• Aktuality
  • Devätnástka na Slovane bez bodu, sedemnástka lídrovi podľahla iba o gól
Dorast / MFK Dukla (PR) / 14.03.2022

Devätnástka na Slovane bez bodu, sedemnástka lídrovi podľahla iba o gól

z tréningu našej U17-ky

z tréningu našej U17-ky

V sobotu odohrali ligové stretnutia v našej najvyššej súťaži na Slovensku starší i mladší dorastenci MFK Dukla. Naša devätnástka neuspela na horúcej bratislavskej pôde proti Slovanu, nedala totiž gól. Sedemnástka vzdorovala doma na Štiavničkách lídrovi súťaže Trenčínu, nasúkala mu až tri góly, žiaľ štyri inkasovala. Nedarilo sa ani najmladšej šestnástke.

U-19:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (1:0)

Góly: 19. Mišovič, 74. Patrnčiak, 78. Hudec. Rozhodoval: Batiz. ŽK: Kandala, Kvietok (obaja Dukla).  

Zostava MFK Dukla a striedania: F. Baláž - Kvietok, Jaroš, Červeň, Šimorka – Köröš, Kandala (85. Ždánsky) – A. Varga (60. Svetlík), Poláček (46. Horváth), Jackuliak – D. Rusko

Naši starší dorastenci neuspeli na Slovane, hoci hrali s domácim favoritom vyrovnaný zápas. Inkasovali gól od Mišoviča v devätnástej minúte po chybe v defenzíve a následne nedokázali vyrovnať z niekoľkých dobrých príležitostí, chýbala najmä presnosť vo finálnej fáze. V druhom polčase rozhodla fáza štyroch minút, počas ktorých Slovan dvakrát skóroval Patrnčiakom a Hudecom, takže za stavu 3:0 už bolo prakticky po zápase. Výsledok je pre našu Duklu vzhľadom na vyrovnaný priebeh hry krutý.

Prehru so Slovanom zhodnotil stručne tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Viac ako prehra samotná mrzí fakt, že prišla v zápase, v ktorom sme hrali so Slovanom viac ako dôstojnú partiu. Fatálne chyby v defenzíve a zlý výber riešení a nepresnosť v ofenzíve zapríčinili, že je z toho nakoniec prehra rozdielom triedy.“

Ostatné výsledky:

Ružomberok – Poprad 4:0, Trenčín – D. Streda 2:0, Michalovce – Senica 3:1, Košice – Žilina 2:1, Petržalka – Trnava 0:2, Podbrezová – Nitra 3:1.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel v sobotu 19. marca o 11.00 hodine doma na Štiavničkách a privítajú v derby cez kopec MFK Ružomberok.

Poradie:

Naša U 19-ka je na desiatej priečke a má 22 bodov. Ružomberok je ôsmy pred nami s náskokom jedného bodu. Slovan je štvrtý s 33 bodmi. Lídrom je Žilina, na konte má 38 bodov.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 3:4 (1:1)

Góly: 9. G. Kaliský, 61. Kukučka, 90. Obšut – 7., 57. a 90+5. Fiala, 52. Murko, . Rozhodoval: Melicher. ŽK: Števonka – Čulen, Fiala, Mikulaj. ČK: 89. Števonka po 2ŽK.

Zostava MFK Dukla + striedania: Maruniak – Števonka, Longauer, A. Baláž, Senček (69. Obšut) – Kuraj, D. Bača, Zachar (78. Černák) Bálint, G. Galiský – J. Gonda (46. Kukučka)

Naša sedemnástka vzdorovala silnému Trenčínu. A hoci pomerne rýchlo inkasovala, v siedmej minúte Fialom, do dvoch minút vyrovnala po individuálnej akcii a peknej koncovke Kaliského – 1:1. Do polčasu sa tento stav nemenil aj vďaka dobrej defenzíve nášho tímu. Po prestávke sme v rozpätí piatich minút inkasovali dva góly. Najprv skóroval Murko a po ňom znovu Fiala, bolo teda 1:3. Pridali sme za nepriaznivého stavu, zvýšili aktivitu a donútili silných Trenčanov k chybám. Už po štyroch minútach znížil Kukučka a v poslednej vyrovnal na 3:3 striedajúci Obšut. To už na ihrisku nebol náš vylúčený Števonka, z ihriska sa porúčal po druhej žltej karte. V nadstavenom čase mali naši dorastenci smolu, inkasovali gól v piatej nadstavenej minúte, keď Fiala dokonal hetrik – 3:4. Nás mohol mrzieť ešte nepremenený pokutový kop v podaní Bálinta.

Prehru s lídrom z Trenčína nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Vstup do zápasu nám nevyšiel. Po slabom dôraze vo vlastnom pokutovom území sme nechali ľahko skórovať hosťujúce mužstvo. Našťastie po individuálnej akcii a následnej krásnej strele Kaliského sa nám podarilo vrátiť do zápasu pomerne rýchlo. Súper dominoval v strednej zóne vďaka kvalitnejšej hernej činnosti jednotlivcov, čo sme sa však snažili kompenzovať, resp. eliminovať kvalitnou organizáciou v defenzíve, aktívnym pressingom a dôrazom v osobných súbojoch. Vďaka týmto činnostiam sa nám podarilo udržať remízový stav do polčasu. V druhom nám bohužiaľ súper vsietil dva góly po našich individuálnych chybách, ale po prestriedaní a zvýšení aktivity v útočnej zóne sme prinútili aj tak kvalitné mužstvo ako Trenčín k chybám vo vlastnom pokutovom území a po znížení sa nám podarilo v nadstavenom čase i v oslabení o jedného hráča vyrovnať na 3:3. Nakoniec sa ale v posledných sekundách šťastie odvrátilo od nás a súper v 95. minúte vsietil šťastný a víťazný gól.“

Ostatné výsledky:

Poprad – Petržalka 2:1, Trnava – Podbrezová 3:0, D. Streda – Michalovce 3:1.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas v stredu 16. marca o 11.00 hodine v Bratislave proti tamojšiemu tímu FC Petržalka.

Poradie:

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 12. mieste a má 13 bodov, Petržalka je ôsma a má o sedem bodov viac než my. Na vedúcej pozícii je Trenčín so ziskom 42 bodov.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 1:4 (0:1)

Góly: 47. N. Ádám – 28. Gučík, 58. a 76. Murko, 61. Púček. Rozhodoval: Bulla. ŽK: Bukovinský (Trenčín).

Zostava MFK Dukla + striedania: Novotta - Levčík, Murčo, T. Kaliský, Kormaňák (od 17' do 52' Adame, od 52' Glemba) - Kvasna, N. Ádam, S. Greško - Pinďura, Dagnoli, Kobzoš (od 41' Siman)

Mladší dorastenci z U-16-ky hrali s favoritom zápasu takmer hodinu rovnocennú partiu. Hoci v prvom polčase inkasovali gól, po zmene strán naň dokázali rýchlo odpovedať. Škoda však slabšej trojminútovky od 58. do 61. minúty, kedy dovolili súperovi dvakrát skórovať. Tu sa zápas zlomil a Trenčania v závere ešte prikrášlili výsledok dvojgólovým Murkom.

Prehru zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Zápas proti silnému súperovi bol do stavu 1:1 v poriadku, aj keď Trenčín bol na viacerých postoch ďaleko lepší v hernej činnosti jednotlivcov, čo robilo rozdiel na ihrisku. Zbytočný gól sme dostali po vynútenom striedaní, neskôr sa nám podarilo vyrovnať a zápas bol otvorený až kým sme znovu nestriedali, aby mali minutáž aj hráči z U15. Tam sa zápas preklopil na súperovu stranu a nakoniec zaslúžene zvíťazil, aj keď je škoda zbytočného druhého gólu. Futbal je aj o defenzívnych činnostiach a ponuke bez lopty, či ju máme my, alebo súper a len ten, kto to pochopí, môže napredovať. To sa niektorým našim hráčom nepodarilo vysvetliť, pričom sme na to špeciálne upozorňovali. Je to však každého rozhodnutie ako sa postaví k tomu, čo vyžadujú tréneri a je dobré mať to možnosť vidieť bez tlaku na výsledky. Niektorí chlapci nás potešili, urobili a robia neustály progres, čo je určite pozitívne. Keď budeme kompletní alebo s minimom chýbajúcich hráčov, veríme, že náš herný prejav bude vyzerať úplne inak.“

Ostatné výsledky:

Poprad – Petržalka 1:1, Trnava – Podbrezová 0:2, D. Streda – Michalovce 6:0.

Program:

U 16-ka Dukly odohrá najbližší ligový zápas v stredu 16. marca o 13.15 hodine na umelej tráve v Bratislave proti tamojšiemu tímu FC Petržalka.

Poradie:

V tabuľke sa šestnástka Dukly nachádza na 10. mieste, má 14 bodov, Petržalka je ôsma, má o sedem bodov viac. Na vedúcej priečke je Trenčín so ziskom 41 bodov.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Dorast

Veľmi dobrá hra i efektivita - gólový prídel pre Senicu

Čítať viac
A tím

Na pleciach ťažoba i futbalová zodpovednosť

Čítať viac
A tím

Viktor Tóth: Ako si urobíme, tak budeme mať

Čítať viac
A tím

Po zlom úvode skvelý obrat Dukly v Košiciach, dvojgólový Polievka

Čítať viac
A tím

Primátor Ján Nosko chce pomôcť fortunaligistom Dukly bez domova

Čítať viac
A tím

Negatívna domáca séria prelomená, proti Michalovciam skórovali oslávenci

Čítať viac