• Zo žiackych kategórií vyhrala naša pätnástka
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 24.05.2022

Zo žiackych kategórií vyhrala naša pätnástka

z tréningu U15-ky

Cez víkend hrali majstrovské zápasy v najvyššej súťaži vo svojich kategóriách aj žiaci Dukly. Potešila nás pätnástka, ktorá vyhrala vo Vranove nad Topľou 3:1. Žiaľ rovnakým výsledkom tam prehrala štrnástka. Mladší žiaci nestačili na silnejší Martin.

U 15:

MFK Vranov nad Topľou - MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (0:1)

Góly: 55. Pohlod – 32. Pažout, 65. Skačan, 75. Chromek (z 11m). Rozhodoval: Capik.

Zostava + striedania MFK Dukla: Černák – Stupavský, Chromek, Rubint, Skačan – Stacho, Vaňovec, Ferenc – Kobzoš, Pažout, Korim

U 15-ka Dukly v oklieštenej zostave odohrala bojovný zápas na východe Slovenska. Po polhodine sa ujala vedenia Pažoutom a dostala krídla. Mala aj ďalšie šance na navýšenie vedenia. V snažení ju pribrzdil inkasovaný gól na 1:1. Avšak dobre naň naši starší žiaci zareagovali, do desiatich minút predsa len Skačanom strelili druhý dôležitý gól a keďže súper ešte v závere hral nedovolene v pokutovom území, z penalty sme Chromekom výhru poistili.

Výhru nad Vranovom nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Hráči sa konečne dočkali víťazstva, keďže aj v zápasoch pred tým to herne z našej strany bolo dobré. Ak sme hrali v improvizovanej zostave pred týždňom, tak teraz to bolo ešte horšie, o to viac si ceníme bojovnosť a odhodlanie konečne to zlomiť a vyhrať. Zo začiatku zápasu mal súper viac z hry, potom sa to vyrovnalo a po našom góle sme zápas začali mať vo svojich rukách, mali sme aj ďalšie šance. Našťastie sme potom dobre zareagovali na vyrovnávajúci gól a zápas získali pre seba. Som rád, hlavne kvôli hráčom, že sme zápas zvládli, navyše keď sme ho museli odohrať bez striedania, keďže vzhľadom na vývoj sme nechceli riskovať nasadenie nie úplne doliečených hráčov.“

Košice – Žilina 1:4, Ružomberok – Prešov 6:1, Michalovce – Jupie 3:1.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U15-ka najbližšie v nedeľu 29. mája o 11.00 hodine v Badíne, kde privíta MFK Ružomberok.

V tabuľke nadstavby o titul patrí Dukle ôsma priečka so šiestimi bodmi, rovnako má i Jupie, Vranov je o bod pred nami na šiestej priečke. Na čele sú Košice s 23 bodmi, Ružomberok je piaty a má 16 bodov.

U 14:

MFK Vranov nad Topľou – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (1:0)

Góly: 15. a 46. Trochan, 52. Urbánek – 65. Čupka. Rozhodoval: Valčo.

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio – Kostúr, Valach, Bednarčík, Hajdúch – Illéš, Debnár – Čupka, Ferenc, Fuchs (55' Štefanovský) – Page (61' Lichý)

Naša štrnástka vo Vranove sklamala. Neprodukovala dobrú hru, čoho dôsledkom bolo, že domáci sa ujali vedenia 3:0. My sme po hodine hry korigovali Čupkom, ale k zdramatizovaniu zápasu sme sa už nedostali.

Prehru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Iba chcieť nestačí. Chýbala nám v tomto zápase futbalová kvalita, bez ktorej sa dnes futbal hrať nedá. Takto si hru mužstva, ktoré hrá za značku Dukla, nepredstavujem. Preto nemám ani čo hodnotiť.“

Košice – Žilina 1:4, Michalovce – Jupie 0:2, Ružomberok – Prešov 4:1.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U14-ka v nedeľu 29. mája o 13.00 hodine v Badíne, kde privíta lídra súťaže MFK Ružomberok.

V tabuľke nadstavby o titul patrí našej štrnástke Dukly siedma pozícia so siedmimi bodmi. Vranov je pod nami s piatimi bodmi. Lídrom je Ružomberok s 26 bodmi.

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Fomat Martin 1:5 (0:1)

Góly za Duklu: Yanovski

Zostava + striedania MFK Dukla: Sokol - Penksa, Kolárik, Kmeť, Kočvara - Gábriš, Yanovski, Lepieš, Čatloš, Pecník - Patráš ( J. Lomnický, S. Lomnický, Kubiš, Genči, Krnáč, Jančiar, Debnár )

Naši mladší žiaci z U13-ky neodohrali dobrý prvý polčas. Favorizovaní hostia boli lepší a zaslúžene viedli. V druhom nastalo z domácej strany zlepšenie, znížili sme na rozdiel gólu a mali aj šance na vyrovnanie, lenže nás zaklincoval tretí inkasovaný gól a sily na obrat už mladí Duklisti nenašli.

Prehru U 13-ky Dukly zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„Do zápasu sme nevstúpili dobre, kde bol súper lepší, pohyblivejší, rýchlejší. Počas celého polčasu sme pokračovali v slabej aktivite, súper bol všade skôr. Cez polčasu sme si povedali, že nemôžeme takto pokračovať. V druhej polovici sme vybehli živšie, mali sme viac loptu a dostali sa do nebezpečnejších situácií, kde sme jednu šancu premenili a znížili na 1:2. Potom sme však inkasovali gól a už sme nenašli sily na vyrovnanie zápasu. Súper pridal ešte dva góly a zaslúžene vyhral. Musíme sa z toho poučiť a pridať na každom poste.“

L. Mikuláš – Jupie 0:4, Zvolen – R. Sobota 11:0, Žilina – Lučenec 6:0, Pohronie – Ružomberok 1:4.

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v 20. kole 1. ligy skupiny stred v nedeľu 29. mája12.00 hodine na ihrisku súpera v Rimavskej Sobote.

Naša trinástka je v tabuľke na šiestom mieste a má 26 bodov, Martin je tretí a má 42 bodov. Náš najbližší súper Rimavská Sobota je na poslednej priečke s piatimi bodmi, rovnako má aj predposledná Podbrezová.

U 12:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Fomat Martin 2:15 (2:4)

Góly za Duklu: Kaštiel, Horváth

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 1:1, 1:3, 0:4, 0:7

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, Dohnálek, Holík, Bodzík, Žambor, S. Bevíz, Holubčík, Stupavský, Šimko, Horváth, Kaštiel, Ďubek, Záhorec, Lačný, Búry,  L. Bevíz

Prehru s Martinom zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Súper nás jednoznačne prehral, dominoval najmä v súbojoch jeden proti jednému. Za zmienku stojí len prvý polčas, ktorý sme prehrali po súčte oboch ihrísk 2:4, chalani podali bojovný  výkon a aspoň tak sa dokázali súperovi vyrovnať. Druhý polčas sme odišli najmä po fyzickej stránke a na ihrisku zostalo už len jedno mužstvo.“

L. Mikuláš – Jupie 7:11, Žilina – Lučenec 30:3, Pohronie – Ružomberok 7:8, Zvolen – R. Sobota 3:0.

Mladší žiaci Dukly U12 sa predstavia v osemnástom kole 1. ligy skupiny stred v nedeľu 29. mája13.30 hodine na ihrisku súpera v Rimavskej Sobote.

Naša dvanástka je v tabuľke siedma s dvadsiatimi bodmi. Martin je tretí, má 48 bodov. Prvá je Žilina s 54 bodmi. Rimavská Sobota je posledná, nazbierala sedem bodov.