• V Ružomberku sme sa ujali vedenia, napokon sme ale nebodovali
A tím / MFK Dukla BB / 10.12.2023

V Ružomberku sme sa ujali vedenia, napokon sme ale nebodovali

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v zo soboty na nedeľu preloženom derby cez kopec po prvom polčase vyhrávali, ale napokon odišli z Ružomberka bez bodu.

Tréner Dukly Mário Auxt urobil v základnej zostave oproti bezgólovému duelu s Dunajskou Stredou jednu zmenu, keď namiesto Branislava Ľuptáka nastúpil od začiatku po prvýkrát po návrate pod Urpín Jakub Považanec. Na ťažko hrateľnom teréne to bol od úvodu stretnutia boj, ktorý veľa futbalovej krásy neprodukoval. Prvá vážnejšia príležitosť neprišla po kombinácii, ale odkope hostí, ktorý sa v 14. minúte od napádajúceho Martina Chriena odrazil tesne vedľa brány Dukly. V nasledujúcich minútach sme sledovali strelecké pokusy spoza šestnástky na oboch stranách, ale aj kvôli terénu boli veľmi nepresné.

V 26. minúte dostal loptu pred bránu dobrým prízemným centrom zľava Timotej Záhumenský, ale Považanec v päťke zľuftoval. Krátko na to hlavičkoval Róbert Polievka tesne nad brvno. V 33. minúte už musel brankár Ružomberka Tomáš Frühwald zasahovať, keď ho spoza pokutového územia preveril Dávid Richtárech. O pár desiatok sekúnd neskôr sa už ale skóre menilo, keď Považanec prihral z pravej strany šestnástky spätne do ohňa a Marek Hlinka z prvej prízemnou strelou rozvlnil sieť - 0:1. V 38. minúte mohol zdvojnásobiť vedenie hostí Martin Rymarenko, ktorý sa parádnou fintou dostal hlboko do pokutového územia, ale zakončením po trávniku tesne minul vzdialenejšiu, pravú tyč brány domácich.

V úvode druhého polčasu sa hráčom Ružomberka podarilo vyrovnať na 1:1 zásluhou dvoch striedajúcich hráčov. Adam Tučný v 49. minúte nakopol loptu zo štandradky z diaľky do pokutového územia, kde sa hlavou presadil Martin Boďa. Nasledujúce minúty priniesli zblokované strelecké pokusy z nebezpečných pozícii na oboch stranách. Ďalšia gólová príležitosť patrila Dukle, keď MarianPišoja v 63. minúte prihral z pravej strany šestnástky spätne k blízkosti bieleho bodu, odkiaľ vystrelil po trávniku Polievka a Frühwaldovi lopta prepadla, ale napokon ju gólman domácich dokázal skrotiť ešte na bránkovej čiare.

Ružomberčania dokonali obrat v 74. minúte, keď si odchovanec Dukly Martin Chrien nabehol na pravú stranu veľkého vápna a osamotený zoči-voči Matúšovi Hruškovi vystrelil gólovo - 2:1. V 83. minúte mohol vyrovnať striedajúci David Depetris, ku ktorému sa v päťke odrazila lopta po zblokovanom prízemnom Hlinkovom centri z pravého krídla, ale Frühwald hlavou v páde vyrazil loptu nad bránu. Auxtovi zverenci sa v záverečných minútach snažili vyrovnať po rohových kopoch a štandardných situáciách, ale napriek viacerým závarom pred bránou Liptákov už vyrovnať nedokázali. V nadstavenom čase po jednej takej situácii dostal loptu za bránkovú čiaru Jakub Uhrinčať, ale hostia sa predtým previnili voči pravidlám.

Povedali o zápase pre prítomných zástupcov médií

Mário Auxt, tréner MFK Dukla: „Chlapcom nemôžem absolútne nič vytknúť, lebo sa s týmto zápasom vysporiadali úplne chlapsky. Jediné, čo ovplyvnilo zápas, je, že sme v prvom polčase nevyužili šance. Aj keď sme išli do vedenia, tak sme dve šance nevyužili. Keby sme išli do vyššieho vedenia, ten zápas by bol možno iný. V druhom polčase domáci efektívnou hrou dali dva góly a zápas si ustrážili. My sme si vytvorili aj v druhom polčase veľa situácií v šestnástke súpera, ale bohužiaľ, dnes nám to tam nepadlo a ideme z tohto zápasu bez bodu.“

Marek Hlinka, strelec gólu MFK Dukla: „Veľmi náročný zápas na extrémne ťažkom teréne. Bolo to ťažké aj na koncentráciu, keďže sa zápas presúval o deň plus nejaké komplikácie s cestovaním, takže pre nás to bol ťažký zápas, ktorý sme mali síce dobre rozbehnutý, ale bohužiaľ sme ho nedotiahli do víťazného konca. My sme ten druhý polčas úplne zaspali, prebudili sme sa za stavu 2:1, potom to domáci zavreli. Aj v druhom polčase sme mali veľmi veľa šancí, ale ten druhý gól by sme nedali asi ani do rána.“

Niké liga - 17. kolo - nedeľa 10.12.2023, 15.00 h - Ružomberok

MFK Ružomberok - MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:1)

Góly: 49. Boďa (Tučný), 74. Chrien (Lavrinčík) - 34. Hlinka (Považanec). ŽK: 45. Úradník, 86. Múdry, 90+1. Chrien – 42. Uhrinčať, 44. Záhumenský, 47. Godál. Rozhodovali:Dzivjak - Ferenc, Kmec. Diváci: 465.

Zostava MFK Ružomberok:Frühwald – Úradník (46. Tučný), Malý, Maslo, Gabriel, Selecký (46. Boďa) – Hladík (34. Šefčík), Zsigmund (C), Lavrinčík, Múdry (90+3. Kotula) – Chrien.
Tréner: O. Smetana.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Godál, Willwéber – Pišoja, Richtárech (85. E. Arevalo), Hlinka, Záhumenský – Považanec (73. Depetris) – Polievka (C), Rymarenko.
Tréner: M. Auxt.

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zakončia jesennú časť v sobotu 16. decembra od 15.00 h, keď na Štiavničkách privítajú Žilinu.

Proti Púchovu s cieľom odčiniť zaváhanie z minulého kola

Pred reprezentačnou prestávkou sme doma nestačili na trnavský Spartak

Do nového roka vstupujeme s víťaznými ambíciami, prajeme si podporu fanúšikov

Thriller v Zlatých Moravciach, na záver jesene sme po červenej karte neudržali trojgólové vedenie

Lenka Mazúchová: V reprezentácii chcem odohrať čo najviac minút a zbierať skúsenosti