• Starší dorast zdolal v derby Podbrezovú, piatykrát v rade bodoval
Dorast / MFK Dukla (PR) / 19.02.2022

Starší dorast zdolal v derby Podbrezovú, piatykrát v rade bodoval

Futbalisti našej U19-ky zdolali v piatok popoludní na umelej tráve na Štiavničkách v ligovom derby zápase najvyššej súťaže tejto vekovej kategórie Podbrezovú 3:1 a stúpajú v tabuľke nahor. Svojmu rivalovi sa vzdialili na rozdiel štyroch bodov. Predviedli najmä výborný druhý polčas.

V prvom polčase mala viac z hry Podbrezová, ale do šancí sa vďaka našej dobrej defenzíve dostávala ťažšie. Súper mal prvú možnosť až v osemnástej minúte Tatarom, ktorý z hranice šestnástky strieľal vedľa žrde. Jedinú našu vážnejšiu chybu potrestal súper tesne pred polhodinou hry. Kolmá prihrávka smerovala na ľavú stranu šestnástky , kde bol voľný Dzurík a ten zoči – voči Balážovi skóroval, loptu mu poslal pomedzi nohy – 0:1. Hostia mohli pridať o štyri minúty neskôr aj druhý gól, hlavička Tatara mala nebezpečné parametre, ale loptu našťastie poslal vedľa našej bránky. My sme mohli vyrovnať ešte pred prestávkou v 43. minúte. Kvietok našiel parádnym centrom na ľavej strane pokutového územia Svetlíka, ten si spracoval loptu, no žiaľ vystrelil nepresne.

Po zmene strán sa Dukla viac hrnula dopredu, snažila sa byť ofenzívnejšia a prinieslo to svoje ovocie. Najprv sa snažil vyrovnať Jackuliak, skúšal to z uhla, tesne minul jednu zo žrdí. Gólový moment sa napokon zrodil v 56. minúte. Predchádzal tomu jasný faul na aktívneho Jackuliaka a nariadenú penaltu bezpečne premenil Köröš1:1. Hra bola už vyrovnaná, súperovi sme podkurovali hlavne rýchlym prechodmi do útoku. Po jednom z nich sa ocitol vo veľkej šanci Dárius Rusko. Pekne prehodil brankára, no tesne i jeho bránku. Na opačnej strane z dobrej pozície z pravej strany prestrelil svätyňu Baláža Šikula. A tak sme trestali my. V 71. minúte Horváth z pravej strany poslal loptu na ľavú Jackuliakovi a ten sa v šestnástke nekompromisne presadil razantnou strelou – 2:1. Od tejto chvíle sme už boli dominantnejší a pribúdalo šancí na našej strane. Rusko z diaľky takmer nachytal brankára Podbrezovej na ´hruškách´, keď vysunutý Morong musel cúvať a iba s námahou vyškriabal loptu spod brvna. Tretí gól sme pridali v 78. minúte. Po rohovom kope sa vyrazená lopta dostala tesne za šestnástku, odkiaľ pálil pohotovo po zemi Kandala 3:1. V závere sme mohli výsledok prikrášliť po peknej akcii striedajúceho Vargu a hlavičke spomínaného Ruska, chýbali jej iba presnejšie centimetre. Hostia pohrozili až v nadstavenom čase, keď z asi dvadsiatich metrov vystrelil Hudák, ale Baláž predviedol pekný zákrok, loptu vyškriabal spod brvna.

O hodnotenie stretnutia sme požiadali trénera našej U19-ky Martina Poljovku:

„Bol to náročný zápas, najmä fyzicky. Videli sme množstvo súbojov. Podbrezová vyskladala solídne mužstvo. Aj v tých zápasoch predtým, ktoré mala, čo som si robil prípravu na tento duel, tak v nich ukázala množstvo kvality. V prvom polčase bol súper lepším tímom, gólový deficit v náš neprospech mohol byť vyšší. Okrem gólu tam mal ešte dve až tri solídne príležitosti. My sme sa dopredu dostávali sporadicky, kostrbato, v malom počte. Mali sme možno dve možnosti, ale prvý polčas bol o Podbrezovej. Teší ma, ako na to v druhom polčase moji chlapci zareagovali. Podarilo sa nám spravodlivo zápas otočiť. Výrazne sme pridali po prestávke. Početnosť našich útokov bola oveľa vyššia, rovnako tak početnosť hráčov, ktorí sa zapájali do ofenzívy bola už podľa nášho očakávania. Ako sme išli do dvojgólového vedenia, tak pribudlo ešte viac príležitostí. Hostia museli dať hru viac do rizika a nám sa otvárali gólové možnosti. Nijako toto víťazstvo nepreceňujem. Zápas sa lámal na malých veciach. Výsledok 3:1 v náš prospech je možno pre Podbrezovú trochu krutý, ale vôbec nie pre nás nezaslúžený. Išlo klasické vyrovnané derby s množstvom zvratov. Ja môžem byť celkovo spokojný.“

Fakty o zápase:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (0:1)

Góly: 56. Köröš (z 11m), 71. Jackuliak, 78. Kandala – 29. Dzurík. Rozhodoval: Benedik. ŽK: Červeň, Jackuliak – Sekáč, Talakov,

Zostava MFK Dukla a striedania: Baláž – Kvietok, Klimpl, Červeň, Šimorka – Horváth (84. Polaček), Köröš, Kandala – Svetlík (54. A.Varga), D. Rusko, Jackuliak (77. Ždánsky)

Nitra – Košice 1:2, Trnava – Michalovce 1:0, Poprad – Trenčín 0:8, Žilina – Petržalka 6:0, Ružomberok – Slovan 3:3.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel v nedeľu 27. februára o 11.00 hodine na ihrisku súpera, v Trenčíne si zmerajú sily s tamojším AS.

Naša U 19-ka je s 19-timi bodmi na 9. mieste. Šieste Košice majú len o jeden bod viac než my. Podbrezovčania sú so stratou štyroch bodov na nás na 11.mieste. Náš najbližší súper Trenčín je v tabuľke druhý s 29 bodmi. Lídrom je Žilina, na konte má 35 bodov.