Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Jakub Uhrinčať: "Dôležité je, že gól nám pomohol k trom bodom"
A tím / MFK Dukla / 15.08.2023

Jakub Uhrinčať: "Dôležité je, že gól nám pomohol k trom bodom"

Jakub Uhrinčať: "Dôležité je, že gól nám pomohol k trom bodom"
Je pevnou súčasťou základnej zostavy a v tejto sezóne si už v treťom kole otvoril strelecký účet. Aj preto sme sa po výbornom výkone porozprávali s Jakubom Uhrinčaťom.


Jakub, ako chutí prvý gól v tejto sezóne? Výborne, gól ma teší, ale ešte viac tri body, ktoré sme v Michalovciach získali.

Toto bol nacvičený signál a to asi poteší, keď sa vec z tréningu takto ukážkovo zrealizuje. Áno, tie štandartné situácie pravidelne cvičíme, sme radi, že to vyšlo aj v druhom kole proti Slovanu a aj teraz, dokonca s bonusom, že som to zakončoval ja.

Potrpia si v tréningoch tréneri na precízne prevedenie štandartných situácii? Určite áno, tréning je základom úspechu, myslím si, že k tomu aj my hráči poctivo pristupujeme. Snažíme sa každý detail, ktorý nám tréneri povedia na ihrisku, alebo pri analýze aj zrealizovať tak, aby sme potom boli úspešní aj v zápase.


Po odchode Gorosita hráva na stoperskej pozícii Marek Hlinka, aká je chémia v stopérskej trojici, Uhrinčať, Hlinka, Willwéber? Myslím si, že je to super, sú to hráči, ktorých som ešte ako dorastenec sledoval. Hrať vedľa nich je pre mňa česť a každým zápasom, či tréningom sa pri nich učím. Tak isto aj pri Godálovi, ktorý v lete prišiel. Oni sú pre mňa akýsi futbaloví otcovia, od ktorých si beriem príklad a smerujem správnym smerom.

V Michalovciach ste predviedli dominantný výkon, čo boli jeho základné piliere, ktoré treba udžať aj ďalších kolách? Bolo to pred zápasové a zápasové nastavenie sa, keď sme si povedali, čo chceme a s tým sme aj vybehli na trávnik. Plán sme potom do bodky plnili, v defenzíve aj ofenzíve a mohli sme vyhrať aj výraznejším rozdielom. Výsledok teší, ale netreba ho preceňovať, lebo liga sa len rozbieha a čaká nás veľa zápasov.

Po troch kolách máme na konte 4 body, panuje v kabíne spokojnosť so vstupom do súťaže? Tie prvé zápasy môžu naznačiť veľa, po prvom kole sme si trošku vstúpili do svedomia a začali brať veci tak, ako sme ich brali aj minulej sezóne najmä v jarnej časti. Máme na čom stavať, s poctivou robotou na tréningoch a takýmto výkonom v zápase môžeme napredovať v ďalšom priebehu Niké ligy.

Nová sezóne Niké ligy je plnom prúde a vy si stále môžete kúpiť permanentky na domáce stretnutia našej Dukly. Okrem najlepšej ceny v prepočte na jeden zápas získate aj veľa benefitov, ktoré si môžete uplatniť u partnerov MFK Dukla B. Bystrica a zároveň sa stanete aj stabilnou súčasťou fanúšikovskej rodiny klubu. Najväčšou novinkou je, že ten kto si už kúpil, alebo si ešte zakúpi akúkoľvek permanentku do 31. augusta 2023, bude zaradený do žrebovania o tri mobilné telefóny zn. iPhone. Žrebovanie sa uskutoční 1.9.2023 počas domáceho zápasu 6. kola Niké ligy MFK Dukla B.Bystrica – MFK Ružomberok.