• V Komárne sme remizovali, o Fortuna ligu zabojujeme z 2. miesta
A tím / MFK Dukla (PR) / 15.05.2021

V Komárne sme remizovali, o Fortuna ligu zabojujeme z 2. miesta

Z duelu v Komárne (R. Bielik)

Naši futbalisti banskobystrickej Dukly v predposlednom 29. kole druhej ligy remizovali v Komárne 1:1 a definitívne si tak zabezpečili druhé miesto. Liptovský Mikuláš si udržal prvú priečku po výhre v Púchove a z čela tabuľky ho už nemôžeme zosadiť. O Fortuna ligu zabojujeme v baráži s predposledným celkom najvyššej súťaže. Posledný náš riadny druholigový zápas s Petržalkou vo Zvolene na tom už nič nezmení.

Ako prví sa dostávali do šance na začiatku duelu domáci hráči. Druga posielal v štvrtej minúte nebezpečný center pred bránku Dukly, no na loptu tesne nedočiahol Gabriel Tóth. My sme pohrozili v desiatej minúte po akcii Willwébera a koncovke Staršieho z pravej strany šestnástky, tečovanú loptu gólman Bréda s problémami vyrazil. Hneď na to ´zahrmelo´ na opačnej strane, taktiež pravej strany šestnástky zakončoval Bayemi, našťastie nepresne. Pohrozili sme potom i z rohového kopu. Polievka centroval, Starší hlavičkoval vedľa. Neskôr to skúšal Willwéber z hranice veľkého vápna, lopta tesne minula žrď. Hruška mal prácu po strele kapitána KFC Domonkosa,  keď to skúšal z diaľky. V 27. minúte Polievka z priameho kopu poslal dobrú loptu pred bránku, no ani Vajdovi nebolo dopriate zblízka skórovať. Viac sme boli my na polovici súpera, ale nedokázali sme našu aktivitu pretaviť do presnejšej koncovky. Na polčas teda išli obe mužstvá za nerozhodného bezgólového stavu.

Po zmene strán pokračovali hráči Dukly v aktivite. V 51. minúte Polievka z ľavej strany poslal loptu na opačnú pravú, kde v pokutovom území operoval Starší, strieľal však do žrde. Následne sa tento náš zakončujúci hráč posunul na hrot, keďže sme vystriedali útočníka Jackuliaka. Legionár Vujoševič nemohol do duelu zasiahnuť zo zdravotných dôvodov. Na ihrisko prišiel Kvocera a ten oživil hru na pravej strane. Do šance ho vysunul v 60. minúte Willwéber, žiaľ brankár dokázal zasiahnuť zoči – voči nášmu striedajúcemu futbalistovi, hoci bol už z uhla. O dve minúty neskôr Snitka z asi pätnástich metrov neprepálil obranu Komárna. O pár sekúnd oblúčik Kvoceru vyškriabal Bréda spod brvna. Následne sme poslali do hry útočníka Laksíka, Starší sa vrátil do zálohy. Žiaľ neustrážili sme domáceho Bayemiho. Dostal sa do úniku z ľavej strany, Vajda ho nuž nestíhal zastaviť, stredopoliar KFC teda vnikol do našej šestnástky a prekonal Hrušku – 1:0. Na tento zásah súpera sme rýchlo odpovedali. Už o štyri minúty. Polievka z pravej strany poslal dobrú prihrávku do pätky na Laksíka, ten pätičkou našiel voľného Ľubomíra Willwébera, ktorý si s jasnou situáciou poradil a vyrovnal na 1:1. Stále nám ešte zostávala vyše štvrťhodina na víťazný zásah. Dukla si vytvorila v Komárne drvivý záverečný tlak, ale druhý gól žiaľ nepridala. Blízko k nemu sme mali v 81. minúte, kedy Willwéber poslal dlhý center z ľavej strany na pravú do pokutového územia, Polievka strieľal z prvej vedľa. Na opačnej strane zamestnal Pastorek spoza šestnástky Hrušku. Z tejto pozície to skúšal i náš Willwéber, nebol však presný. Komárnu robili problémy dlhé auty Vajdu, mali sme po nich viacero nebezpečných situácií pred bránkou. Vyložená šanca sa dostavila v nadstavenej štvrtej minúte. Frimmel vyslal dlhý nákop na hranicu veľkého vápna, Kupčík loptu posunul na Laksíka, ten ju hlavou ako na podnose pripravil pre Polievku, kapitán Dukly zakončoval z ľavej strany šestnástky, no Bréda predviedol výborný zákrok nohou. Škoda, pretože ak by sme vyhrali, prvé miesto by sme mali vo svojich rukách v poslednom stretnutí s Petržalkou. Remíza v Komárne nám zabezpečila definitívne druhé miesto v druhej lige a barážovú miestenku v boji o Fortuna ligu.

KFC Komárno – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 70. Bayemi – 74. Willwéber. Rozhodoval: Ziemba. ŽK: Adayilo, Pastorek, Abrahám, Domonkos – Vajda, Richtárech, Starší. Obmedzený počet divákov.

Zostavy:

KFC: Bréda – Adayilo, M. Šimko, Szöcs, Popović – Domonkos – Pastorek (85. Doktorík), G. Matić (67. Krela), Bayemi – Druga (55. Abrahám), G. Tóth (85. Sidibe)

MFK Dukla: Matúš Hruška – P. Vajda, Nosko, Kupčík, Frimmel – Snitka (66. Laksík), Richtárech (85. Hanes) –Starší, Willwéber, Polievka – Jackuliak (52. Kvocera)

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Som hrdý na mojich hráčov ako pristúpili k tomuto zápasu a ako ho odohrali. Môžu byť spokojní so svojím výkonom. Nemám im čo vyčítať. Proti štrnástim či pätnástim sa však ťažko hrá. Keď som pozeral ako hralo Komárno proti nám, predtým Šamorín, tak je vidieť, že tieto mužstvá hrajú proti nám inak než proti ostatným. Tam akoby hrali na 40 percent a proti nám na 110 percent. A to nerozprávam ešte o rozhodovaní. Z toho som veľmi sklamaný. Na chlapcov som však hrdý, nemyslím si, že si toto zaslúžili. Bol to z ich strany dobrý zápas, bojovný. Žiaľ nie s veľmi šťastným koncom pre nás. Postup do Fortuna ligy je samozrejme živý, vybrali sme si najťažšiu cestu. Ja tomuto mužstvu stále verím. Hráči zdvihnú hlavy hore a pôjde sa ďalej.“

Ľubomír Willwéber, strelec nášho gólu: „Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Nenachádzam ani slová. Sme všetci veľmi sklamaní, že to dopadlo tak ako to dopadlo. Myslím si, že sme celý zápas dominovali, mali sme šance, no nepremenili sme ich. Súper dal z jednej vyloženej šance gól. Nám sa hneď podarilo vyrovnať. Mohli sme to ešte zvrátiť na našu stranu, žiaľ nepodarilo sa nám to. Sme veľmi sklamaní z toho ako to dopadlo. Už aj v prvom polčase sme mali šance, i ja som mal, nevyužili sme ich. Na konci sme išli do plných. Čo sa týka môjho gólu, ´Lakso´ to výborne posunul na mňa, ja som tam v plnej rýchlosti naletel a trafil som to možno aj trošku so šťastím.“

Róbert Polievka, kapitán našej Dukly: „Hrali sme na jednu bránku celý zápas. Súper z jednej našej mini chybičky udrel a dostali sme gól. Nemám ani viac k tomu čo povedať. Nemám pocit, že by sme až v druhom polčase hrali dobrý futbal, aj v prvom polčase sme mali dobré príležitosti, ktoré sme nedotiahli do úspešného konca. Myslím si, že sa nám šťastena obrátila chrbtom.“

Szilárd Németh, tréner Komárna: „Čakali sme, že Bystričania môžu byť trošku kŕčovití, keďže hrajú o postup do Fortuna ligy. To sa aj potvrdilo. My sme tento zápas dobre zvládli takticky, vyčkávali sme na chyby súpera. Jedna prišla a tú sme využili. Z našej strany to bol celkom slušný zápas. Sme na nejakej ceste a chceme v nej pokračovať.“

Bardejov – Podbrezová 0:1, Košice – Žilina B 1:0, Petržalka – Dubnica 1:1, Púchov – Liptovský Mikuláš 0:2, Slovan B – Trebišov 2:1, Šamorín – Skalica 1:2.

Naša mestská futbalová Dukla odohrá posledný duel v druhej lige v sobotu 22. mája o 17.00 hodine vo Zvolene s Petržalkou. Potom nás ešte čakajú dva barážové súboje o postup do Fortuna ligy

1. L. Mikuláš 60b#, 2. B. Bystrica 56b, 3. Podbrezová 53b, 4. Skalica 52b, 5. Košice 48b, 6. Šamorín 40b, 7. Komárno 38b ... 10. Petržalka 34b .... 12. Dubnica 30b, 13. Bardejov 28b, 14. Slovan B 21b, 15. Poprad 3b.