• Aktuality
  • Skúsený stredopoliar Braňo Ľupták sa vracia do Dukly
A tím / MFK Dukla (PR) / 09.07.2021

Skúsený stredopoliar Braňo Ľupták sa vracia do Dukly

Braňo Ľupták pri podpise zmluvy (R. Chytílek)

Braňo Ľupták pri podpise zmluvy (R. Chytílek)

MFK Dukla Banská Bystrica sa dohodol na ročnom kontrakte s 30-ročným stredopoliarom Branislavom Ľuptákom. Ide o hráča, ktorý u nás pôsobil v mládežníckych kategóriách a následne i v seniorskom tíme takmer päť sezón. Potom si vyskúšal najvyššiu slovenskú súťaž v Dunajskej Strede, Ružomberku a Zlatých Moravciach, naposledy účinkoval ako profesionál v rumunskom FC Buzău.

Braňo Ľupták sa stáva pevnou súčasťou A - mužstva MFK Dukla Banská Bystrica. Zahraničné angažmán v Rumunsku mu nevyšlo podľa predstáv, pohrával sa i s myšlienkou ukončenia profesionálnej futbalovej kariéry, no chce ešte ukázať, že v tridsiatich rokoch má čo priniesť Dukle a pomôcť jej prebojovať sa do najvyššej súťaže. V piatok po podpise kontraktu uviedol:

„Som rád, že idem do Dukly skúsiť profesionálnu súťaž po tých peripetiách minulý rok. Som vďačný za túto šancu. Je to pre mňa i výzva vrátiť sa do klubu, v ktorom som začínal s profesionálnym futbalom. Verím, že splatím dôveru, ktorá bola do mňa vložená. Vynasnažím sa pomôcť Dukle naplniť cieľ, o ktorý sa pokúšala posledné dva roky a bohužiaľ sa to nepodarilo, teda postup do najvyššej súťaže. Verím, že v tejto sezóne sa to už do tretice podarí a ja budem toho súčasťou, čiže pomôžem tímu.“

Braňo odišiel za dramatických okolností minulý rok z rumunského FC Buzău, ktorý bojoval o postup do najvyššej súťaže v tejto krajine, no s príchodom koronakrízy a nového vedenia klubu sa tam razom všetko zmenilo.

„Do Rumunska som išiel zo Zlatých Moraviec. Prišla celkom zaujímavá ponuka. Bolo to niečo nové pre mňa po tých dlhých rokoch na Slovensku. Prvý polrok som tam bol milo prekvapený ako všetko fantasticky fungovalo i napriek tomu, koľko ľudí ma od takéhoto pôsobiska odhováralo. Bolo dané, že ideme na postup. Nejakých sedem kôl sme boli na prvom mieste, no potom prišli nejaké zmeny vo vedení a začalo to kvalitatívne upadať. Nezhody vo vedení klubu sa preniesli do kabíny, kde už tiež nebola dobrá nálada. Do toho prišiel covid a vtedy sa tá situácia už úplne obrátila. Bohužiaľ som opäť zažil, že neprišli peniaze. Nedalo sa s tým navyše ani nič robiť, keďže v Rumunsku je schválený taký zákon aký je. Dosť veľa nevyplatených peňazí mi tam zostalo a ani po právnej stránke sa už s tým nič nedalo robiť. Aj takáto negatívna skúsenosť však človeka nejakým spôsobom posilní,“

- zamyslel sa Branislav Ľupták, ktorý sa pohrával najprv s myšlienkou ukončiť aktívnu profesionálnu kariéru. Po príchode domov totiž Slovensko čelilo masívnej druhej vlne koronavírusu, takže v uplynulej sezóne hral za Pliešovce iba amatérsku štvrtú ligu, ktorá sa skoro ani nedohrala, keďže záver jesennej časti sa napokon dohrával až teraz v lete. K nezávidenia hodnej situácii dodal:

„Po tom pol roku bez výplaty a bez futbalu, keďže aj súťaže boli zastavené, som mal myšlienky, že sa už začlením do normálneho, bežného života. Začal som pracovať u otca vo firme, našťastie bola taká možnosť. Stále ma to však ešte ťahalo k futbalu, predsa len nepatrím zatiaľ do starého železa čo sa futbalu týka, mám v tridsiatich rokoch čo ešte ponúknuť. S funkcionármi Dukly som bol dlhšie v kontakte a som rád, že to napokon takto vystrelilo a ja som opäť tu v Banskej Bystrici. Verím, že spokojnosť zavládne z oboch strán.“

Rodák z Krupiny odohral prvý prípravný zápas za Duklu v pozícii hráča na skúške v maďarskom Győri, trénuje s našim mužstvom dva týždne. Ku svojej aktuálnej kondícii či výkonnosti poznamenal:

„Bolo cítiť, hlavne v prvom týždni, čo som prišiel do mužstva, že nejaké resty sú. Ja som sa snažil udržiavať v kondícii i počas obdobia, keď sa nehralo, no nie je to taká záťaž ako v riadnom tréningu u profi kluboch. Je to však každým dňom lepšie a lepšie. S fyzičkou som nikdy žiadny extra problém nemal, takže verím, že sa do toho rýchlo dostanem a pomôžem klubu.“

V našej banskobystrickej Dukle chalani Braňa veľmi dobre privítali, veď s viacerými sa dobre pozná, hrával s nimi, takže neskrýva ani nadšenie z aktuálnej skladby mužstva:

„Hrával som s Robom Polievkom, s ním dokonca ešte aj v Dunajskej Strede. Je tu Paťo Vajda, Ľubo Kupčík, bol som i s Paťom Prikrylom a ďalšími. Väčšinu chalanov poznám, nie sú to pre mňa nové tváre, takže aj príchod bol taký, ako do domáceho prostredia. Chalani ma prijali medzi seba úplne v pohode. Som rád, že som tu medzi nimi a teším sa na pôsobenie v tomto tíme.“


Banskobystričania odohrajú už v sobotu 10. júla štvrtý prípravný zápas. O 16.00 hodine nastúpime v Michalovciach proti tamojšiemu účastníkovi Fortuna ligy MFK Zemplín. Aj z tohto stretnutia vám prinesieme informácie najprv na sociálnych sieťach a neskôr i na webe.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Dukla zdolala Dunajskú Stredu a senzačne postúpila do semifinále pohára!

Čítať viac
A tím

Preview: V Skalici nás čaká iný zápas ako v Námestove

Čítať viac
A tím

Viktória Mázorová: Zohráme sa a budeme silnejšie!

Čítať viac
Dorast

Ligoví dorastenci s plným bodovým ziskom z Dunajskej Stredy

Čítať viac
A tím

Dorastenci mali silných súperov, seniori dávali gólové prídely

Čítať viac
A tím

Nový športový riaditeľ Jozef Mores má ambiciózne plány

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem