• V príprave v Česku aj druhý zápas bez streleného gólu.

V príprave v Česku aj druhý zápas bez streleného gólu.

FC Zbrojovka Brno - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 /1:0/

Góly: 43. Kronus, 65. Hladík.

Zbrojovka Brno: Berkovec (46. Šiman) - Toml, Endl (6. Koželuh), Divíšek (46. Hamza), Jambor, Martinek (46. Texl), Nový, Kronus (71. Kopr), Gaszczyk (71. Martinek), Fousek (46. Granečný), Řezníček (46. Hladík). Trenér Klusáček.

Dukla Banská B.Bystrica: Hruška (61. Nôta) – Uhrinčať, Godál (46. Leitl), Willwéber (61. Pišoja) – Migaľa, Svetlík (61. Köröš), Ľupták (61. Richtárech), Káčerík (61. Hanes), Slebodník (61. Demian) – Depetris (46. Acosta), John (61. Guimarães).

Prvú veľkú šancu v sobotňajšom stretnutí v Rosiciach mala v 12. minúte Dukla, keď sa po Depetrisovej prihrávke ocitol sám pred brankárom domácich Edmund Godfrey John, ktorý ale prekopol bránu. Skóre stretnutia otvorili v závere prvého polčasu hráči Brna, ktorí vysokým napádaním získali loptu a po nedorozumení v defenzíve Dukly rozvlnil sieť Adam Kronus – 1:0.

Ešte predtým mal ďalšiu gólovú príležitosť John, ktorý ale po výbornom centri od Samuela Svetlíka zblízka opäť poslal loptu len nad bránu Zbrojovky. Domáci ešte v nadstavenom čase prvého dejstva nevyužili dve šance v krátkom slede.

V úvode druhého polčasu spálil už tretiu tutovku John, ktorý tentokrát hlavičkoval nad odkrytú bránu úplne sám na zadnej tyči po centri z ľavej strany od Adriána Káčeríka. V 58. minúte pohrozila Zbrojovka, keď po narážačke pred šestnástkou Jan Hladík trafil pravú tyč Hruškovej svätyne. Útočník Brna si napravil chuť v 65. minúte, keď vyhral pred pokutovým územím osobný súboj a gólmana Júliusa Nôtu prekonal strelou do pravého rohu brány Dukly – 2:0.

V 75. minúte vzbudil pozornosť Adam Hanes, ktorý zrýchlil s loptou pred pokutové územie, ale s jeho prudkou ranou si brankár domácich poradil. V rozmedzí 80. a 82. minúty malo hneď tri dobré príležitosti Brno, avšak v prvých dvoch prípadoch zakončujúci hráč prekopol bránu a v treťom ho vychytal Nôta. Zbrojovka Brno, ktorá v uplynulej sezóne vypadla z najvyššej českej súťaže, tak porazila banskobystrickú Duklu 2:0.

zdroj: bbonline.sk, foto: zbrojovka brno

Dukla oznámila očakávanú správu aj novinku v realizačnom tíme pred jarnou časťou sezóny 2023/24