• Tesné prehry starších žiakov so Žilinou
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 21.04.2022

Tesné prehry starších žiakov so Žilinou

Starší žiaci Dukly odohrali ôsmy duel nadstavbovej časti v skupine o titul v najvyššej súťaži a so Žilinčanmi zviedli v Kremničke tuhý boj. Štrnástka prehrala tesne 0:1, pätnástka po prísnom vylúčení v oslabení i po zranení najlepšieho hráča napokon 0:2.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:2 (0:1)

Góly: žiadne za Duklu. Rozhodoval: Páleš. ČK: 32. Chromek (Dukla) za sotenie súpera.

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák - Môťovský (41' Stupavský), Chromek, Rusňák, Králik - Rubint (61' Stacho), Korčok, Glemba - Kobzoš (41' Korim), Pažout (41' Kolenička), Zbyňovský (61' Skačan)

U 15-ka Dukly v prvom polčase bojovala. Dobre pracovala v defenzíve a napriek jednému inkasovanému gólu z jedenástej minúty mohla vyrovnať. Mala dobré pasáže hry. Škoda však vylúčenia Chromeka po polhodine hry, ktorému predchádzal hrubý faul súpera, za čo videl žilinský mladík iba žltú kartu. Náš hráč oplácal sotením. Do druhého polčasu nenastúpil zranený kľúčový Duklista Kobzoš. Napriek tomu odhodlanie vyrovnať našim chlapcom nechýbalo, no to sa už žiaľ nepodarilo. Naopak kvalitní hostia pridali druhý zásah.

Duel nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Od začiatku zápasu proti súperovi, ktorý disponuje hráčskou kvalitou na každom poste, sme boli v defenzíve, ktorá však fungovala celkom obstojne, až na inkasovaný gól po sérii nedôslednej hernej činnosti. Zároveň sme nechceli byť iba pasívny, čo sa nám v druhej polovici prvého polčasu darilo, bol úsek hry, kedy sme boli súperovi vyrovnaný, nastrelili sme žrď, jedno zakončenie hlavou tesne minulo bránu, mali sme sériu niekoľkých rohových kopov. Paradoxne, v tomto úseku sme individuálnym zlyhaním a oplácaním - treba povedať - veľmi tvrdého faulu, prišli o vylúčeného hráča. On sa isto poučí, a takéto zlyhanie sa mu už nestane. Vzhľadom na tieto okolnosti a fakt, že cez polčas sme museli vystriedať pre zranenie aj nášho najnebezpečnejšieho hráča Kobzoša, bol zápas z našej strany už len o bojovnosti, defenzíve a nasadení. Výsledok je tak spravodlivý.“

Ostatné výsledky:

Jupie – Prešov 2:3, Vranov – Ružomberok 1:1, Michalovce – Košice 0:1.

PROGRAM:

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U15-ka až v sobotu 30. apríla o 11.00 hodine na ihrisku súpera na východe republiky v Michalovciach.

Poradie:

V tabuľke nadstavby o titul patrí Dukle ôsma priečka s dvoma bodmi, Žilina je tretia s 15 bodmi. Michalovce sú piate a majú 11 bodov. Na čele je Prešov so sedemnástimi bodmi.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:1 (0:0)

Góly: za Duklu žiadne. Rozhodoval: M. Baláž.

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio - Lichý (55' Kostúr),Valach, Bednarčík, Hajdúch - Debnár, Illéš - Vidhold, Chromek (65' Šinský), Čupka - Page (55' Ferenc).

Štrnástka odohrala dobrý duel. Vzdorovala na domácej pôde silnej Žiline a mohla aj skórovať, ak by využila šance, ktoré si dokázala vytvoriť. Jediný gól dali napokon hostia v 67. minúte Žilinčíkom.

Prehru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Súper potvrdil rolu favorita, ale nemal to jednoduché, lebo moji hráči príkladne bojovali, snažili sa súpera napádať už pri preberaní lopty, v čom bol súper veľmi silný, ale hlavne mal vo svojom mužstve viac individualít a to rozhodlo. Škoda nepremenených šancí, ktoré sme si proti kvalitnému súperovi vypracovali, no bohužiaľ sme ich nepremenili. Za predvedený výkon si chlapci zaslúžia pochvalu a len takéto zápasy nás posunú dopredu.“

Jupie – Prešov 3:0, Vranov – Ružomberok 0:3, Michalovce – Košice 0:6.

PROGRAM:

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U14-ka v sobotu 30. apríla o 13.00 hodine na ihrisku súpera na východe republiky  v Michalovciach.

Poradie:

V tabuľke nadstavby o titul patrí našej štrnástke Dukly šiesta pozícia so siedmimi bodmi, Žilina je tretia a má 17 bodov. Michalovce sú na siedmej priečke s troma bodmi. Lídrom je Ružomberok s 19-timi bodmi.