• Starší žiaci sa v príprave otestovali so silným Trenčínom
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 09.08.2021

Starší žiaci sa v príprave otestovali so silným Trenčínom

Aj žiaci MFK Dukla Banská Bystrica sú v akcii, hoci majstrovské zápasy začnú hrať až predposledný augustový víkend, nateraz si naplánovali niekoľko prípravných duelov. V sobotu naša U 15-ka a U 14-ka hostila v Priechode AS Trenčín.

U-15:

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 3:5 (3:0)

Naše góly: Kobzoš 2, Jedlička.

Zostava MFK Dukla a striedania: Jaroš - Stupavský, Chromek, Kolenička (40. Rusňák), Králik - Rubint (65. Skačan), Stacho (75. Šuplata), Korčok - Kobzoš, Jedlička (55. Dobrota), Vaňovec (40. Môťovský)

Naši starší žiaci začali vynikajúco. Plnili taktiku aj v oslabenom zložení a po dvoch góloch Kobzoša viedli 2:0. Súper síce bol častejšie na lopte, ale do šancí sa nedostával a inkasoval aj tretíkrát, keď sa presadil Jedlička. Po zmene strán to však už bola iná pesnička. Trenčania rýchlo znížili, dostali krídla a využívali naše individuálne chyby. Výsledok tak otočili. My sme sa už nevedeli presadiť.

Zaujímavý zápas s Trenčínom nám zhodnotil tréner MFK Dukla U 15 Peter Rebek:

„Do zápasu sme vstupovali s absenciami niektorých hráčov, problém bol hlavne, že nám vypadli obaja brankári. Samotný zápas by som hodnotil rozdielne na prvý a druhý polčas. Vedeli sme, že súper bude chcieť hrať agresívne, s okamžitým napádaním a aktivitou, budú chcieť byť dominantní. Celý týždeň sme sa teda pripravovali na zlepšenie rýchlosti hry, hry pod tlakom a využívanie vzniknutého voľného priestoru. Prvý polčas sa nám to darilo výborne, súper síce mal častejšie loptu, ale nedostal sa do žiadneho zakončenia, my sme naopak z rýchlych protiútokov boli nebezpeční, trikrát sme skórovali a možno ešte mohli kopať aj pokutový kop. Cez polčas sme hráčov nabádali k tomu, aby neoslavovali víťazstvo, lebo zostáva celý polčas a súper ešte zvýši svoje úsilie. Nepomohol nám ani rýchly gól súpera hneď po dvoch minútach po veľkej individuálnej chybe. V tomto momente sme prestali hrať hru z prvého polčasu, boli sme neskoro v súbojoch, smerom dopredu už minimálne nebezpeční, aj keď po rohovom kope sme mali ešte jednu šancu. Súper svojím tlakom a kvalitou postupne využíval svoje šance a otočil zápas. Treba kriticky povedať, že z piatich gólov sme súperovi darovali minimálne tri individuálnymi chybami. Mrzí to hlavne kvôli chalanom, že mali na dosah víťazstvo nad silným súperom.“

U-14:

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 0:7 (0:2)

Zostava MFK Dukla + striedania: Noga (Puzio), Palenkáš (Krajčovič), Debnár, Kostúr (Lichý), Hajdúch, Vidhold, Ferenc, Chromek (Karas), Fuchs, Šinský, Čupka (Bátovsky).

Naša štrnástka si zmerala sily s kvalitným súperom, na ktorého nestačila. Žiaľ nedokázala skórovať a príliš veľa gólov inkasovala. Priestor na ihrisku však dostali všetci futbalisti nášho kádra U14 a tento duel určite veľa toho ukázal, najmä kde sa treba zlepšiť.

Stretnutie nám krátko zhodnotil tréner našej U 14-ky Ľubomír Faktor:

„Šancu dostali všetci chlapci, bol to pre nich dobrý test. Súper nás predčil vo všetkom, o čom hovorí aj výsledok zápasu.“

Do druholigovej sezóny vstupujeme s cieľom zlepšiť sa

V Strečne parádna atmosféra a rekordné víťazstvo našich

Preview: Sme v pohode a pripravení na Skalicu

Emóciami nabitý zápas sme takmer otočili, VAR mal zavreté oči

Sumár mládeže: Sedemnástka zdolala Slovan, pätnástka a mladší žiaci víťazne proti Rimavskej Sobote

Sumár mládeže: Štrnástka vyhrala s Martinom, mladší žiaci víťazne proti Námestovu