Banner MFK Dukla
  • Vo Frenštátě pod Radhoštěm prehra s Baníkom Ostrava
A tím / MFK Dukla / 13.07.2024

Vo Frenštátě pod Radhoštěm prehra s Baníkom Ostrava

MFK Dukla Banská Bystrica sa v 5. prípravnom zápase pred novou sezónou Niké ligy ročníka 2024/205 stretla s Baníkom Ostrava. V českom meste Frenštát pod Radhoštěm zverenci trénera Mareka Bažíka prehrali 1:3. O náš jediný gól sa v 21. minúte zápasu postaral Martin Rymarenko.

Mužstvo Baníka Ostrava nastúpilo v zostave aj so slovenským reprezentantom Tomášom Rigom. Naši hráči sa od úvodu snažili dodržiavať zverené úlohy na ihrisku. Žiaľ, v 13. minúte podnikol rýchly ťah po ľavej strane Ewerton a po jeho centri prekonal brankára Reháka hlavičkou Klíma - 1:0. Odpoveď hráčov Dukly bola okamžitá - v 14. minúte bola ešte Willwéberova strela zblokovaná, ale v 21. minúte sme sa dočkali vyrovnania. Podnikli sme peknú kombinačnú akciu a na jej konci prišla presná Rymarenkova strela na bližšiu žrď - 1:1. Z vyrovnania sme sa ale netešili dlho. V 24. minúte aktívny Ewerton opäť prihrával do pokutového územia, tentoraz si lopta našla Kubalu, na ktorého presné a prudké zakončenie Rehák nestačil zareagovať - 2:1. V závere polčasu náš brankár ešte vychytal Kpoza, gólom sa neskončil ani únik útočníka Kubalu.

Tréner Pavel Hapal do druhého polčasu vymenil takmer celú jedenástku hráčov na ihrisku. A bol to Baník, ktorý si vynútil územnú prevahu, naša defenzíva však pracovala spoľahlivo. V 57. minúte hlavičkoval po centri zľava nad bránku ďalší Slovák Erik Prekop. Tretí gól Baníka spĺňal vysoké parametre. Prišiel v 77. minúte, keď si na ideálny center nabehol útočník Adediran a svoju hlavičku poslal nechytateľne do horného poschodia bránky - 3:1. Naši hráči podali v zápase bojovný a zodpovedný výkon. V drese Dukly sa predstavil aj stredopoliar Adam Brenkus, ktorý je v klube na skúške. Naposledy pôsobil vo ViOn -e Zlaté Moravce.

Vyjadrenie Nicolasa Šikulu:

„Odohrali sme zápas proti veľmi dobrému súperovi s vysokou individuálnou kvalitou. Zápas prebiehal vo vysokom tempe, nakoľko súper prestriedal dve zostavy. V zápase nás trápilo veľa zbytočných nepresností, čo nás stálo aj veľa síl. Strelili sme veľmi pekný vyrovnávajúci gól, ktorý nám ukázal cestu, akou by sme sa mohli v zápase presadiť. Ale nedokázali sme na to nadviazať. V prvom polčase sme mali viac situácii, keď sme boli úspešní v prechodovej fáze. Toto nám pre zmenu chýbalo v druhom polčase, v ktorom bol súper nebezpečnejší. Zápas si musíme zanalyzovať a zapracovať na odstránení chýb, ktoré nám ukázal. Verím, že nám to môže ešte pomôcť smerom do súťažných zápasov.“

Vyjadrenie Ivana Reháka:

„Odohrali sme fyzicky veľmi náročný zápas s výborným súperom, ktorý bol nebezpečný hlavne po zisku lopty a mal dobré prechody do útoku. My sme mali pasáže počas zápasu, keď sme mali viac z hry, ale neboli sme dostatočne nebezpeční pred súperovou bránkou a mali sme na môj vkus veľa nepresností. Určite sme v zápase mali aj pozitíva, ako strelený gól, ktorý bol na veľmi veľkej úrovni. Zápas s Ostravou nám ukázal veci, na ktorých ešte musíme zapracovať. Ale boli v našom prejave aj pozítivne veci, ktoré každodenne trénujeme a môžeme na tom stavať.“

FC Baník Ostrava - MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1), prípravný zápas, 13. 7. 2024, 16:00 h, Frenštát pod Radhoštěm

Góly: 13. Klíma, 24. Kubala, 77. Adediran - 21. Rymarenko

FC Baník Ostrava: Markovič - Juroška, M. Frydrych, Pojezný - Kpozo, Buchta, Rigo, Boula - Klíma, Kubala, Ewerton

2. polčas: Markovič - Uchenna, Chaluš, Lischka - Rusnák, Grygar, Šín, Šehič - Tanko, E. Prekop, Adediran

Tréner: Pavel Hapal

MFK Dukla Banská Bystrica: Rehák - I. Mensah, Godák, Willwéber - Šikula, Hlinka, Richtárech, Petrák - Slebodník, Malec, Rymarenko

Striedali: Pišoja, Brenkus, Ľupták, Klimpl, Svetlík

Tréner: Marek Bažík

V generálke na novú sezónu Niké ligy sa MFK Dukla Banská Bystrica stretne v sobotu 20. 7. 2024 o 11:00 h v Kremničke s MFK Tatran Liptovský Mikuláš.