• Ženy MFK Dukla nečakane zakopli v Nových Zámkoch
A tím / MFK Dukla (PR) / 07.09.2021

Ženy MFK Dukla nečakane zakopli v Nových Zámkoch

zo zápasu v N. Zámkoch (D. Pivková)

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v šiestom kole najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku nečakane prehrali v Nových Zámkoch. Rozladil ich úvodný rýchly inkasovaný gól, celkovo prvý polčas neodohrali dobre. V druhom to už bol iný výkon, ale na deľbu bodov či otočenie zápasu to napokon nestačilo.

Novozámčanky išli do vedenia hneď v úvode zápasu, keď brankárku Mileiovú prekvapila strela Deszátovej, ktorá to úspešne skúsila skoro až z autovej čiary. V piatej minúte tak bolo 1:0. Duklistkám sa svojou hrou nepodarilo zareagovať na tento inkasovaný gól a prvý polčas v mnohom pripomínal ten z posledného ligového kola v Trnave. Nové Zámky následne zvýšili svoje vedenie v tridsiatej minúte po zaváhaní obrany, keď sa v našej šestnástke presadila K. Pálová2:0.

Do druhého polčasu po dvoch striedaniach nastúpila už o niečo aktívnejšia Dukla a po štyroch minútach Alexandra Štrúbelová doklepla do bránky súpera center striedajúcej hráčky Matuškovej – 2:1. Banskobystričanky pokračovali po strelenom góle v snahe vyrovnať zápas, avšak ani jednu z viacerých kvalitných šancí nedokázali premeniť. Naopak domácemu tímu sa podarilo rozhodnúť zápas, keď sa po rohovom kope presadila v 73. minúte K. Andrušková3:1. Duklistky tak zaznamenali svoju druhú a tentoraz nečakanú prehru nad dovtedy predposledným družstvom v tabuľke najvyššej súťaže žien na Slovensku.

Fakty o zápase:

FC Union Nové Zámky – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:0)

Góly: 5. S. Deszátová, 30. K. Pálová, 73. K. Andrušková – 49. A. Štrúbelová. Rozhodoval: Kukan. ŽK: Miháliková (Dukla).

Zostava + striedania MFK Dukla: B. Mileiová - M. Cabadajová, A. Herbríková, T. Miháliková, K. Tesáková (87. I. Ikriová) - N. Veselová, L. Pavlíková (45. D. Paterová) - A. Štrúbelová, L. Čierniková (82. D. Kopernická), J. Šimová (45. S. Matušková) - D. Strečková (82. D. Pivková)

Hlasy po zápase:

Róbert Pavúk, jeden z dvojice hlavných trénerov MFK Dukla Banská Bystrica: „Tento zápas sa mi hodnotí ťažko. Opäť sme prespali prvý polčas. Domácich posadil na koňa gól, keď centrovaná lopta zapadla nečakane do bránky. Nedôraz vo vlastnej šestnástke priniesol druhý inkasovaný gól. My sme podobnú situáciu pred bránkou súpera nevyužili, keď gólmanka Zámkov zachytila loptu na čiare. Po zmenách v zostave už druhý polčas zniesol prísnejšie kritériá. Dali sme pekný kontaktný gól, ale žiaľ ďalšie šance zostali nevyužité. Chýba nám pohotovosť v koncovke. Zbytočný tretí gól, ktorému sa dalo zabrániť nakoniec rozhodol o výhre domácich. Tri body pre Zámky sú zaslúžené, na tejto úrovni sa nedá hrať futbal len 45 minút. Stále hľadáme ideálnu zostavu a je pred nami veľa práce. Čaká nás derby cez kopec s rozbehnutým Ružomberkom. Ak chceme uspieť, musíme sa dôkladne pripraviť.“

Martina Cabadajová, jedna z obrankýň MFK Dukla: „Zápas proti Novým Zámkom nebol zďaleka taký, ako sme si predstavovali. Hneď na začiatku duelu nás domáce nemilo prekvapili strelením gólu do našej siete. Prvý polčas nám vôbec nevyšiel. Veľmi ťažko sa nám nastupovalo do druhého dejstva za nepriaznivého stavu. Aj keď sme sa stále nevzdávali a znížili sme na 2:1, súper nás napokon zaklincoval tretím gólom a vyrovnať sa nám už nepodarilo. Tento duel nám ukázal, že máme ešte medzery, na ktorých určite zapracujeme.“

Ostatné výsledky:

Ružomberok – Trnava 6:1, Myjava – Petržalka 7:0, Nitra – Trenčín 3:2, Slovan – Žilina 3:0.

PROGRAM:

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica doma na ihrisku v Kremničke, kde si zmerajú sily s MFK Ružomberok. Duel má výkop v nedeľu 12. septembra o 10.30 hodine.

Poradie:

1. Slovan 19b, 2. Myjava 15b, 3. Žilina 15b, 4. Ružomberok 8b, 5. B. BYSTRICA 8b, 6. Nitra 8b, 7. Trnava 5b, 8. N. Zámky 4b, 9. Petržalka 3b, 10. Trenčín 1b. [/poradie]