• Aktuality
  • Proti Slavoju Trebišov rozlúčka so Sašom Savičom
A tím / Miroslav Čief / 14.08.2020

Proti Slavoju Trebišov rozlúčka so Sašom Savičom

Proti Slavoju Trebišov rozlúčka so Sašom Savičom
Zápas 3. kola druholigovej súťaže MFK Dukla Banská Bystrica – Slavoj Trebišov sa bude niesť v znamení rozlúčky s ikonou Dukly Sašom Savičom. Vedenie klubu sa s ním oficiálne rozlúči cez polčasovú prestávku a fanúšikovia, akiste vo veľkom počte, si to nechcú nechať ujsť. Zápas vo Zvolene s úvodným výkopom o 17:00 h bude, veríme, víťaznou a dôstojnou rozlúčkou s hráčom, ktorý toho pre banskobystrickú Duklu urobil tak veľa.

Zverenci trénera Stanislava Vargu skvele zachytili úvod sezóny. V 1. kole vo Zvolene zdolali Slovan Bratislava B pomerom 4:0 a úspešní boli aj pred týždňom na horúcej pôde v Dubnici nad Váhom, kde vyhrali 1:0 gólom Miladina Vujoševiča. V tabuľke druholigovej súťaže nám tak patrí 2. miesto so skóre 5:0 a 6 bodmi. Tieto čísla by sme radi zveľadili.

V sobotňajšom zápase sa môžeme odraziť od výkonu, ktorý sme predviedli proti Dubnici. Hrali sme aktívne, dôrazne a organizovane v zadných radoch. Potešiteľné je, že sa gólovo prebúdza kanonier Miladin Vujoševič, ktorý v úvodných kolách skóroval trikrát a je na čele kanonierov súťaže. Výbornú formu majú viacerí hráči a je medzi nimi zdravá konkurencia – do základnej zostavy proti Slavoju sa tlačia Lukáš Laksík či Marek Frimmel. Málokto má v Dukle dneška miesto isté. Všetci hráči musia bojovať a výkonmi potvrdzovať svoje miesto na trávniku.

Na zápas proti Trebišovu sa teší aj brankár Adam Krejčí, momentálne jednotka MFK Dukla medzi tromi žrďami. „Na stretnutie proti Slavoju sa pripravujeme ako na každý iný zápas, čiže na 100 percent. Ťažko hodnotiť, ako Trebišov vnímam z pohľadu kvality, predsa, hrali zatiaľ len jeden zápas a ten skončil v Dubnici remízou, takže to sním určite nebude ľahký zápas. Viem, že spravili nejaké zmeny v kádri, takže uvidíme v sobotu, s čím prídu... My musíme byť na 100 percent pripravení spraviť všetko, aby sme zvíťazili a získali 3 body do tabuľky súťaže,“ hovoril.

Aj Adam vníma, že zápas bude špecifický a poznačený rozlúčkou so Sašom Savičom. „Ako hráča som ho vnímal už od môjho dorasteneckého pôsobenia v Dukle. Saša bol výborný technický hráč, ktorého si každý obľúbil a prívlastok legenda Dukly mu patrí právom. Nie je to len výborný futbalista, ale aj človek... Prajem mu, aby bol hlavne zdravý s jeho rodinkou a nech ešte nejakú tú sezónu niekde odkope,“ pokračoval Adam Krejčí. My pripomíname, že Saša je aktuálne hráčom piatoligovej Sásovej.

Slavoj Trebišov mal v minulom kole voľno. V 1. kole cestoval do Dubnice nad Váhom, kde remizoval 1:1. Skóre stretnutia otváral v 7. min z pokutového kopu domáci Aurel Dávidík, za Slavoj vyrovnával v 18. min Issa Adekunle, ktorý bol v 89. min vylúčený a proti nám tak v sobotu nenastúpi. Zostava Slavoja: Vinclér- Vojtovič (65. Smirnov), Katunský, Ilinjo, Kanu, Issa Adekunle, Radovanovič (90. Bajtoš), Sitarčík, Digoň (83. Begala), Pálfi (83. Chovan), Špak. Hlavným trénerom mužstva je Ondrej Desiatnik. Analýzu zostavy hostí si tentoraz odpustíme, pretože káder Slavoja je príliš veľkým otáznikom aj pre nás.

Hlavným rozhodcom stretnutia bude Matej Choreň. Jeho 1. asistentom sa stane Martin Vitko, pozíciu 2. asistenta obsadí Juraj Halíček. Náhradným rozhodcom bude Igor Valent. Pozícia delegáta stretnutia pripadla Vladimírovi Vansovi, pozorovateľom rozhodcov bude Pavol Šípoš.

Ikona Dukly Saša Savič si zaslúži, aby zápas, v ktorom sa s ním rozlúčime bol víťazný. Nečaká náš nič jednoduché, lež húževnatý súper, ktorý bude klásť odpor a bude zaiste veľmi nepríjemný. My však veríme, že naši chlapci v zápase vo Zvolene podajú plnokrvný, zdravo sebavedomý výkon a so súperom si poradia. Všetko majú vo svojich rukách. Bude krásne, ak ich podporí a so Sašom sa rozlúči čo najpočetnejšia divácka návšteva. Dukla do toho!