Žiaci / MFK Dukla (PR) / 03.10.2022

S ´Hamšíkovcami´ bodovali U14 a U12, pri U15-ke úradoval rozhodca

Naša U14-ka

Naša U14-ka

Žiaci MFK Dukla Banská Bystrica si cez víkend merali sily v mestskom derby s RSC Hamsik Academy a dva naše tímy zo štyroch bodovali. Štrnástka remizovala 0:0 a dvanástka vyhrala 10:5. Blízko k nerozhodnému výsledku mala aj pätnástka, proti bol však rozhodca.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – RSC Hamsik Academy 1:2 (0:0)

Góly: 46. Illéš – 65. Kročka, 75. Slavinskyi (z 11m). Rozhodoval: Kyseľ. ŽK: Illéš, Ferenc, Bednarčík, Faktor (tréner) – Soták, Uporský. ČK: 77. Faktor po 2ŽK (nesúhlas s rozhodcom)

Zostava + striedania MFK Dukla: Pálka – Valach, Bednarčík, Gömori, Kini – Ferenc, Debnár, Illéš, Vidhold – Page, Chromek (61' Kubalák).

U 15-ka Dukly odohrala dobrý zápas s RSC. V prvom polčase gól nepadol, hralo sa príliš opatrne z oboch strán, chýbali gólové príležitosti. Začiatok druhého dejstva patril našim žiakom, boli aktívnejší a zaslúžene išli do vedenia. Potom sa začali mladí Duklisti viac sústrediť na defenzívu, stiahli sa až príliš a inkasovali vyrovnávajúci zásah. Sporný moment priniesla 75. minúta. Pískala sa penalta, ktorá vyvolala veľké vášne. ´Hamšíkovci´ ju premenili a duel vyhrali. Voči rozhodcovi Kyseľovi podá náš klub protest.

Tesnú prehru nám zhodnotil tréner našej pätnástky Ľubomír Faktor:

„Zápas  začali obe mužstvá  opatrne. Nikto nechcel spraviť chybu, z ktorej by inkasoval. Hralo sa prevažne medzi šestnástimi. Preto na jednej aj druhej strane bolo málo príležitosti na zakončenie, a aj keď nejaká bola, brankári to vyriešili za pomoci spoľahlivo hrajúcich obrán. Polčas tak skončil bezgólovo. Druhý polčas sme začali lepšie, snažili sme sa tlačiť pred súperovu bránku a hlavne ohroziť brankára a skórovať. To sa nám aj podarilo po peknej strele Illéša. Bohužiaľ gól nám skôr uškodil ako pomohol. To bolo z našej strany všetko. Nepochopiteľne sme sa stiahli pred našu bránku, súper to využil na vyrovnanie po našej hrubej chybe celej obrany. Z gólu sme sa nedokázali spamätať, čo súper v závere využil na strelenie druhého gólu, na čo sme už nedokázali odpovedať.“

Zvolen – L. Mikuláš 1:1, Žilina – Lučenec 4:1, Ružomberok – Pohronie 4:0, Martin – Námestovo 0:0, Podbrezová – R. Sobota 9:1.

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U15-ka najbližšie na ihrisku súpera a to v Žiari nad Hronom, kde si zmeria sily v nedeľu 9. októbra o 10.00 hodineFK Pohronie.

V tabuľke patrí pätnástke deviate miesto so šiestimi bodmi, Pohronie je siedme s deviatimi bodmi. Na čele je L. Mikuláš bez prehry so 16-timi bodmi.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – RSC Hamsik Academy 0:0

Góly: žiadne. Rozhodoval: Procházka.

Zostava a striedania MFK Dukla: Sokol – Kočvara (60' Jančiar), Kolárik, Kmeť, Kubiš (50' J. Lomnický) – Gábriš (50' Genči), Ostrihoň ( 40' Pizzolato), Penksa ( 56' S. Lomnický) – Gondáš, Yanovskyi (56' Krnáč), Pecník (40' Patráš)

Naša štrnástka predviedla dobrý kvalitný futbal, a to najmä v prvom polčase. Ten predvádzali na druhej strane aj žiaci RSC HA. V útoku si však obe družstvá vytvárali málo šancí, skoro žiadne. Podobne tomu tak bolo aj v druhom dejstve. Náš súper trošku viac hrozil po tom, čo sme prestriedali viacerých hráčov a zachránila nás v jednom momente žrď. Duklisti príkladne bojovali a uhrali so silným protivníkom cennú remízu.

Remízu našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Peter Rebek:

„Odohrali sme v celku kvalitný zápas, kde k úrovni prispeli samozrejme aj hostia. Na oboch stranách bolo vidieť snahu hrať kombinačný futbal, a aj keď nepadli žiadne góly, zápas mal kvalitu a úroveň. Začiatok vyšiel lepšie hosťom, sériou štandardných situácii získali optickú prevahu, no bez výraznejších šancí. Hru sme následne vyrovnali, no bolo to bez vážnejšieho zakončenia na oboch stranách. Pozitívne pre nás je, že sme sa vyvarovali nevynútených hrubých chýb, ktorými sme v minulých zápasoch ponúkali súperom šance. Druhý polčas bol podobný prvému, my sme po striedaniach postupne strácali istotu, no chalani len potrebujú trpezlivo dobre trénovať. Súper bol o niečo bližšie ku gólu po strele spoza pokutového územia do žrde, a tak je pre nás remíza prijateľná, hlavne v kontexte faktu, že so súperom sme naposledy vysoko prehrali.“

Zvolen – L. Mikuláš 2:1, Martin – Námestovo 6:0, Ružomberok – Pohronie 13:0, Podbrezová – R. Sobota 2:1, Žilina – Lučenec 5:1.

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U15-ka najbližšie na ihrisku súpera v Žiari nad Hronom, kde si zmeria sily v nedeľu 9. októbra o 12.00 hodineFK Pohronie.

V tabuľke patrí štrnástke Dukly štvrtá priečka s 11 bodmi, tretie RSC HA má o dva body viac, na čele je Martin bez prehry s 18-timi bodmi. Pohronie je deviate a má štyri body.

U13:

RSC Hamsik Academy – MFK Dukla Banská Bystrica 5:2 (5:1)

Góly za Duklu: 25. Lačný a 55. Horváth.

Zostava + striedania MFK Dukla: Dohnálek – S. Bevíz, Drozd, Holík, Žambor – Holubčík, Horváth, Šimko – Lačný, Kaštiel, Záhorec (striedali: Mojžiš, Ďubek, Brozman, Stúpavský, Perichta, Poljovka)

Naši mladší žiaci z U13-ky nezachytili úvod stretnutia. Súper išiel do vedenia 2:0, no dokázali sme odpovedať na 2:1 gólom Lačného. Avšak do prestávky sa nám vyrovnať nepodarilo, pretože sme inkasovali ďalšie tri góly po troch chybách. Druhý polčas sme vyhrali 1:0, keď sme znížili Horváthom, ale prehru sa žiakom Dukly už odvrátiť nepodarilo.

Prehru U 13-ky Dukly zhodnotil náš tréner Martin Dvoran:

„Zápas s kvalitným súperom mal dva rozličné polčasy. V prvom sme znovu, tak ako pri úvodných zápasoch, nezachytili začiatok, kde súper strelil gól už v piatej minúte. Zbavovali sme sa nezmyselne lopty a nemali žiadnu medzihru. Bránenie bolo chaotické. Neplnili sa úlohy, ktoré boli povedané v šatni. Keby existovala tabuľka na darované góly pre súpera, určite by sme boli prví. Za stavu 2:0 sa nám podarilo znížiť, ale následne po zmieňovaných chybách nám súper odskočil o štyri góly ešte do polčasu. V druhom dejstve sa chlapci prebrali a dokázali sme streliť aj druhý gól a na druhej strane sme už žiadny gól neinkasovali. Aj napriek tomuto, súper bol lepší vo všetkých smeroch a nám len nastavil zrkadlo, čo musíme do najbližšieho duelu zmeniť. Chlapcov chcem pochváliť za druhý polčas a za výborný prístup na tréningoch.“

Pohronie – Ružomberok 1:4, L. Mikuláš – Zvolen 6:1, R. Sobota – Podbrezová 7:2, Lučenec – Žilina 0:11, Martin – Námestovo 12:1.

V 1. lige mladších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša trinástka najbližšie na futbalovom štadióne Radvaň (mestská časť Kráľová), kde si zmeria sily v sobotu 8. októbra o 10.00 hodineFK Pohronie.

Naša trinástka je na ôsmom mieste so šiestimi bodmi, Pohronie je predposledné bez bodu. Na čele je Martin bez prehry so 16-timi bodmi.

U 12:

RSC Hamsik Academy – MFK Dukla Banská Bystrica 5:10 (3:6)

Góly za Duklu: Ščasný 3, M. Valent 2, Schmidtmayer 2, Kaliský, Flasík, Druečny

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 0:3, 3:3, 1:1, 1:3.

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, Špirka - R.Valent, Mikolaj, Driečny, Schmidtmayer, Laššák, M. Valent, Čunderlík, Flasík, Štubňa, Blaško, Môc, Kaliský, Ščasný, Radoš, Múka, Huťka

Naša dvanástka nás potešila. Darí sa jej na začiatku súťaže a dokumentovala to i v tomto mestskom derby. ´Hamšíkovcov´ zosadila z čela tabuľky na tretie miesto a Duklisti sa dostali na druhú priečku, kde sú iba o skóre horší než vedúca Žilina. Naši žiaci vyhrali dve zo štyroch jednotlivých stretnutí, polčasových skupín v rámci tohto duelu a ostatné dve remizovali.

Výhru stručne zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Za dnešný výkon si chlapci zaslúžia pochvalu. Podali dobrý kolektívny výkon, k čomu prispelo aj niekoľko nadpriemerných individuálnych výkonov. Od začiatku sme boli aktívni na lopte, konečne sme dokázali preniesť veci z tréningu do zápasu a zaslúžene sme vyhrali.“

Pohronie – Ružomberok 0:21, L. Mikuláš – Zvolen 8:3, Lučenec – Žilina 1:65, Martin – Námestovo 14:11, R. Sobota – Podbrezová 10:12.

V 1. lige mladších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U12-ka najbližšie na futbalovom štadióne Radvaň (mestská časť Kráľová), kde si zmeria sily v sobotu 8. októbra o 11.30 hodineFK Pohronie.

Naša dvanástka je v tabuľke na druhom mieste iba o skóre pred prvou Žilinou s rovnakým počtom bodov 15. Pohronie je posledné bez bodu.