• Aktuality
  • Viktor Tóth: Tentoraz sme boli kompaktnejší
A tím / Miroslav Čief / 11.08.2020

Viktor Tóth: Tentoraz sme boli kompaktnejší

Viktor Tóth: Tentoraz sme boli kompaktnejší
Očakávania sa naplnili. Zápas 2. kola druhej ligy sme zvládli, Dubnicu sme na jej štadióne porazili 1:0 a zanechali sme pozitívny herný dojem. V stretnutí, ktoré sa hralo v úmornom teple, sme boli lepším tímom, hrali sme kompaktne, rozumne a čakali na svoju šancu rozhodnúť. Gólovým hrdinom sa napokon stal bývalý Dubničan Miladin Vujoševič, kanonier, ktorý začína splácať dôveru, ktorú sme v Dukle do neho vložili. Šesť bodov po dvoch kolách je fantastických, už sa však musíme pripravovať na ďalšiu výzvu, a tou bude v sobotu vo Zvolene Slavoj Trebišov.

Inak ako pred 28 dňami

Sobotňajšie stretnutie bolo iné ako to, ktoré sme v Dubnici nad Váhom odohrali pred 28 dňami. Oveľa lepšie sme ho zvládli takticky. Tréner Stanislav Varga tentokrát vyrukoval s hrou na štyroch obrancov a boli sme svedkami aj jednej zmeny v základnej zostave oproti zápasu proti Slovanu B, keď Mateja Staršieho, ktorý mal problémy s trieslami, nahradil na pravom krídle Jozef Dolný.

Práve Jozef Dolný bol v zápase náš strelecky najaktívnejší hráč. Hlavne v prvom polčase. Ten nebol na pohľad pekný. K videniu bolo vidieť množstvo súbojov, prerušení hry, ale i ľahkých technických chýb. Nebolo to ucelené a na pohľad pekné. Hrali sme však účelne. Viditeľne trpezlivo a pragmaticky. Dubnicu sme pustili do jedinej vážnejšej šance, aj tá, keď Aurel Dávidík v 20. min preloboval Krejčího bránku, vznikla po nešťastne odrazenej lopte.

Aktívnejší boli naši hráči – dvakrát sa do palebnej pozície predral Jozef Dolný, fantastickú bombu a lá Roberto Carlos vyslal v 34. min na brankára ľavý obranca Lukáš Migaľa. Zápas sa rozbehol až v druhom polčase. Bol otvorenejší. Hralo sa viac hore – dole, súperom sa otváral stred ihriska. Platilo však, že Dubničanov sme ofenzívne eliminovali. Naopak, boli to hráči Dukly, ktorí sa chytali oprát zápasu. Boli sme nebezpečnejší, aktívnejší a čoraz viac priamočiarejší.

Vykúpením pre nás bol gól Miladina Vujoševiča v 75. min – padol po krásnej akcii. Loptu prevzal pred šestnástkou Marek Frimmel, vnikol zľava do pokutového územia a presným centrom našiel v srdci dubnickej obrany presne hlavičkujúceho Miladina Vujoševiča – 0:1. Veľmi pekný moment. Miladin v ňom ukázal kanonierske bunky. Celý zápas bol natesno bránený stopérmi hostí, prínosom bola jeho hra chrbtom k bráne, keď dokázal uhrať niekoľko vskutku ťažkých lôpt. V kľúčovom okamihu bol však presne tam, kde mal byť. V tejto sezóne to bol jeho už 3. gól. Vsádzka na Miladina nám pomaly ale isto začína vychádzať!


Viktor Tóth: Netreba zaspať na vavrínoch

Veľkou aktivitou sa v stretnutí prezentoval Viktor Tóth. Hráč s číslom 4, hrajúci pod hrotom, si hlavne v prvom polčase vytrpel svoje, na jeho osobu bolo odpískaných množstvo faulov. Neustále však šliapal, napádal súpera a bol veľmi prínosný pre tím. „Zápas s Dubnicou bol pre nás ako každý iný. Samozrejme, že sme vnímali kvalitu súpera, ale ak my dokážeme hrať svoju hru, tak dokážeme poraziť hocikoho. V tomto zápase sme Dubnicu pustili prakticky iba do jednej šance, čo vyplývalo najmä z našej dobrej a v porovnaní s posledným vzájomným zápasom lepšej organizácie hry. Aj keď čistých šancí sme nemali veľa, boli sme efektívnejší ako súper, a preto sme vyhrali,“ hovoril o stretnutí hráč, ktorý má na drese identické číslo, aké mal jeho otec Dušan, bývalý hráč Dukly, momentálne mládežnícky tréner.

6 bodov z dvoch zápasov je pre nás super. Nesmieme však poľaviť. „So vstupom do sezóny môžeme byť spokojní. Netreba však zaspať na vavrínoch a získané body treba potvrdiť aj v ďalších zápasoch. Nemám rád veľkohubé vyhlásenia, čo sa týka cieľov. Druhá liga totižto nabrala na kvalite a konkurencii, my však chceme ukázať kvalitu a vyhrať každý jeden zápas. Verím, že sa nám v tom zodpovedným prístupom bude dariť a vypáli to úspešne,“ zakončil Viktor Tóth, ktorého zanedlho čakajú štátnice.

Veľmi nepríjemná situácia v stretnutí nastala v 89. min – domáci Marek Petráš vyštartoval za dlhou loptou za obranu, oproti nemu vybehol náš brankár Adam Krejčí, ktorý sa rozbehnutému útočníkovi domácich už nestihol vyhnúť a nasledovala veľmi nepríjemná zrážka, ktorá vyzerala hrozivo. Náš brankár ležal nehybne na zemi, okolo neho hlúčik našich hráčov....Nanešťastie, vyústením situácie bola napokon červená karta pre domáceho hráča a Krejčí sa s obviazanou časťou hlavy postavil medzi žrde a zápas dochytal. Všetkým v Dukle odľahlo. „Som v poriadku, odniesli si to pery, ale našťastie nie zuby... Bol som na urgentnom príjme, podstúpil som viaceré vyšetrenia s negatívnym výsledkom. Som v poriadku, aj keď v prvom momente po zrážke som sa cítil všelijako. Chvalabohu, že sme vyhrali, vtedy sa aj boľačky hoja o čosi lepšie,“ hovoril nám v nedeľu Adam. Želáme mu skoré vyzdravenie.

Po dvoch kolách môžeme so štartom do novej druholigovej sezóny vyjadriť spokojnosť. Oba zápasy sme vyhrali, ani raz sme neinkasovali, súperove siete sme napli 5- krát. Hrali sme s chuťou, organizovane, pragmaticky. V tejto sezóne to môže byť iné – ako po zápase povedal aj tréner Stanislav Varga, tentokrát už plníme isté ciele, zápasy musíme zvládať. Bude to náročné. Súperi si pred nami nepokľaknú a navyše, po našom minulosezónnom ťažení si na nás dávajú akiste väčší pozor. Ľahký pre nás nebude žiaden zápas. O to viac si ceníme momentálne výsledky a mienime v nich pokračovať. Nateraz bude dôležité dôkladne sa pripraviť na nasledujúci zápas, ktorý odohráme v sobotu 15. augusta 2020 o 17:00 h vo Zvolene proti Slavoju Trebišov. Súpera, ktorý pred týždeň v Dubnici remizoval 1:1, nemôžeme podceniť, ani náznakom. S pokorou, skromne a cieľavedome si však ísť za svojim cieľom.

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Zomrel Štefan Zvalo, česť jeho pamiatke

Čítať viac
Žiaci

Žiaci si cez víkend poradili s Pohroním, schuti si zastrieľala dvanástka

Čítať viac
A tím

Reprezentačná 21-ka pre Adama Hanesa na druhý pokus

Čítať viac
A tím

Dukla zdolala v Trenčíne domáci AS po dobrom výkone

Čítať viac
A tím

Začali sme letnú prípravu, tím ešte doplníme

Čítať viac
A tím

Futbal sa nehrá na „keby“, ale na góly, v zápase kola ich padlo šesť !

Čítať viac