výsledok pre náš klub. Našich hráčov čaká náročný, emotívny zápas, stojíme však pri nich, majú našu plnú podporu. Tešíme sa, že si cestu na Považie nájdu aj banskobystrickí priaznivci, sme presvedčení, že spoločne budeme svedkami zápasu, ktorý si nadlho budeme pamätať a bude písať históriu našej Dukly. Dukla do toho!