• Aktuality
  • René Horváth z U19: Potrebujeme výsledkový impulz
A tím / Miroslav Čief / 12.08.2020

René Horváth z U19: Potrebujeme výsledkový impulz

René Horváth z U19: Potrebujeme výsledkový impulz
Vstup do ligovej súťaže im nevyšiel. Naši starší dorastenci prehrali aj druhý zápas, tentokrát v sobotu v Kremničke proti FK Poprad pomerom 0:1. Nepodali však zlý výkon a ako už bolo spomenuté v hodnotiacom článku na našom webe, výsledkovo zaplakali preto, že nepremenili svoje gólové šance. Na svedomí to má aj ešte stále len 16- ročný útočník Dukly U19 René Horváth, ktorý zachoval sebareflexiu a tak trochu si sypal popol na hlavu. Mladučký tínedžer pritom nehral zle, má obrovský potenciál a nošu talentu a ak bude na sebe pracovať, čo aj chce, má pred sebou veľmi sľubnú budúcnosť.

Zverenci trénerského dua Daniel Valach – Marián Strelec v sobotu nehrali zle. Snažili sa, kombinovali, bojovali, no keď sa už- už dostali do poriadne gólovej šance, mladícky zlyhali. „Aj keď si myslím, že sme v zápase dominovali a hrali sme lepšie ako Poprad, tak naša hra bola v niektorých momentoch pomalá a niekedy naivná. Tak, ako gól v našej sieti prišiel po našej chybe, tak isto na druhej strane ihriska sme ukázali veľké nedostatky pri zakončení. Už len moje šance mohli zápas úplne výsledkovo obrátiť. Poviem to chlapsky, myslím si, že väčšie chyby v našom prejave prišli skôr v útoku, ako v obrane,“ hovoril René o zápase veľmi vyspelo. A trefne.

Nestáva sa často, aby si čoskoro 17-ročný mladík zachoval toľko uvedomelosti a pri prvom rozhovore v živote tak trochu kritizoval sám seba. „Mal som nášmu mužstvu pomôcť oveľa viac. V druhom polčase som mal veľa šancí – či už dva úniky po ľavej strane, pričom prvý som zakončil do brankára a druhý nad brvno. Hlavná šanca zápasu z mojej strany a celkovo pre náš tím prišla neskôr – nastrelil som brvno popradskej bránky po výbornej robote tímu z pravej strany, keď mi Adam Červeň nahral pred bránku a nedokázal som premeniť šancu skoro z pokutového kopu,“ štvalo ho ešte na druhý deň počas nášho rozhovoru.

Dva zápasy- 0 bodov. Takáto bilancia ho neteší no spolu so spoluhráčmi nechce upadať na duchu. „Myslím si, že potrebujeme hlavne nejaký výsledkový impulz, pretože ako mužstvo máme kvalitu a bojujeme vždy do poslednej minúty. Potrebujeme vyhrať nejaký zápas, ktorý by nás naštartoval. Takisto musíme byť pohotovejší pri zakončení, pretože tak, ako teraz proti Popradu, tak aj proti Žiline (1:4) sme mali viacero šancí, treba nám ich už len využívať,“ zavelil rázne.

Podľa videného René hovoril pravdu. Naše mužstvo je zatiaľ v tabuľke dorasteneckej ligy posledné, spolu s Trenčínom je bez bodu. „Ja sa o nás neobávam. Náš tím má kvalitu, veľkú silu hlavne v strede ihriska, máme šikovných stredových hráčov, ktorí dokážu pracovať s loptou a myslím si, že máme silné aj zadné rady, či už kraje, alebo stred obrany. Tak isto máme veľkú posilu v bránke do novej sezóny. Myslím si, že keď sa do toho dostaneme ukážu všetci svoje kvality.“

Cez víkend ich však čaká opäť náročný zápas – predstavia sa na ihrisku DAC Dunajská Streda. Na jar naši chlapci tomuto súperovi podľahli na UT v Podbrezovej 0:1 po góle Alexa Javra. Vtedy však nastúpilo v našich dresoch úplne iné mužstvo. „Dunajská Streda chce hrať moderný a atraktívny futbal a nemyslím si, že to bude inak aj v tomto zápase. Pravdepodobne budeme mať menej lôpt na svojich kopačkách a hrať na rýchle protiútoky. Určite však neustúpime od toho, čo poznáme a budeme chcieť aj tvoriť. Budeme musieť byť disciplinovaní smerom dozadu a pohotoví smerom dopredu. Ako som vravel, potrebujeme prelomiť tú bodovú bariéru a odraziť sa. Myslím si, že na DAC sme pripravení,“ hovoril veľmi rozumne.

Veríme, že sa bude dariť aj Renému. Na záver rozhovoru nám ponúkol pohľad na jeho súkromie. „Pochádzam zo Slovenskej Ľupče, štúdiu sa venujem na Gymnáziu Andreja Sládkoviča, mojim hobby je pravdaže futbal, ale veľmi rád počúvam aj hudbu a dá sa povedať, že deň bez slúchadiel na ušiach si neviem predstaviť. Počúvam asi každý žáner, ale najmä hip-hop. Voľný čas trávim hlavne s priateľkou, ktorá je moja veľká opora vo futbale, ale aj v živote. Fandím Manchestru City a mojim idolom je útočník tohto mužstva Gabriel Jesus. V svojej kariére by som to chcel dotiahnuť tak ďaleko, ako to len pôjde, ale najväčším snom by bolo asi si niekedy zahrať Ligu Majstrov, ale idem deň po dni, krok po kroku,“ zakončil rozhovor René Horváth, pri ktorom sme mali pocit, že sa rozprávame s oveľa vyspelejším a rozhľadenejším človekom, ako čoskoro 17- ročným chalanom.

RENÉ HORVÁTH OČAMI SPOLUHRÁČA JAKUBA ŠIMÚTHA: René, ktorý už dlhé roky hráva v banskobystrickej Dukle, sa v tomto roku prepracoval do základnej jedenástky našej U19. Opísal by som ho ako veľmi bojovného a príjemného človeka. Každý deň tvrdo maká, či už na tréningoch, alebo vo voľnom čase. To je jeho plus, zdobí ho pracovitosť. V drese Dukly mu prajem veľa úspechov, gólov a taktiež veľa úspešne odohratých zápasov.“


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Mladíci Dukly súperili s ďalším mužstvom zvučného mena DAC Dunajská Streda

Čítať viac
Dorast

Dorastenci tesne podľahli Trnave, nedali jej gól

Čítať viac
A tím

S Liptovským Mikulášom nehráme, najbližšie v Seredi

Čítať viac
A tím

Viktor Tóth: Ako si urobíme, tak budeme mať

Čítať viac
A tím

O žrebe po žrebe, pred Slovenským pohárom v Poprade

Čítať viac
A tím

Gro hráčskeho kádra zostáva pohromade, Polievka sa upísal na 2 roky

Čítať viac