• Úvod jari nám nevyšiel, Podbrezovej sme nedali gól
A tím / MFK Dukla (PR) / 26.02.2022

Úvod jari nám nevyšiel, Podbrezovej sme nedali gól

Z duelu v Podbrezovej (Foto: Leonora Yahyaouiová)

Futbalisti banskobystrickej Dukly prehrali v prvom jarnom kole druhej ligy na pôde vedúcej Podbrezovej. Domáci ´Železiari´ išli v prvom polčase do vedenia a v druhom pridali aj druhý gól. Výsledok 2:0 sa nám i napriek snahe už nepodarilo zvrátiť. Nedokázali sme totiž streliť súperovi gól.

V prvom polčase mali navrch domáci futbalisti. Hýrili väčšou aktivitou a vytvárali si aj šance. V siedmej minúte Galčík preveril nášho brankára Hrušku slušnou strelou spoza šestnástky. Tento futbalista mal aj druhú možnosť o päť minút neskôr, keď sa pekne uvoľnil v pokutovom území a z rohu päťky zakončoval presne do gólmana Dukly. Neskôr to skúšal aj Špyrka, pekne si narazil loptu za veľkým vápnom a dobre vystrelil, Hruška loptu chytil. My sme sa snažili podkurovať obrane súpera najmä z pravej strany Migaľom a Mazanom, ale chýbala presnejšia finálna fáza. Do vedenia teda išli Podbrezovčania v 24. minúte. Na prihrávku Kuzmu si šikovne nabehol Galčík a spoza malého vápna z ľavej strany sa zoči – voči Hruškovi presadil – 1:0. Následne naši hráči dominovali na lopte, ale do šancí sa dostať nevedeli. Pred prestávkou pohrozili ešte domáci po centri Galčíka z pravej strany na ľavú hlavičkoval vedľa žrde Kukoľ.

Do druhého polčasu sme nastúpili s dvomi zmenami. V útoku vystriedal Franka Depetris a v strede poľa Willwébera Jurčišin. Žiaľ inkasovali sme príliš skoro druhý gól, konkrétne v 52. minúte. Striedajúci Ďatko si pekne zasekol loptu v pokutovom území, posadil na zem Migaľu i Prikryla a následne parádne zakončil. Loptu sa snažil ešte vyhlavičkovať Slaninka spred čiary, ale nemal nárok. Druhú prihrávku si pripísal Kuzma – 2:0. Do prvej príležitosti sa Dukla dostala až v 57. minúte. Mazan zakončoval z rohu šestnástky nepresne. Na druhej strane po centri Pavúka hlavičkoval vedľa Galčík. My sme mali tri šance od 68. do 74. minúty. V prvej po centri Záhumenského lízol loptu Depetris a tá skončila tesne vedľa žrde. Potom išli do hry Polievka a Šulc a Depetris mal druhú možnosť. V šestnástke zakončoval v ťažkej pozícii tiesnený, napriek tomu slušne zamestnal brankára Ludhu. Ten výrazne podržal svoj tím po centri Polievku a strele Pišoju, ktorý mieril presne k žrdi. Podbrezová mohla pridať tretí gól, ale Pavúk z dobrej pozície prestrelil našu bránku. V 79. minúte sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska domáci Paraj. Dukla hrala v závere v početnej výhode a dobrú možnosť mal Migaľa, voľný tesne za hranicou veľkého vápna bez prípravy vystrelil, žiaľ nepresne. Na druhej strane sa po brejku dostal ku koncovke Špyrka z ľavej strany z kraja päťky a iba tesne minul vzdialenejšiu žrď Hruškovej svätyne. Nám sa nedarilo vpredu niečo vymyslieť, aj preto napokon líder súťaže vyhral a odpútal sa na čele tabuľky od nás na tri body.

Fakty o zápase:

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 24. Galčík, 52. Ďatko. Rozhodoval: Očenáš. ŽK: Paraj, Pavúk (obaja Podbrezová). ČK: 79. Paraj po 2ŽK. Diváci: 970.

Zostavy a striedania:

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Prikryl, Pišoja, Slaninka (70. Polievka) – Richtárech, B. Ľupták (70. Šulc) – Mazan, Willwéber (46. Sven Jurčišin), Záhumenský – Franko (46. Depetris)

Podbrezová: Ludha – M. Oravec, M. K. Bartoš, Bakaľa – P. Kováčik, Paraj, Špyrka (90. Breznaník), Kukoľ (46. Ďatko) – Pavúk, Kuzma (71. Godál), Galčík (83. Grešák)

Hlasy po zápase:

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Podbrezová vyhrala zaslúžene. Domáci ukázali, prečo sú na prvom mieste v tabuľke a prečo tam chcú byť. Mne to pripadalo tak, že moji hráči prišli iba odohrať zápas a nie tu uspieť. Je veľký rozdiel chcieť a vyhrať. Neviem, či tento duel moji hráči prehrali v hlavách, pretože keď niekto chce a nejde mu to, tak to prežiť nejako viem, ale keď niekto nechce alebo to tak nevyzerá, že by chcel, tak to ťažko nejako znesiem. Z výsledku som sklamaný, ale ešte viac som sklamaný z toho, ako sme pristúpili k tomuto zápasu. Toto nemalo nič spoločné s výkonom ako sa má hrať o prvé miesto v tabuľke. Možno hráči neuniesli tlak, no na to sa nechcem vyhovárať. Hráči vedeli do akého prostredia idú, musia s tým počítať. Mrzia ma nepresné prihrávky, ťažko k tomu niečo povedať.“

Peter Mazan, nový stredopoliar Dukly: „Myslím si, že sme trošku zaspali prvý polčas. Uchádzali nám tam domáci útočníci, nezachytávali sme ich. Dostali sme gól a prehrávali sme. Cez polčas sme si niečo povedali. Myslím si, že sme dobre začali, ale hneď z prvej šance nám dali Podbrezovčania gól na 2:0. Potom to už bolo z našej strany také dobývanie. Súper sa umne zatiahol My sme do neho búšili, škoda nevyužitej šance Depetrisa. Po červenej karte súpera tam ešte lietali naše centre, no nejako sa nám už lopta neodrazila. Skúšali sme to v tomto zápase zo stredu i zo strán, no chýbalo nám aj trošku šťastia, niekde pol metra, aby sa to ku nám odrazilo, aby sme sa trošku chytili. Povedal som to už pred zápasom, že dnes sa nerozhodne o postupe. Ak by sme aj vyhrali, museli by sme šliapať ďalej. Pre nás nič nie je stratené, aj keď nás prehra mrzí, no ideme ďalej.“

Patrik Prikryl, kapitán v zápase a obranca Banskej Bystrice: „Podali sme asi najhorší výkon v tejto sezóne. Chceli sme lepšie vstúpiť do jarnej časti. Podbrezová bola v tomto stretnutí vo všetkom lepšia. Bola rýchlejšia, agresívnejšia, zaslúžene vyhrala. My sme mali k tomu zápasu úplne inak pristúpiť. Prehrali sme, musíme sa z toho poučiť. Na Košice sa musíme úplne inak pripraviť a hlavne úplne inak poňať zápas než sme poňali tento v Podbrezovej. Sme sklamaní po tejto prehre, smutní. Takto sme si začiatok jari nepredstavovali. Ťažko si vysvetľujeme tento výkon. Boli sme asi slabo koncentrovaní, domáci na nás vybehli, napádali nás dosť vysoko a to nám robilo problémy.“

Richard Ludha, brankár a kapitán Podbrezovej: „Prvý polčas bol jednoznačne na našej strane. Na začiatku druhého polčasu sme to mohli viac upokojiť, hrať si to vzadu, ale pridali sme skoro druhý gól. Potom bolo vidno, že sme toho už mali dosť. Dukla vystriedala, poslala na ihrisko kvalitných hráčov, ale ustál sme to a sme radi za tri body. Vyhrali sme derby, takže si to užijeme, no ideme ďalej. Je to iba prvé kolo jarnej časti. Musíme brať teraz body aj z ihrísk súperov.“

PROGRAM:

Najbližšie čaká našu mestskú futbalovú Duklu duel 19. kola 2. ligy. V sobotu 5. marca o 12.30 hodine privítame doma na Štiavničkách FC Košice.

Poradie:

1. Podbrezová 43b#, 2. B. BYSTRICA 40b#, 3. Komárno 37b, 4. Skalica 36b, 5. Košice 35b# , 6. Humenné 34b, 6. Košice 32b, 7. Petržalka 28b.... 11. Rohožník 18b#, 12. Dubnica 15b, 13. Púchov 13b# , 14. Bardejov 11b, 15. Slovan B 11b#, 16. Námestovo 2b.

# - mužstvo má jeden zápas odohraný navyše

FOTOGALÉRIA (autor: Leonora Yahyaouiová):

V Skalici sme bodovali naplno po parádnej strele Rymarenka a prvom góle Veselovského za Duklu