• V pohári postupujeme ďalej cez Rimavskú Sobotu
A tím / MFK Dukla (PR) / 21.09.2022

V pohári postupujeme ďalej cez Rimavskú Sobotu

zo zápasu Dukly v R. Sobote, radosť po góle

Futbalisti banskobystrickej Dukly vyhrali v 3. kole Slovnaft Cup-u v Rimavskej Sobote nad tamojším MŠK 4:2 a ako jediný zástupca z banskobystrického okresu postupujú do ďalšej fázy tejto pohárovej súťaže. Dva góly zo štyroch zaznamenal náš mladý útočník Matej Franko.

Od začiatku duelu bola Dukla aktívnejším mužstvom a už v dvanástej minúte mohla ísť do vedenia, keď po stočenej strela Rymarenka opečiatkovala lopta brvno. Následne po rohovom kope hlavičkoval Kupčík presne pod hornú žrď, dobrý zákrok predviedol gólman Gregor. Ten sa mal na pozore aj v dvadsiatej minúte po koncovke Migaľu z ľavej strany. Tento náš hráč potom poslal dobrý center pred bránku, ale na loptu nedočiahli Franko a ani Rymarenko, takže skončila vedľa vzdialenejšej žrdi. Po polhodine dal síce Franko gól, avšak z ofsajdu, keďže Faško mu o niečo neskôr načasoval prihrávku. Domáci pohrozili Fadairom, ktorý ponúkol šancu Gembickému, ten zakončoval voľný spoza šestnástky do stredu bránky, kde bol Nôta. Napokon sme sa tešili v 37. minúte po akcii a prihrávke Rymarenka z ľavej strany, keď loptu prenechal Franko Michalovi Faškovi, ktorý sa z hranice malého vápna bez väčších problémov pohotovo zakončil – 0:1. Škoda záveru polčasu, kedy sme inkasovali po dlhej lopte na Nigérijčana Fadaira. Ten sa v šestnástke presadil cez obrancov Pišoju a Prikryla a pokoril i Nôtu – 1:1.

Úvod do druhého polčasu nám vyšiel parádne. Dva góly zaznamenal Matej Franko. Najprv zakončil z hranice päťky úplne voľný po presnej prihrávke Migaľu z pravej strany – 1:2 a potom po centri Hanesa z ľavej strany v sklze na vzdialenejšej žrdi zblízka zvýšil na 1:3. V 55. minúte sme mohli pridať aj štvrtý gól po rohovom kope, ale strela Gašparoviča spoza šestnástky nebola presná. Po hodine hry sme prestriedali, na ihrisko išli útočníci Depetris a Jackuliak i stredopoliar Köröš. Na kopačke mal hetrik Franko, pekne ho spoluhráči vysunuli, ale proti bol brankár Gregor. Zahrmelo na opačnej strane. Köröš dával malú domov na gólmana Nôtu, ten vyrobil chybu pri spracovaní lopty, čo využil číhajúci Gembický na zníženie stavu – 2:3. Potom Rimavská Sobota vymenila brankára Gregora za Slaniniaka a snažila sa vyrovnať. Šance si však vypracovať nevedela. Tie sme mali my po aktivite Migaľu a Franka, no Depetrisovi lopta v koncovke príliš nesadla. Neskôr po centri Pišoju nedokázali rozvlniť sieť opäť Deoetris a ani Jackuliak. Tešili sme sa až v nadstavenej prvej minúte. Po prihrávke Gašparoviča sa v šestnástke presadil cez obrancu a kapitána Petrána striedajúci David Jackuliak a stanovil tak konečný výsledok na 2:4.

MŠK Rimavská Sobota – MFK Dukla Banská Bystrica 2:4 (1:1)

Góly: 45. Fadairo, 68. Gembický – 37. Faško, 48. a 49. Franko, 90+1 D. Jackuliak. Rozhodoval: Čiernik. ŽK: bez kariet. Diváci: 628.

Zostava Dukly a striedania: Nôta – Pišoja (82. Klimpl), Kupčík (35. Prikryl), Mayounga – Richtárech, Gašparovič – Hanes (64. Köröš), Faško (64. Depetris), Rymarenko (64. D. Jackuliak), Migaľa – Franko

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: „Zápas sme si spravili trošku ťažším aj my, čo sa týka priebehu. Gólový rozdiel mohol byť väčší. Našimi chybami sme súpera dostali zbytočne do hry. Pozitívom je, že sme postúpili, splnili si povinnosť a do hry zapojili aj viac mladých hráčov, plus jedného z devätnástky, takže s týmto som spokojný. S ktorým hráčom som konkrétne spokojný a s ktorým nie, to si nechám do šatne. Hráči sa to dozvedia, nechcem to takto dávať na verejnosť.“

Matej Franko, strelec dvoch gólov Dukly: „Bol to taký typický pohárový zápas. Prvý polčas bol o niečo ťažší. Vyhrávali sme síce 1:0, ale domáci nám dali na konci polčasu gól do šatne na 1:1. V druhom polčasee sme to zvládli. Za moje góly ďakujem najmä spoluhráčom, ktorí mi to pekne pred bránku prihrali. V prvom prípade Lukáš Migaľa a v druhom Adam Hanes. Obaja mi tie gólové situácie dobre pripravili. Ja som to už iba doklepol do bránky. Rozhodla tímovosť. V našej hre boli aj určité rezervy, ale je na čom stavať. Súper bol húževnatý, agresívny, podporovaný domácimi priaznivcami. Sme radi, že sme tento duel zvládli a vyhrali.“

Najbližší ligový zápas odohráme v sobotu 1. októbra18.00 hodine, keď si doma na Štiavničkách zmeriame sily v ligovom súboji s Michalovcami.