• Aktuality
  • So Skalicou nás čaká tvrdý boj
A tím / MFK Dukla (PR) / 04.03.2021

So Skalicou nás čaká tvrdý boj

zo stredajšieho tréningu MFK Dukla (J. Tuček)

zo stredajšieho tréningu MFK Dukla (J. Tuček)

Futbalistov Dukly čaká v sobotu dôležitý súboj 19. kola druhej futbalovej ligy so Skalicou. Cestujeme do Myjavy (kde hrá náš súper) z pozície lídra súťaže, keď pred druhým Liptovským Mikulášom máme náskok jedného bodu. Záhoráci sú v tabuľke štvrtí a strácajú na nás sedem bodov.

Skaličania na jar ešte nevyhrali. Po remíze 1:1 v Petržalke prehrali doma s béčkom Slovana 0:1 a uplynulý víkend hrali nerozhodne v Dubnici 2:2. Aj preto sú nabudení na tento duel a určite sa budú chcieť na lídra druhej ligy vytiahnuť. Dobre si to uvedomuje aj asistent trénera nášho MFK Dukla Štefan Rusnák:

„Súper je kvalitný. Musíme byť o to viac pripravení na všetko. Veríme, že kvalita súpera zdvihne aj našu kvalitu. A to, čo hráči ukazujú v tréningu, tak prenesú i do samotného zápasu.“

Na jeseň sme v dočasnom domovskom stánku vo Zvolene prehrali so Skalicou 2:3. Z tohto duelu sme si zobrali ponaučenie. Vieme v čom je sila súpera i ako ju eliminovať.

„Doma sme s nimi prehrali. Skaličania boli silní v osobných súbojoch, najmä v tých vzdušných, čiže musíme lepšie zvládnuť štandardné situácie. Samozrejme platiť by mohli aj naše dobré futbalové veci, ktorými sme sa prezentovali na jeseň, čiže byť efektívni v situáciách jeden na jedného a efektívne riešiť gólové situácie. Hlavne vzadu nemôžeme inkasovať toľko gólov, pretože my si vieme vypracovať šance, dokážeme na ihrisku súpera streliť tri góly, ale ak inkasujeme tri či štyri, tak zápas je pre nás o to ťažší. Verím, že sa už chlapci z tohto poučili. Pracovali sme v tréningovom procese na skvalitnení defenzívy. Veríme, že sa to prenesie do zápasu,“

- ozrejmil Štefan Rusnák.

Na zápas sa teší aj brankár Dukly Matúš Hruška. Určite by rád zopakoval výkon z duelu s Dubnicou, kde neinkasoval. Pred stretnutím so Skalicou nám prezradil:

„Každý súper je už kvalitný. Presvedčili sme sa o tom aj v minulom kole v Trebišove. Očakávame tvrdý boj, nič im nedarujeme. Uvedomujeme si, že dostávame veľa gólov. Ak chceme mieriť na najvyššiu priečku, musíme mať na našom konte čo najmenej inkasovaných gólov. O to sa budeme snažiť v sobotu. Pracovali sme na defenzíve, chceme dotláčať súpera, vyhrávať osobné súboje, to môže byť základ úspechu.“

Matúš Hruška poslal aj odkaz fanúšikom:

„Pozývam všetkých fanúšikov, aby nám fandili, hoci aj cez stream, budeme vás potrebovať.“

Tento duel 19. kola II. futbalovej ligy Skalica –Banská Bystrica bude v sobotu 6. marca od 14.00 hod. vysielať Futbalnet TV.

Fotogaléria z tréningu (Juraj Tuček):

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Žiaci

S ´Hamšíkovcami´ bodovali U14 a U12, pri U15-ke úradoval rozhodca

Čítať viac
A tím

Róbert Polievka v nominácii reprezentácie SR na kvalifikačné duely ME s Bosnou a Hercegovinou a Luxemburskom.

Čítať viac
A tím

Polievka začne sezónu v Dukle

Čítať viac
Dorast

Tréner starších dorastencov Poljovka: Pri mládeži je najdôležitejšie, aby bola práca dlhodobá a kontinuálna

Čítať viac
A tím

V prvom ´prípraváku´ sme Spartaku Trnava stačili len v prvom polčase

Čítať viac
A tím

Povedali po Slovnaft Cupe FK Slovenské Ďarmoty - MFK Dukla 0:6 (0:1) dňa 15.9.2020

Čítať viac