• Ženy vyhrali v Nitre, darilo sa aj dorastenkám
Ženy / MFK Dukla (PR) / 07.05.2022

Ženy vyhrali v Nitre, darilo sa aj dorastenkám

z duelu žien v Nitre

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v 6. kole nadstavbovej časti najvyššej súťaži na Slovensku v skupine o udržanie vyhrali v Nitre 3:0 a urobili dôležitý krok k záchrane. Darilo sa v tomto týždni aj dorastenkám, ktoré vyhrali vďaka hetriku Paterovej v Považskej Bystrici. Následne táto mladá futbalistka pomohla dvoma presnými zásahmi pod Zoborom i ženám.

ŽENY:

Už v 1. min. získala loptu na polovici ihriska Paterová a individuálnym sólom po ľavom krídle cez dve brániace hráčky sa dostala do pokutového územia a prekrásnou strelou z uhla prelobovala brankárku Stachovú. Gól padol v 20. sekunde - 0:1. Pred štvrťhodinou hry sa k zakončeniu z pravej strany dostala Čierniková, ale Stachová bola pozorná. O minútu mala vyrovnanie na kopačke domáca Molnárová, ale po rohovom kope sa na zadnej žrdi zle zorientovala a mierila nepresne. Následne unikla po ľavom krídle naša Herbríková, ale gólmanka spod Zobora predviedla spoľahlivý zákrok. V 20. min. uvoľnila peknou prihrávkou za obranu Čierniková Briššovú. S jej strelou si na dvakrát poradila najlepšia hráčka Nitry brankárka Stachová. Potom odvrátila obrana súpera center Paterovej len pred voľnú Čiernikovú, ktorej strelu z hranice šestnástky opäť zneškodnila Stachová. V 25. min. sa po prihrávke Herbríkovej rútila na nitriansku bránku rýchla Briššová, ale Stachová tentoraz včasným vybehnutím zmenšila strelecký uhol a zlikvidovala ďalšiu tutovku Dukly. O malú chvíľu na to vyšla domácim rýchla akcia po pravom krídle. Juniorská reprezentantka Csámpayová odcentrovala do pokutového územia, ale Mazúchová skákajúcu loptu zle trafila a prekopla bránku. Po polhodine odvrátila obrana Nitry ďalšiu výbornú spoluprácu Briššovej s Paterovou na poslednú chvíľu na rohový kop. V 41. min. vysunula Tesáková dlhou loptou za obranu súpera Paterovú. Sólo a strelu strelkyne nášho prvého gólu vyrazila Stachová na rohový kop. Minútu pred prestávkou unikala opäť aktívna Paterová obrane Nitry a Svobodová zatiahla záchrannú brzdu za cenu žltej karty. Priamy kop poslala Paterová pol metra ponad brvno.

Druhý polčas začala Nitra aktívnejšie a v 48. min. pohrozila strelou tesne vedľa Csámpayová. Potom vyslala zo 40 metrov prudkú ranu z priameho kopu najväčšia hviezda Nitry Mazuchová a Kopernická s pomocou brvna na dvakrát udržala tesné vedenie Dukly. Prienik a strelu Briššovej zblokovala domáca obrana na rohový kop. V 62. min. po autovom vhadzovaní Strečkovej vnikla po ľavej strane do pokutového územia Briššová, spätnou prihrávkou našla nabiehajúcu Paterovú, ktorú v gólovej pozícii vychytala Stachová. Na opačnej strane po rohovom kope Nitry zakončovala nebezpečne, ale nepresne Jablonická. Dukla následne prežila horúce chvíle pri ďalšom rohovom kope, keď najprv boxovala loptu Kopernická a dorážky Nitry odvrátila do bezpečia rezolútnym odkopom Veselková. V 79. min. padlo rozhodnutie. Kopernickej výkop predĺžila za obranu súpera Briššová, Paterová vyhrala bežecký súboj s Tomkovou, zoči - voči Stachovej najprv trafila žrď, ale následnú dorážku už upratala do siete - 0:2. O minútu predviedla sólo z polovice ihriska cez tri súperky Briššová, pred pokutovým územím si prebrala loptu Mileiová a krásnou strelou do šibenice zvýšila na - 0:3. V závere ešte predviedla Nitra rýchly brejk v podaní dua Mazuchová - Csámpayová a na druhej strane využila zaváhanie obrankyne Tomkovej Briššová, ale skóre sa už nezmenilo. Naša Dukla si pripísala na konto veľmi dôležité tri body, ktoré môžu mať v konečnom účtovaní veľkú hodnotu.

FC Nitra – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:1)

Góly: 1´a 79´ Paterová, 80´ Mileiová. Rozhodoval: Uhrín. ŽK: 43´Svobodová – 71´Strečková.

Zostavy + striedania:

FC Nitra: Stachová - Molnárová, Zelinková, Svobodová (46´Tomková), Gardianová, Jablonická, Bednárová ©, Vedejová, Mazuchová, Csámpayová, Gyonyorová

MFK Dukla: Kopernická – Strečková, Miháliková, Veselková, Tesáková – Veselová ©, Herbríková (88´Pavlíková), Paterová (83´Boháčiková), Čierniková (79´Morovjanová), Mileiová – Briššová

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Róbert Pavúk: „Urobili sme dôležitý krok k nášmu spoločnému cieľu. Veľmi nám pomohol rýchly gól po pár sekundách zápasu po fantastickej individuálnej akcii Paterovej z polovice ihriska. Dievčatá sa upokojili a v prvom polčase predviedli sebavedomý výkon. Škoda, že sme z viacerých šancí nepridali ďalší gól. Po zmene strán Nitra pridala a miestami nás zatlačila. Zodpovednou prácou v defenzíve sme však ubránili všetky nebezpečné situácie Nitry. Teší ma, že sme na narastajúci tlak súpera reagovali aktívnou hrou smerom dopredu a hrozili sme nebezpečnými protiútokmi. Zápas sme definitívne zlomili druhým gólom Paterovej a tretí gól z kopačky Mileiovej musel potešiť každého futbalového fanúšika. Pred zápasom sme neboli v jednoduchej situácii, preto si všetky naše dievčatá zaslúžia za dnešný výkon absolutórium. Bojovali o každú loptu, ale zároveň si zápas užili a predviedli, že aj oni vedia hrať futbal, na ktorý sa dá pozerať. Kľúčom k úspechu bola eliminácia najlepšej hráčky súpera Mazuchovej, lebo je to v rámci našich ligových trávnikov extra trieda. Tejto úlohy sa vynikajúco zhostila Dominika Strečková v spolupráci s kapitánkou Natáliou Veselovou. Máme radosť z výhry, ale boj o záchranu ani zďaleka neskončil.“

Barbara Mileiová, strelkyňa tretieho gólu Dukly: „Do Nitry sme cestovali s veľmi jasným cieľom, a to odniesť domov tri dôležité body v boji o udržanie sa. Hneď od začiatku zápasu sme sa snažili tlačiť na súpera, čo nám potvrdil aj rýchly gól v prvej minúte. Ten nás samozrejme naštartoval a my sme pokračovali v našej hre ďalej. Ja som sa po dvoch zápasoch, ktoré som musela odchytať v bránke kvôli absencii brankárok konečne dostala do poľa a prvýkrát v sezóne som mala možnosť nastúpiť na krídlo po zápasoch odohraných v obrane. Túto šancu som chcela využiť, ale hlavne pomôcť tímu dotiahnuť tento zápas do úspešného konca. Premiéru na ľavom krídle som zakončila aj prvým gólom v tejto sezóne a zápas sa nám podarilo dotiahnuť do víťazného konca s výsledkom 3:0.“

Ostatné výsledky 6. a už aj 7. kola nadstavby o záchranu:

Trenčín – Petržalka 0:2, Trenčín – Nitra 2:1

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica už doma a to hneď teraz v nedeľu 8. mája o 10. 30 hodine v Kremničke, kde privítajú lídra skupiny o záchranu FC Spartak Trnava.

Poradie v skupine o záchranu:

1. Trnava 28b**, 2. Petržalka 23b*, 3. B. BYSTRICA 18b*, 4. Nitra 17b, 5. Trenčín 17b.

* - družstvo má jeden neodohraný zápas k dobru

** - družstvo má dva neodohrané zápasy k dobru

zo zápasu v Nitre, nástup na ihrisko

WU 19:

MŠK Považská Bystrica – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (0:0)

Góly: 70´ Sirvoňová – 45´, 51´ a 63´ Paterová

Zostavy a striedania:

MŠK Považská Bystrica: Zvaková - Prostináková, Jágriková, Hunanová, Martincová, Kresáňová, Sirvoňová ©, Valášková, Kolaříková, Bieliková (59´Juríková), Mitašová

MFK Dukla: Pavlíková - Skučková, Jančíková, Megyeriová, Halgašová – Petrovičová, Černáková, Hrúzová, Brandysová, Skladaná – Paterová ©

V prvom polčase gól nepadol, ale naše mladé Duklistky podali už v ňom dobrý výkon. Boli aktívnejšie na lopte i bez nej. Výborne im vyšiel nástup do druhého polčasu, keď sa hneď z jeho úvodu presadil útočníčka a kapitánka Dominika Paterová. O šesť minút na to pridala aj druhý gól. Domáce museli otvoriť hru a po hodine hry inkasovali tretíkrát, znovu od Paterovej. Po jej hetriku si tak naše juniorky odviezli z Považia tri body, hoci nemohli striedať, pretože prišli na zápas v presnom počte jedenásť. Fyzicky však súperovi tiež stačili. Ten iba kozmeticky upravil výsledok na 1:3 kapitánkou Sirvoňovou.

Výhru v Považskej Bystrici zhodnotil tréner našich dorasteniek Jaroslav Boroviak:

„Dievčatá dnes pristúpili k zápasu výborne. Od začiatku si plnili svoje povinnosti na ihrisku veľmi zodpovedne. Svojou aktivitou, či už s loptou alebo bez lopty, sme robili súperovi problémy. Trochu sme mali obavy, či vydržíme v tempe počas celého zápasu, keďže sme kvôli chorobám pricestovali na zápas len s 11 hráčkami. Ale opak bol pravdou. Dievčatá vystupňovali tempo a vpredu sa k fantastickému výkonu rozohrala Dominika Paterová. Svojim hetrikom zúročila kvalitnú prácu celého tímu. Dievčatá si z chuti zahrali a bolo na nich vidno, že zápas v Považskej Bystrici si užili a odohrali ho s veľkou chuťou. Za dnešok si zaslúžia obrovskú pochvalu. Teraz máme dvojtýždňový oddych a pripravíme sa na derby zápas s Jupie.“

Ostatný výsledok 1. kola v skupine B v 1. lige dorasteniek o umiestnenie:

Martin – Jupie 8:1.

Dorastenky Dukly si v najbližšom 2. kole 1. ligy, skupiny B o umiestnenie zmerajú sily v Kremničke v derby s Jupie, a to v sobotu 14. mája10.00 hodine.

Našim dievčatám z devätnástky patrí v tabuľke B skupiny o umiestnenie tretia priečka so 14-timi bodmi, posledné je Jupie bez bodu. Považská Bystrica je za nami o bod, Na čele sú Topoľčany so ziskom 25 bodov.

WU 15:

MŠK Považská Bystrica – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 16’ Tomanová, 21’ Rosenbergerová, 43’ Chaláňová

Zostava + striedania:

MŠK: Valientová - Gunišová, Tomanová, Chaláňová, Kučerová, Butková, Ondrušová, Uríková, Rosenbergerová, Ondrejčáková, Kušnierová (Kardošová, Juríčková)

MFK Dukla: Spišiaková - Hrušková, Lapinová, Fabianová, Hlinková, Sýkorková, Vrábľová, Dobrocká ©, Gaňová, Konopová, Laššanová (Danková, Očenášová, Chabanová, Hauserová, Piliarová, Račeková)

Ponúkame vám hodnotenie zápasu v Považskej Bystrici od trénerky žiačok Dukly Terézii Mihálikovej:

„Do zápasu v Považskej Bystrici sme vstupovali s plánom pozorne brániť a snažiť sa ohrozovať súperovu bránku z rýchlych protiútokov. Darilo sa nám to dodržiavať do 16-tej minúty, keď sme inkasovali gól po nedôraznom preberaní hráčok pri autovom vhadzovaní. O štyri minúty neskôr sme dostali druhý gól po rohovom kope, keď sme loptu nevedeli dôrazne odvrátiť z pokutového územia. S týmto sa trápime dlhodobo, aby sme neprehrali kľúčový súboj, aby nás súper nepretlačil a aby sme loptu v krízových situáciách dôrazne odvrátili od našej bránky. Druhý polčas bol diametrálne odlišný. Dievčatá začali pozornejšie brániť a súperkám nedávali toľko priestoru ako v prvom polčase. Dokázali sme si vytvoriť niekoľko gólových šancí, no žiaľ sa nám ich nepodarilo premeniť, v koncovke nám chýbalo viac síl. Máme pred sebou ešte tri spoločné zápasy, v ktorých chceme zabodovať. Verím, že to spoločnými silami spolu zvládneme .“

Ostatný výsledok 1. kola 1. ligy žiačok, skupiny B o umiestnenie:

Martin – Jupie 6:3.

Žiačky MFK Dukla si v najbližšom kole 1. ligy WU-15, skupiny B o umiestnenie zmerajú sily v sobotu 14. mája10.00 hodine v derby s Jupie na domácom ihrisku v Kremničke.

Naše mladé dievčatá sú v tabuľke na poslednej piatej priečke s tromi bodmi. Pred nami je práve štvrtá Považská Bystrica s ôsmimi bodmi. Prvý je Martin - má 24 bodov, Jupie je tretie so ziskom 16 bodov.

Fotka zo zápasu žien v Nitre

V úmornej horúčave medzišestnástkový futbal so zaslúženým 100. víťazstvom MFK Dukla v II. lige v samostatnej SR

Nadstavbu v boji o titul a pohárové priečky začíname v nedeľu doma proti DAC D. Streda

Mário Auxt a Marian Pišoja pred duelom s Trenčínom

Z pôdy vicemajstrovského Ružomberka si odvážame cenný bod

Zaujímavá trénerská dvojica, talentovaní mladí futbalisti, čaká ešte veľa tréningového drilu

Sumár mládeže: Devätnástka po obrate v závere zdolala prvý Slovan, víťazne aj žiaci