• So Šamorínom sme vo Zvolene znovu remizovali 1:1
A tím / MFK Dukla (PR) / 21.08.2021

So Šamorínom sme vo Zvolene znovu remizovali 1:1

Zo zápasu so Šamorínom (S. Schwarz)

Futbalisti našej banskobystrickej Dukly sa v piatom kole druhej ligy predstavili na štadióne vo Zvolene, kde sme hostili Šamorín. Rovnako ako na jar sme s týmto súperom napokon pod Pustým hradom remizovali 1:1. V závere sa všetci Duklisti na ihrisku snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale druhý gól sa nám už nepodarilo streliť.

V prvom polčase prevládal viac boj o každú loptu, o každý meter ihriska. My sme mali hernú prevahu, ale šancí bolo veľmi málo. V desiatej minúte to po našom tlaku vyskúšal Ľupták z vyše dvadsiatich metrov, pálil nad brvno. Zaujal aj prienik Polievku po pravej strane, no jeho strieľaný center Šulc hlavou tesne minul, inak by to bol gól. Tretiu dobrú možnosť sme mali v 38. minúte. Polievka si nabehol na dlhú loptu, ale tiesnený z kraja šestnástky napol iba bočnú sieť Trnovského svätyne. V závere polčasu pohrozil aj Šamorín. Fuják to vyskúšal spoza veľkého vápna, lopta nebezpečne plachtila, náš brankár Nôta, ktorý dostal prednosť pred Hruškom, ju napokon s menšími problémami skrotil. Vážnejšia bola potom tvrdá strela Brighta z hranice pokutového územia, Nôta vyškriabal loptu spod brvna.

Druhý polčas začali hostia razantne napádať našu rozohrávku v obrane, zadáci Dukly s tým mali neraz problémy. Prvýkrát pohrozil súper po zmene strán z rohového kopu. Hlavičkoval Leginus, Nôtu zastúpil Kupčík, ktorý odkopával loptu spred bránkovej čiary. V 52. minúte Vrábel z vnútra šestnástky pálil tesne vedľa žrde. Potom sme prestriedali, do hry išli útočník Depetris a obranca Prikryl, Slaninka sa posunul do zálohy a mal dve príležitosti v rade. Najprv z asi dvadsiatich metrov strieľal nad brvno a potom dostal krížnu prihrávku, prešiel do šestnástky, z ľavej strany zakončoval, no výborne loptu zblokoval v poslednej chvíli Štefanka. Tento futbalista Šamorínu sa následne pripomenul slušnou delovkou z tridsiatich metrov presne k žrdi, Nôta musel zasiahnuť. Žiaľ inkasovali sme gól v 69. minúte. Súper zahrával rohový kop Vráblom a hoci sme pôvodne loptu odvrátili mimo pokutového územia, tá sa po hlavičkovom biliarde vrátila späť a Matúš Malý ju takisto hlavou poslal ponad Nôtu, keď už strelca gólu Pišoja nestihol odzbrojiť – 0:1. Dokázali sme však rýchlo odpovedať. Konkrétne o štyri minúty. Predchádzal tomu rohový kop, z ktorého síce ´nezapršalo´, rovnako tak ani z následného druhého centru Polievku, no tretia centrovaná lopta išla od nášho kapitána do ohňa, kde Trnovský zasiahol pred Šulcom, ale k hlavičke sa ešte dostal David Depetris a ten dokázal aj cez jedného z brániacich hráčov rozvlniť sieť a vyrovnať na 1:1. V zostávajúcich minútach sme sa snažili o víťazný zásah. Mal k nemu blízko najmä striedajúci Depetris. Najprv po centri Polievku hlavičkoval tesne nad brvno , na opačnej strane musel Nôta zasiahnuť po strele Štefanku z rohu päťky, no a po rohu Polievku v 87. minúte Šulc hlavou posúval na Depetrisa, ktorý predviedol parádne nožničky, ale Trnovský bol v správnom čase na správnom mieste. Škoda ešte strely Polievku z asi pätnástich metrov, keď prekopol bránku. Záverečný tlak nášho mužstva Šamorín teda ustál, aj preto sa body delili.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (0:0)

Góly: 73. Depetris - 69. Malý. Rozhodoval: Choreň. ŽK: B. Ľupták, Pišoja – J. Pančík, P. Nagy, Stašík. Diváci 456.

Zostavy a striedania:

Banská Bystrica: Nôta – Migaľa, Pišoja, Kupčík, Slaninka (76. P. Vajda) – B. Ľupták – Jurčišin (59. Depetris), Willwéber (59. Prikryl), Richtárech, Polievka – Šulc

Šamorín: Trnovský – Vera (46. Leginus), Malý, Stašík, Fuják – J. Pančík, Štefanka, P. Nagy, Bright (75. Čunta) – Vrábel (75. Oinkonomou), E. Boateng (90. Dolinský)

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Tento zápas sme nezvládli tak, ako sme chceli. Zase sme dostali prvý gól a museli sme to doťahovať. V závere sme mali štandardky, vyprodukovali sme dosť centrov, mohli sme to zlomiť našou vôľou, chlapci išli do toho, ale dnes sa nám to nepodarilo. Myslím si, že remíza je zaslúžená. Súper bol kvalitný, mal aj šance. V závere sme to chceli zvrátiť. Nepodarilo sa. Potrebujeme vyhrávať aj zápasy, v ktorých sa nám až tak nedarí. Niektorí hráči musia na seba zobrať viac zodpovednosti. Viem, že je to ťažké, ale treba to skúšať. Čo sa týka Davida Depetrisa, nemá ešte kondíciu na celý zápas, nedá sa získať za týždeň. Možno v utorňajšom pohárovom zápase dostane väčšiu minutáž. Dúfam, že čím skôr do toho zápasového tempa nastúpi.“

David Depetris, strelec vyrovnávajúceho gólu Banskej Bystrice: „Bol to ťažký zápas. Šamorín mal dobré šance, my takisto. Možno kebyže otvoríme my skóre, tak je to iné. Na konci sa už hralo hore – dole. Mohli sme vyhrať, no mohli sme aj prehrať. Je to remíza, to sme nečakali, ale vieme aká cesta nás čaká, nebude jednoduchá. Ja som išiel na ihrisko s cieľom pomôcť mužstvu. Je fajn, že som dal gól, ale chceli sme vyhrať tento zápas. A to sa nepodarilo. Čo sa týka môjho zásahu hlavou, chcel som predovšetkým trafiť do priestoru bránky a to sa podarilo. Mal som tam ešte nožničky, tie som riešil podľa mňa dobre, akurát, že v tom priestore, kde som poslal loptu, bol brankár. Škoda toho. Kondične sa už každý deň cítim lepšie, zápasy mi pomáhajú. Postupne s kondičným trénerom ako i s hlavným trénerom to budeme komunikovať. Uvidíme, kedy bude optimálny čas na to, aby som hral od začiatku zápasu. “

Marián Pišoja, stopér Banskej Bystrice: „Vedeli sme, že to bude náročný zápas. Šamorín má behavé mužstvo. Myslím si, že loptu sme držali viac než súper, mali sme viac z hry. Na to sa však futbal nehrá. Škoda tejto remízy, chceli sme vyhrať. Žiaľ inkasovali sme hlúpy gól po takej odrazenej lopte, keď zostal hráč sám, nestihol som ho už dobehnúť. Musíme dávať viac gólov a vzadu hrať na nulu. Išli sme za týmto plánom, ale nevyšlo to. Mrzí nás to.“

Matúš Malý, strelec gólu Šamorína: „Bol to ťažký zápas na ťažkom teréne. Hrali sme proti ašpirantovi na prvé miesto, takže bod je pre nás veľmi cenný. V defenzíve sme hrali vyrovnanú partiu s Duklou. Teší nás, že sme sa dokázali aj presadiť.“

Skalica – Košice 2:0, Humenné – Komárno 1:0, Bardejov – Trebišov 0:0, Námestovo – Podbrezová 2:4, Slovan B – Petržalka, Žilina B – Dubnica a Rohožník – Púchov sa hrajú v nedeľu.

Naša mestská futbalová Dukla sa najprv predstaví v Slovenskom pohári s názvom Slovnaft cup. V utorok 24. augusta hráme o 17.00 hodineJesenskom. V 2. lige sa predstavíme v šiestom kole v sobotu 28. augusta o 16.30 hodinePúchove proti tamojšiemu MŠK.