• Aktuality
  • Šlágrom 5. kola pohronské derby v Podbrezovej
A tím / Miroslav Čief / 27.08.2020

Šlágrom 5. kola pohronské derby v Podbrezovej

Šlágrom 5. kola pohronské derby v Podbrezovej
V piatok 28.8. 2020 sa v zápase s úvodným výkopom o 18:00 h predstavíme v Podbrezovej. Pohronské derby, súboj geografických susedov, bude v tomto prípade šlágrom 5. kola druhej ligy, pretože tak my, ako aj FK Železiarne okupujeme vrchné priečky tabuľky. Sľubovať si od tohto zápasu môžeme pútavý futbal, dobrú atmosféru v Zelpo Aréne a veríme, že aj pozitívny výsledok pre našu Duklu. V 4. kole druholigovej súťaže sme prehrali so Skalicou 2:3. V princípe ide o negatívny výsledok pre nás, v tomto prípade sa však voči nám výsledkovo otočilo viacero negatívnych vecí. Prioritne v prvom šance sme nepremenili vyložené gólové šance a naopak, súper nás potrestal i z tých najmenších zaváhaní v našej defenzíve. Druholigová súťaž je však dlhá a náročná súťaž, v ktorej musíme počítať aj s prehrami. Túto v 4. kole už musíme hodiť za hlavu a sústrediť sa na nesmierne dôležitý zápas.

Súboje s Podbrezovou sú pikantné. Majú náboj derby a vždy prinesú veľa vzruchu. Nebude to inak ani v piatok. Obe mužstvá prezentovali túžbu pohybovať sa na horných priečkach tabuľky, na Horehroní dokonca otvorene hovoria o postupe. Možno tak očakávať výsledkovo dramatický zápas. V minulej sezóne sme taktiež skraja sezóny zavítali do Podbrezovej – naša výhra 2:0 mala za následok odvolanie trénera Vladimíra Veselého. Naopak, v jarnej nadstavbe sa zrodila remíza 2:2, pričom tento zápas bol unikátny – ešte v 90. min sme prehrávali so súperom 0:2, no gólmi Prikryla s Laksíkom sme zápas doviedli do remízového konca.

Pohronské derby je atypické aj v tom, že v drese nášho súpera pôsobilo viacero našich hráčov. Menovite Ján Nosko, Patrik Vajda, Róbert Polievka, Gabriel Snitka či Lukáš Migaľa, ktorého sme sa opýtali, ako sa mužstvo trénera Stanislava Vargu pripravuje na prestížny duel. „Pripravujeme sa tak, ako na každý iný zápas a chceme podať dobrý výkon. Cieľ je vždy bodovať a uhrať čo najlepší výsledok. Úspešní budeme vtedy, ak všetci na ihrisku podáme zodpovedné výkony. Podbrezová má dobre vyskladané mužstvo, čo potvrdila aj na začiatku sezóny. Je silná na lopte, hrá kombinačný futbal. Vieme, že má silnú individualitu v Erikovi Grendelovi, ale my sa nesústredíme na žiadneho hráča súpera, iba na vlastný výkon.“ Potešilo ho, že sa na zápas chystajú aj fanúšikovia z Banskej Bystrice. „Naši fanúšikovia sú skvelí, vždy nás celý zápas povzbudzujú a verím, že prídu aj do Podbrezovej v čo najväčšom počte,“ zaželal si Lukáš Migaľa v mene všetkých.

Podbrezová je v tabuľke na 2. mieste s bilanciou 3 výhry, 1 remíza, skóre 7:0 a 10 bodmi. V prvom kole zdolala Komárno 2:0, v druhom vyhrala na ihrisku Petržalky 4:0 a v treťom kole zdolala rezervu Slovana B 1:0. V minulom kole uhrala bezgólovú remízu na ihrisku Dubnice. Nastúpila v tejto zostave: Ludha – Kováčik, Pajer, Bartoš, Chvátal – Ďatko (79. D. Pavúk), Grendel – Kukoľ (60. Krčula), Bakaľa, Galčík – Gerebenits (60. Breznaník). Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča v tejto sezóne ešte neinkasovali. Vďačia za to aj letným posilám – Grendel (Trnava), Kukoľ, Arevalo (Poprad), či Gerebenits (Žilina). Poslednom posilou Podbrezovej sa v tomto týždni stal Erik Micovčák.

Jednotkou FK Železiarne medzi tromi žrďami je mimoriadne talentovaný brankár Richard Ludha, pred ktorým je svetlá budúcnosť. Na pravom kraji obrany nastupuje 18- ročný Peter Kováčik, mimoriadne usilovný futbalista, dôrazný v súbojoch. Stopérska dvojica Pajer – Bartoš v tejto sezóne pracuje na jednotku. Naľavo hráva bývalý mládežnícky reprezentant Juraj Chvátal, rýchly futbalista, často podporujúci ofenzívu. Mozgom záložnej formácie je Erik Grendel – bývalý kapitán Trnavy je obrovskou posilou Železiarní, je výborný v kombináciách, streľbe či osobných súbojoch. Zdatne mu sekunduje Samuel Ďatko, veľký pracant v strede ihriska, ktorý býva obvykle často pri lopte. Na pravom krídle môžeme očakávať rýchleho a skúseného Vladimíra Kukoľa, na ľavom ešte rýchlejšieho Rolanda Galčíka. Tento hráč je v každom zápase veľmi nebezpečný svojou aktivitou a ťahom na bránku. Na hrote útoku Podbrezovej môže nastúpiť Poliak Zachara, výborný hlavičkár Daniel Pavúk, či jedna z najnovších akvizícii na Horehroní – Roland Gerebenits zo Žiliny.

Hlavným rozhodcom derby bude Pavel Ochotnický. Na čiarach mu bude z pozície 1. asistenta pomáhať Tomáš Vorel, 2. asistentom bude Peter MIhalík. Náhradným rozhodcom bude Bystrík Nemček. Delegátom stretnutia bude Róbert Dadykin, pozorovateľom rozhodcov Pavol Šípoš.

My v Dukle sa na derby tešíme! Hráči sú odhodlaní uspieť a dobrým výsledkom dať zabudnúť na prehru so Skalicou. Nečaká nás však jednoduchý zápas. Podbrezová je veľmi silný súper, hrá kompaktne, organizovane, dynamicky a v Zelpo Aréne sa naučila vyhrávať. V tejto sezóne ešte neinkasovala, to však bude akiste memento pre nás, aby sme odkliali bránku Richarda Ludhu a nášmu súperovi, ktorý má len tie najvyššie ambície, zasadili tvrdý výsledkový direkt. Pokorne, no neskromne, odvážne, no trpezlivo sa nám to môže podariť. Veríme, že sa chlapcom dostane aj podpory z tribún, pre všetkých tých, ktorým sa nebude dať vycestovať do Podbrezovej, je tu možnosť pozrieť si zápas na Futbalnet.tv. Dukla do toho!

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Dorastenci využili zaváhanie Martinčanov a sú na čele 2.ligy

Čítať viac
A tím

Preview: Proti Šamorínu chceme nadviazať na to dobré v Košiciach

Čítať viac
A tím

Preview: Sme v pohode a pripravení na Skalicu

Čítať viac
A tím

Tréner Stanislav Varga končí v MFK Dukla

Čítať viac
Žiaci

Aj žiaci Dukly končia ligu, bodovala štrnástka

Čítať viac
A tím

V nedeľu súboj najlepších strelcov súťaže, Polievka vs. Krstovič

Čítať viac