Dorast / MFK Dukla (PR) / 30.10.2022

S bratislavským Slovanom si hladko poradili najmladší dorastenci

Naša U16-ka

Naša U16-ka

V piatok boli v akcii všetky naše dorastenecké tímy MFK Dukla a sily si v najvyššej súťaži merali s bratislavským Slovanom. Potešila nás U16-ka, ktorá zvíťazila 4:1.

U-19:

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Góly: 82. Mišovič. Rozhodoval: Husár. ŽK: Slovák, Murár – D. Rusko, Števonka, Wallner, Berky.

Zostavy a striedania MFK Dukla: Amrich – Wallner, Longauer, Klimpl, Jaroš, Števonka – A. Varga, Svetlík. Bača, Bálint (70. Berky) – D. Rusko

Naši dorastenci v Bratislave dlho pomýšľali na bodový zisk. Prezentovali sa zlepšenou hrou, ale v útoku sa nevedeli presadiť. Pred koncom prvého polčasu čelili pokutovému kopu zo strany súpera, ktorý nepremenil Kozák. Nespokojní sme boli viackrát s rozhodnutiami arbitrov, ale nepoddali sme sa a bojovali až do konca. V druhom polčase mohli aj naši juniori otvoriť skóre stretnutia, ale napokon sa to podarilo v závere duelu súperovi, konkrétne v 82. minúte Mišovičovi. Na vyrovnávajúci zásah nám príliš času nezostávalo, domáci umne zdržiavali hru a doviedli stretnutiedo víťazného konca.

Prehru na Slovane nám zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Bol to náš najlepší výkon za posledné tri zápasy. Síce neviedol k bodovému zisku, ale potešil. Niekoľko solídnych individuálnych výkonov je cesta, ktorou sa chceme prezentovať aj v ďalších zápasoch.“

Pohronie – Poprad 1:1, Žilina – Ružomberok 2:3, Z. Moravce – Podbrezová 1:2, Trnava – Michalovce 1:0, D. Streda – Košice 2:1.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel doma na štadióne v Radvani s umelým povrchom (mestská časť Kráľová), a to v sobotu 5. novembra 11.00 hodine, kde si zmerajú sily s DAC Dunajská Streda.

Naša U 19-ka je na predposlednej trinástej priečke, má 7 bodov. Dunajskostredčania majú na deviatej pozícii 15 bodov. Slovan je druhý v tabuľke s 25 bodmi, vedie Ružomberok so ziskom 27 bodov.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Góly: 77. Flannery. Rozhodoval: Mózer. ŽK: Rusnák, Murár (obaja Slovan).

Zostava MFK Dukla + striedania: Lipták – Kaliský (88' Levčík ), Murčo, Zachar, Brunner – Baláž, Dagnoli – S. Greško, Kvasna (od 69' Kaščák), Kuruc (od 80' Pinďura), Král (od 69' Kačur)

Sedemnástka Dukly odohrala na radvanskom štadióne dobrý zápas, lenže v útoku sa nedokázala presadiť. Dostávala sa menej do gólových príležitostí a z minima nevyťažila maximum. Súper sa tiež nevedel presadiť a tak napokon rozhodla situácia zo 77. minúty, z ktorej dokázal streliť jediný gól stretnutia hosťujúci legionár Flanery. V závere sa nášmu mužstvu i napriek enormnej snahe nepodarilo vyrovnať, takže sme zostali bez bodu.

Duel zhodnotil tréner našej U 17-ky Vratislav Greško:

„Tento zápas mal identický priebeh ako v Trenčíne. Bol doslova ako cez kopírák, bolo len menej gólových príležitostí. Ak som povedal pred zápasom, že ak budeme mať dobrý prístup a nepodarí sa nám bodovať, tak som s tým v pohode, tak teraz to platí dvojnásobne. V sobotu nás čaká ďalší zo série náročných súperov a celý týždeň budeme hráčov rozvíjať tak, aby sme boli znovu konkurencieschopní. Hráčom ďakujem za prístup.“

Ružomberok – Žilina 0:2, Poprad – Pohronie 1:2, Podbrezová – Z. Moravce 8:0, Michalovce – Trnava 2:1, Petržalka – Trenčín 1:3, Košice – D. Streda 3:0.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 5. novembra o 11.00 hodine na ihrisku súpera, konkrétne na Žitnom ostrove, kde si zmeria sily s DAC Dunajská Streda.

V tabuľke je náš tím so 16-timi bodmi na šiestej priečke, vedúci Trenčín má 28 bodov, Slovan je tretí a má 22 bodov. Dunajská Streda je ôsma a stráca na nás štyri body.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 4:1 (2:1)

Góly: 9' Sivíček, 29' Bartoš, 62' Sivíček, 74' Kobzoš – 33' Horváth. Rozhodoval: Markovič. ŽK: Nevedel – Horváth.

Zostava MFK Dukla + striedania: Macko – Manzák, Nemec, Komora (76' Madaj), Rusňák (60' Nevedel) – Abrahám, Stacho (60' Rubint) – Bartoš, Sivíček, Kobzoš (76'  Poláček) – Kováč (56' Jedlička)

Najmladšia dorastenecká šestnástka nám robí radosť. Vyhrala ďalší duel, tentoraz doma nad Slovanom, keď už v prvom polčase išla do dvojgólového vedenia zásluhou Sivíčka a Bartoša. Hostia síce do polčasu ešte znížili, ale v druhom dejstve sme opäť dokázali streliť ďalšie dva góly, keď sa po hodine hry znovu presadil Sivíček a na 4:1 zvýšil v 74. minúte Kobzoš. Slovan už v záverečnej pätnásťminútovke nenašiel sily na zdramatizovanie zápasu. Naši najmladší dorastenci sa vyhupli v tabuľke už na piatu priečku.

Víťazný zápas hodnotil tréner MFK Dukla U 16 Marián Strelec:

„Do zápasu sme išli s výzvou odohrať kvalitný zápas proti  súperovi, ktorý má zvučné meno. Chlapci sa však nezľakli a od začiatku zápasu sa zahryzli do hráčov Slovana agresívnym napádaním už v ich obrannom pásme, čo nám prinieslo strelenie dvoch gólov už do polčasu. V druhom dejstve vyvinul súper na nás ďaleko väčší tlak a snažil sa o zvrat, z ktorého vyťažil strelenie kontaktného gólu. Naši chlapci však svojou disciplinovanosťou, bojovnosťou a hernou kvalitou v ďalšej fáze zápasu odolávali tlaku slovanistických hráčov. Avšak hrozili sme nebezpečnými útokmi, z ktorých sme súpera utlmili strelením ďalších dvoch gólov po pekných a zároveň vydarených akciách. Zaslúžene sme vyhrali prekvapivým, ale pre nás krásnym rozdielom. Pochvala patrí všetkým hráčom za prístup k svojim povinnostiam počas celého týždňa. Následne sa to odzrkadlilo v zápase, ktorý nám ukázal potenciál družstva, ako aj možnosti jednotlivých hráčov. Tešíme sa na ďalších súperov, keďže liga ešte nekončí.“

Podbrezová – Z. Moravce 1:0, Ružomberok – Žilina 0:0, Poprad – Pohronie 1:2, Michalovce – Trnava 1:3, Petržalka – Trenčín 2:2, Košice – D. Streda 1:1.

Program:

Naša U16-ka odohrá najbližší ligový zápas v sobotu 5. novembra o 13.15 hodine na ihrisku súpera, konkrétne na Žitnom ostrove, kde si zmeria sily s DAC Dunajská Streda.

V tabuľke je šestnástka Dukly piata so 19-timi bodmi, bratislavský Slovan sme zosunuli na siedmu pozíciu a má o dva body menej než my. Dunajská Streda je štvrtá o skóre pred nami. Na čele je Ružomberok s 26 bodmi.