• Aktuality
  • Sumár mládeže: Proti Lučencu úspešná pätnástka aj mladší žiaci
Dorast / MFK Dukla BB / 15.11.2023

Sumár mládeže: Proti Lučencu úspešná pätnástka aj mladší žiaci

Sumár mládeže: Proti Lučencu úspešná pätnástka aj mladší žiaci
Počas druhého novembrového víkendu si naše žiacke tímy zmerali sily s rovesníkmi z MFK Novohrad Lučenec.

Pätnástka úspešná

Naši starší žiaci U15 doma zdolali Lučenec po góloch Denisa Herédyho a Milana Kmeťa. Jesennú časť zakončia v sobotu 18. novembra od 10.00 h v Brezne proti domácej Podbrezovej.

Peter Rebek, tréner MFK Dukla U15: „V prvom polčase sme podali dobrý výkon, hra bola v našej réžii. V druhom to bolo viac o bojovnosti, nakoľko súper tiež ukázal, že má dobrých hráčov. Víťazstvo je zaslúžené a vybojované.“

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 12. kolo – sobota 11.11.2023, 10.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Novohrad Lučenec 2:1 (2:1)

Góly: 11. Herédy, 24. Kmeť – 36. Nagy.

Zostava MFK Dukla U15: Sokol – Jančiar (58. Kapralov), Strečok, Šulek, Kolárik, Gabriš (41. Kočvara), Penksa, Herédy, Gondáš (C), M. Kmeť (74. Kubiš), V. Pecník (58. Genči).

---

Štrnástka tesne prehrala

Naši starší žiaci U14 už doma proti Lučencu úspešní neboli. Na úvodný zásah hostí síce odpovedal Pavel Horváth, ale Lučenčania si už zakrátko vedenie prinavrátili a napokon ho aj udržali. Posledný zápas v jesennej časti odohrá naša štrnástka v Brezne proti Podbrezovej v sobotu 18. novembra od 12.00 h.

Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „Od začiatku zápasu sme sa prispôsobili súperovi. Neboli sme aktívni, dôrazní a prišlo podcenenie súpera. Súper mal väčšiu túžbu zvíťaziť, išli na dno svojich síl, verili si viac ako my a zaslúžene vyhrali.“

I. LSŽ U14 – sk. Stred – 12. kolo – sobota 11.11.2023, 12.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Novohrad Lučenec 1:2 (0:0)

Góly: 42. P. Horváth – 38. Hulák, 48. Žilka.

Zostava MFK Dukla U14: Mojžiš – Lauko, Bevíz, Rób. Holík (48. Holubčík), Poljovka, Šimko (C), Lepieš, Macho, Drozd (36. P. Horváth), L. Pecník, Kaštiel (48. Lačný).

---

Trinástka s vysokým víťazstvom

Naši mladší žiaci U13 dali v Lučenci tucet gólov, a napravili si tak chuť po predošlej prehre. S druhou Žilinou majú zhodný počet bodov a na prvý Ružomberok strácajú tri body. Jesennú časť zakončia v nedeľu 19. novembra od 10.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne súbojom s rovesníkmi z Podbrezovej.

Mário Marković, tréner MFK Dukla U13: „Úvod zápasu bol vyrovnaný, čo mal na svedomí určite aj terén, keď z pre mňa nepochopiteľných príčin sa zápas hral na extrémne podmočenom ihrisku. Postupom času sme sa ale dokázali tomu prispôsobiť a začali na ihrisku dominovať. Prezentovali sme sa dobrou kombinačnou hrou,z čoho plynulo množstvo šancí,  ktoré sa nám podarilo aj premeniť. Chlapci si tak napravili chuť po minulom zápase, ktorý nám výsledkovo nevyšiel.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 12. kolo – nedeľa 12.11.2023, 10.00 h – Lučenec UT

MŠK Novohrad Lučenec – MFK Dukla Banská Bystrica 0:12 (0:6)

Góly: Mikloško 3, Driečny 2, Schmidtmayer, L. Blaško, L. Ružbacký, Štubňa, Laššák, Laco, Radoš.

Zostava MFK Dukla U13:Kováč - Nemčok, Sojak, Môc, Valent - Mikloško, Mikolaj, L. Ružbacký - Laco, Schmidtmayer, Radoš.
Náhradníci: Laššák, Štubňa, L. Blaško, Driečny.

---

Dvanástka jasne dominovala

Naši mladší žiaci U12 si pripísali piatu výhru v rade, keď v Lučenci v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách nastrieľali devätnásť gólov a udržali si čisté konto. V tabuľke tak našej dvanástke patri 3. priečka, pričom na druhý Ružomberok stráca 3 body. Naša U12 sa rozlúči s jeseňou v nedeľu 19. novembra od 11:30 h na Mestskom mládežníckom štadióne proti Podbrezovej.

Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12: „Dnes si chlapci z chuti zahrali a zastrieľali. Predviedli sebavedomý výkon, avšak hneď ako zistili, že súper nekladie veľký odpor začali situácie riešiť príliš individuálne a bolo to na úkor kolektívneho výkonu.  Je v poriadku pokúšať sa individuálne presadiť ale ako sa hovorí, všetkého veľa škodí, a preto sme súperove konto nezažili väčším počtom gólov.“

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 12. kolo – nedeľa 12.11.2023, 11.30 h – Lučenec UT

MŠK Novohrad Lučenec – MFK Dukla Banská Bystrica 0:19 (0:11)

Góly: T. Kaliský 5, A. Kmeť 4, Fajčík 3, Švantner 2, Ďurčík, M. Valent, Bruncko, Pirník, Čunderlík.

Zostava MFK Dukla U12: T. Ferenc, Citara, Ďurčík, M. Valent, A. Kmeť (C), Lameš, Modynets, Dobrík, M. Ferenc, Puzio, Fajčík, Kupec, Valuška, Bruncko, Rich. Holík, Pirník, Švantner, D. Horváth, Gomboš, T. Kaliský, Čunderlík, Segeč.


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Sumár mládeže: Šestnástka vyhrala v Podbrezovej, trinástka vyhrala v Žiline

Čítať viac
A tím

Mladý obranca Lukáš Kojnok sa upísal našej Dukle na dva roky

Čítať viac
Žiaci

S Pohroním tri naše žiacke tímy bodovali, dva zvíťazili

Čítať viac
A tím

Na jar sme stále neprehrali, no chýbajú víťazstvá

Čítať viac
Ženy

Ženy vyhrali v Nových Zámkoch, dorastenky a žiačky neuspeli v Žiline

Čítať viac
A tím

Za stáleho dažďa pod reflektormi kvalitný futbal dvoch rozdielnych polčasov

Čítať viac