• Aktuality
  • Preview: Čaká nás náročný zápas proti DAC, rozhodnúť môže tímovosť
A tím / MFK Dukla (PR) / 28.10.2022

Preview: Čaká nás náročný zápas proti DAC, rozhodnúť môže tímovosť

Preview: Čaká nás náročný zápas proti DAC, rozhodnúť môže tímovosť
Futbalistov banskobystrickej Dukly čaká v nedeľu náročný zápas. Na Štiavničky zavíta DAC 1904 Dunajská Streda. Ide o televízny duel 16. kola Fortuna ligy, ktorý sa hrá o 18.00 hodine pod umelým osvetlením. My budeme radi, keď budete pri tom priamo na štadióne SNP a podporíte našich hráčov v honbe za akýmkoľvek bodovým ziskom.

Dunajskostredčania sú v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže na treťom mieste hneď za dvojicou Slovan Bratislava a Spartak Trnava. Vo Fortuna lige ťahajú sedemzápasovú sériu bez prehry. Naposledy však zakopli v pohári v Humennom, kde však nenastúpili v plnej sile.

„Očakávam náročný zápas. DAC má veľmi kvalitné mužstvo. Budeme musieť byť sústredení po celý čas a snažiť sa hrať našu hru. Iba tak môžeme byť úspešní. Ja osobne si nevšímam výsledky Dunajskej Stredy. Viem, že sú nad nami v tabuľke, ale inak to extra nesledujem. Každopádne majú kvalitu i širší káder. Ide o jeden z najlepších klubov posledných rokov na Slovensku, čiže určite nepôjde o ľahký zápas,“

- prezradil nám pred nedeľným súbojom krajný hráč MFK Dukla Timotej Záhumenský, ktorý naposledy nemohol hrať v Ružomberku pre trest za žlté karty. Na zápas proti DAC je už trénerom plne k dispozícii, pričom dodáva:

„Som pripravený nastúpiť. Teším sa na zápas a dúfam, že pomôžem mužstvu, aby sme boli úspešní. Rozhodovať môže napríklad naša tímovosť. Chceme všetci ťahať za jeden povraz, vtedy môžeme potrápiť aj takéhoto súpera. Dokázali sme už vyhrať ťažšie zápasy, takže verím, že by sme to mohli dokázať aj teraz.“

Timotej Záhumenský

Naše mužstvo z posledných dvanástich súťažných zápasov neprehralo desať, vyhralo dovedna až osemkrát. Duklu zdolali iba prvé dva tímy fortunaligovej tabuľky Slovan a Trnava. Veríme, že s aktuálne tretím celkom už na Štiavničkách neprehráme. Hráči však potrebujú aj divácku podporu priamo na štadióne, hoci sa pred našim duelom hrá ešte hokejový zápas pod Urpínom.

„Fanúšikovia môžu prísť tak na futbal ako aj na hokej. Ja budem radšej, keď prídu na futbal, aby ich bolo čo najviac na našom zápase. Môžeme sa vzájomne podporiť a pomôcť si tak, aby sme boli úspešní a tešili sa spolu,“

- hovorí Timotej Záhumenský.

Na Dunajskostredčanov sa rovnako teší aj ofenzívny futbalista banskobystrickej Dukly Martin Rymarenko, ktorý v tíme súpera dlhší čas pôsobil. V tohtotýždňovom rozhovore nám okrem iného prezradil:

„V DAC mám do dnes veľa priateľov, kamarátov. Som s nimi v kontakte, či už s hráčmi alebo ľuďmi z realizačného tímu. Myslím si, že nás čaká náročný súper. DAC má najmä ofenzívnu kvalitu. Budeme sa ju snažiť eliminovať a zároveň využiť naše silné zbrane. Myslím si, že aj my máme určité silné stránky a máme tomu zápasu čo dať. Vieme Dunajskú Stredu zdolať, je to v našich silách.“

Náš klub na duel s Dunajskou Stredou poskytol základným a stredným školám takmer tisíc vstupeniek zdarma. Túto aktivitu pozitívne hodnotia všetci naši hráči, vrátane Martina Rymarenka, ktorý ešte povedal:

„Je to pekné. Oceňujeme, že klub poskytol vstupenky študentom. Zvýši to určite atraktivitu a možno to priláka aj mladých fanúšikov do radov Dukly. Hlavne sa tešíme na atmosféru, ktorú na Štiavničkách vytvoria. Hráčom sa hrá vždy lepšie v takej atmosfére, kde nie je ticho, ale počuť či už hosťujúcich ale hlavne domácich fanúšikov. Za čo im ďakujeme a dúfame, že príde minimálne toľko ľudí na Dunajskú Stredu ako tomu bolo v dueli proti Žiline.“

Martin Rymarenko

Dukličke parí v tabuľke Fortuna ligy šiesta pozícia, na piaty Ružomberok strácame dva body, na tretí DAC šesť. Radi by sme toto manko skresali a na to potrebujeme v nedeľu 30. októbra18.00 hodine aj Vašu podporu. Akcia s predajom základných vstupeniek za 5 a 3 eurá končí dnes 28. októbra o 19.15 hodine, dokedy trvá i predpredaj v pokladni na štadióne SNP Štiavničky.

Vstupenky na zápas MFK DUKLA – DAC 1904 si môžete zakúpiť aj online formou – TU!

A nezabudli sme ani na TRADIČNÚ TOMBOLU. Ceny sú hodnotné:

1/ Hlavná cena - luxusný pobyt v hoteli Borovica

2/ Dres MFK Dukla

3/ Šál MFK Dukla

4/ 300€  poukážka od Woodcote na nákup stavebného materialu

5/ 60€ poukážka na od Donovalského pivovaru

6/ 50€ poukážka na online nákup výživových doplnkov VJEM

7/ 50€ poukážka do reštaurácie Čierna Ovca

8/ Pitný režim od Urpiner


Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Žiaci

Starší žiaci to dali Martinu na nulu, mladší sa neubránili lídrovi

Čítať viac
Ženy

Duklistky si zmerajú sily so Slovanom

Čítať viac
A tím

U lídra v Trenčíne sme prišli o sériu bez prehry

Čítať viac
A tím

Športový riaditeľ Jozef Mores: Odchod Roberta Polievku nie je témou dňa

Čítať viac
Žiaci

Krásny deň s Duklou, Duky hľadal talenty

Čítať viac
A tím

Vstupenky na zápas MFK Dukla BB - ŽP Šport Podbrezová sú v predaji

Čítať viac