• Aktuality
  • S Trenčínom prvé jarné domáce víťazstvo, na čele poradia strelcov dvaja hráči Dukly
A tím / BBonline.sk / 30.03.2024

S Trenčínom prvé jarné domáce víťazstvo, na čele poradia strelcov dvaja hráči Dukly

S Trenčínom prvé jarné domáce víťazstvo, na čele poradia strelcov dvaja hráči Dukly
Po sobotňajšom stretnutí s AS Trenčín máme na čele spodnej šestky šesťbodový náskok. Dvomi gólmi sa zaskvel Martin Rymarenko, ktorý tak spolu s Róbertom Polievkom vedie poradie strelcov Niké ligy.

Úvodná štvrťhodina sobotňajšieho šlágra spodnej nadstavbovej skupiny veľa vzruchu nepriniesla. Hostia však otvorili skóre z ničoho nič v 16. minúte, keď Artur Gajdoš vystrelil z vyše dvadsiatich metrov do pravého rohu brány – 0:1. V 19. minúte naši hráči zavarili defenzíve súpera. Najbližšie ku gólu bol Martin Rymarenko, keď po skvelej kolmici od Dávida Richtárecha spoza ľavého rohu päťky trafil bližšiu tyč. V 30. minúte pohrozil Timotej Záhumenský, ktorý na ľavom krídle namiesto centra zvolil strelu a spoza pokutového územia len tesne minul vzdialenejší horný roh brány Trenčína. V 35. minúte sa zas k ďalšej nebezpečnej strele odhodlal Gajdoš, tentokrát z 15 metrov a Matúš Hruška loptu vyrazil. Záverečné minúty prvého polčasu patrili nášmu mužstvu. V 38. minúte sa po prihrávke vzduchom od Rymarenka dostal do rýchlostného súboja Marek Hlinka, ktorý prehodil Vozinhu a loptu odvrátil pred bránkovou čiarou Matúš Kmeť. Hlavný rozhodca Michal Smolák však postrehol nedovolený zákrok brankára Trenčína na Hlinku a ukázal za biely bod. Pokutový kop premenil strelou do pravej strany po zemi Rymarenko – 1:1. Krátko nato predviedol na opačnej strane dobrý pas Gajdoš a do šance sa už rútil Jude Sunday, ktorému však sklzom vypichol loptu Ivan Mensah. Zverenci Mária Auxta napokon otočili priebežný stav ešte do prestávky. Záhumenský v samom závere prvého polčasu vysunul na ľavé krídlo Tibora Slebodníka, ktorý sa natlačil až na ľavý okraj päťky a Vozinhu prekonal strelou k bližšej tyči - 2:1. Slebodník strelil svoj prvý ligový gól v drese MFK Dukla.

V druhom polčase ako prví pohrozili hostia, keď Rahim Ibrahim v 54. minúte vysunul na ľavú stranu šestnástky Njegoša Kupusovića, ale útočník Trenčína z uhla posla loptu tesne vedľa vzdialenejšej tyče. Hostia si v nasledujúcich minútach vypracovali strelecké pokusy, s ktorými si ale Matúš Hruška poradil. Na 3:1 zvýšil v 66. minúte po troch minútach na ihrisku striedajúci David Depetris, ktorý si nabehol za obranu, na ľavom kraji pokutového územia si obhodil Vozinhu a zakončil do prázdnej brány. Mužstvo Trenčína strelilo v 82. minúte kontaktný gól, o ktorý sa po nadýchanom centri Sundaya postaral zblízka striedajúci Chinonso Emeka – 3:2. Naši hráči si ale už v 85. minúte prinavrátili dvojgólové vedenie po vydarenom protiútoku, na konci ktorého odcentroval Marquinho z pravého krídla presne na kopačku Rymarenka, ktorý zblízka pridal svoj druhý gól v zápase a jedenásty v sezóne, čím dorovnal najlepšieho strelca Niké ligy, spoluhráča Polievku - 4:2. Futbalisti MFK Dukla si už v závere víťazstvo postrážili, a tak majú na čele skupiny o udržanie sa 6-bodový náskok.


Povedali po zápase

Mário Auxt, tréner MFK Dukla: „Súhlasím s kolegom, že mali lepší vstup do zápasu, mali lepšiu 15-minútovku, kde sa im podarilo dať gól. Ale pre mňa dnes bolo dôležité, ako našli chlapci zareagovali na túto situáciu a od tohto momentu sa snažili plniť tie veci, ktoré sme si povedali. Boli dostatočne agresívni, snažili sa naozaj prehusťovať priestory, ktoré sme si povedali a z toho sme si vedeli vytvoriť situácie, kedy sme mohli ísť aj do brejkových situácií a vytvárať si šance. Dôležité bolo, že sa nám hneď prvý polčas podarilo otočiť výsledok, keď sme dostali gól a chlapci tomu uverili aj do druhého polčasu a nedovolili hosťom vytvoriť si až toľko príležitostí, ako si oni zvyknú dokázať vytvoriť v zápasoch. Dôležité bolo, že my sme boli dnes efektívni a dali sme štyri góly. Takže za ten prístup dnes naozaj chalanom gratulujem a verím tomu, že takto budeme pokračovať v ďalších zápasoch. Ešte som nemal v mužstve dvoch najlepších strelcov súťaže, je to taká rarita. Ale dobre vieme, ako fungoval aj Robo s 'Rymom', keď boli spolu, že si vedeli na tie góly aj prihrať. Dneska Robo nebol na ihrisku a bolo vidieť, že tá spolupráca, aj Ryma, aj s tými ďalšími ofenzívnymi hráčmi, že on sa vie dostávať do tých šancí, a vie ich premieňať. Takže im gratulujem k tomuto, že sa mu podarilo dať dva góly a bol ochotný pre to pracovať.“

Martin Rymarenko, strelec dvoch gólov Dukly: „Pekná vizitka pre celý klub aj pre nás jednotlivcov. Ja dúfam, že Robo sa dá čo najskôr dokopy, aby sme si to mohli rozdať spolu na ihrisku a potiahnuť Duklu k dobrému umiestneniu. V zápase sme do 15. minúty mali trosku problém s tým vysokým pressingom Trenčína, aj sme ich nechávali hrať, ale od tej pätnástej-dvadsiatej minúty sme sa im vyrovnali a dovolím si tvrdiť, že sme v určitých fázach boli aj lepší. Je z toho zaslúžené víťazstvo. Potrebovali sme už tú domácu výhru, aj to herné prekliatie zlomiť. Chvalabohu sa to dnes podarilo a sme za to veľmi radi. Pri penalte som si počkal na pohyb brankára a vystrelil do opačnej strany. Pri mojom druhom góle krásna prihrávka Marqiunha. Ja som bol tam, kde som mal byť a doklepol som to do prázdnej brány. Určite nie je jednoduché hrať bez Roba, je to naša ústredná postava. Sú tu ale iní chalani, ktorí dnes ukázali, že ho vedia plnohodnotne zastúpiť.“

David Depetris, strelec tretieho gólu Dukly: „Túžil som dať gól, chcel som pomôcť chlapcom. Musím sa priznať, že som bol zaskočený, lebo som čakal, že možno budem hrať od začiatku. Bol som na**atý, ale keď je hráč na**atý, má takto odpovedať na ihrisku. Dobrý zápas, šesť gólov. Zo začiatku bolo tempo menšie, ale potom sa chalani rozbehli, aj Trenčania. Doma sme chceli už vyhrať, lebo aj ľudia to potrebovali, aj my. Proti Trenčínu, ktorý hrá dobre a tlačí väčšinu tímov, si víťazstvo ceníme. Budeme mať dva dni voľno, takže sviatky budú o to krajšie. Pri góle som spravil šprint ako Mbappé, ale nie. (smiech) Išiel som za obranu a videl som, že brankár nestíha, tak som spravil kľučku a ľavačkou som dal do prázdnej brány. Vyzeralo to ľahko, ale bol to celkom pekný gól.“

Tibor Slebodník, strelec druhého gólu Dukly: „Pri góle som si tam nabehol a videl som, že súper nestíha. Tak som sa pred neho natlačil a brankár asi čakal, že to dám na zadnú tyč. Konečne mi to tam po troch rokoch padlo, takže som šťastný. Som rád, že som pomohol mužstvu, že sme získali tri body, to je najdôležitejšie. Doma sme boli nejakí prekliati, tie výkony neboli najlepšie. Aj dnes Trenčín držal loptu, ale my sme to zvládli, dali sme im štyri góly. Ukázali sme, že máme kvalitu aj vpredu. Síce sme hrali bez najlepšieho hráča, ale aj tak sme ukázali, že vieme hrať futbal.“

Peter Kleščík, asistent trénera AS Trenčín: „Gratulujem domácim k víťazstvu. Myslím, že sme mali celkom slušný vstup do zápasu, kde v úvodných 15 minútach sme išli podľa toho plánu, s ktorým sme sem prišli. Podarilo sa nám streliť krásny gól Arturom Gajdošom, ale po tomto góle išla naša energia, naša agresivita, naše nasadenie a naša ochota dole. Súper to využil k streleniu dvoch gólov. Myslím si, že znova sa opakoval scenár z prvého polčasu aj v úvode druhého polčasu, kde sme si vypracovali šancu na vyrovnanie, ktorú sa nám nepodarilo premeniť a vzápätí sme inkasovali. Namiesto toho, aby sme ten rýchly protiútok, dá sa povedať odsúvali, sme vyustupovali a hrali na ofsajd líniu a súper to využil na strelenie tretieho gólu a potom už bol rozdiel tých dvoch gólov zložitý doháňať. Napriek tomu sa nám podarilo znova znížiť na 3:2 a súper, dá sa povedať pri nejakom našom risku, využil ten risk a podarilo sa mu streliť štvrtý gól. Pokiaľ chceme pomýšľať na víťazstvá a na úspech v ďalších kolách, tak buď sa poučíme z tých úvodných 15 minút pri vstupoch do oboch polčasov, ale pokiaľ tam ten prístup, to nasadenie, tá agresivita a ochota nebude, tak bude veľmi ťažké vyhrávať. Hlavne v tejto spodnej šestke, kde to je o takom tom nasadení, tej ochote, tej vôli sa o to pobiť, a to si myslím, že nám v posledných zápasoch chýbalo.“


Niké liga - sk. o udržanie sa - 3. kolo - sobota 30.03.2024, 15.00 h - Národný atletický štadión - B. Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 4:2 (2:1)

Góly: 39. (pen.) a 85. Rymarenko, 45. Slebodník, 66. Depetris - 16. Gajdoš, 82. Emeka. ŽK: 83. Pišoja - 38. Vozinha, 65. Bondarenko. Rozhodovali: Smolák - Košecký, Kuba.

Zostava MFK Dukla: Hruška - Mensah, Willwéber (C), Migaľa - Pišoja, Richtárech (86. Považanec), Hlinka (90+2. J. Guimarães), Záhumenský - Slebodník (62. Marquinho), Veselovský (62. Depetris) - Rymarenko (90+2. Hanes).
Tréner: M. Auxt.

Zostava AS Trenčín: Vozinha - Kmeť, Bondarenko (86. Hájovský), Stojsavljevič, Skovajsa - Bariš (C) - Uchegbu (60. Gong), Ibrahim (86. Donkor), Gajdoš (72. Derlek), Sunday - Kupusović (72. Emeka).
Tréner: I. Stolica (mužstvo viedol jeho asistent P. Kleščík).

Ostaté zápasy 3. kola Niké ligy - sk. o udržanie sa

MFK Skalica - MFK Zemplín Michalovce 0:0

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FC Košice 1:2

Tabuľka Niké ligy - sk. o udržanie sa po 3. kole

#

 

KLUB

Z

V

R

P

G+

G-

RG

B

1

 

MFK Dukla Banská Bystrica

25

11

8

6

44

33

11

41

2

 

AS Trenčín

25

9

8

8

34

30

4

35

3

 

MFK Skalica

25

7

6

12

23

28

-5

27

4

 

FC Košice

25

5

6

14

21

47

-26

21

5

 

MFK Zemplín Michalovce

25

3

8

14

22

42

-20

17

6

 

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

25

0

5

20

15

52

-37

5


Nasledujúci zápas odohrajú futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v sobotu 6. apríla od 18.00 h v Košiciach.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

S Richardom Rubintom o mládeži, ktorá nám robí veľkú radosť

Čítať viac
A tím

Tréner Ščasný pred Trnavou: Fanúšikom určite ponúkneme atraktívny futbal

Čítať viac
A tím

Postupujeme cez Kežmarok do osemfinále Slovnaft Cup-u

Čítať viac
A tím

O jesennej časti FL sme sa porozprávali so športovým riaditeľom J. Moresom

Čítať viac
A tím

MFK Dukla po vyše štyroch rokoch na prahu splnenia posledného kroku

Čítať viac
Žiaci

Mladší žiaci naplno bodovali v R. Sobote, U 15-ka pokorila silný Ružomberok

Čítať viac