Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • V nedeľu súboj najlepších strelcov súťaže, Polievka vs. Krstovič
A tím / MFK Dukla / 10.03.2023

V nedeľu súboj najlepších strelcov súťaže, Polievka vs. Krstovič

V nedeľu súboj najlepších strelcov súťaže, Polievka vs. Krstovič
MFK Dukla Banská Bystrica vstúpi do skupiny o titul domácim zápasom proti lídrovi Fortuna ligy z Dunajskej Stredy. Duel má výkop v nedeľu 12. marca od 17.30 a my sme všetko podstatné mapovali s hlavným trénerom tímu Michalom Ščasným.

Pred Dunajskou Stredou: Eufória už opadla, nie sme pod extrémnym tlakom

ZÁPAS DVOCH NAJLEPŠÍCH STRELCOV

Prienikom do prvej šestky sa Banská Bystrica ocitla v elitnej spoločnosti slovenského klubového futbalu, a tak nás zaujímalo či v kabíne vládne pohoda. „Od utorka sme začali tréningový proces s maximálnou koncentráciou na Dunajskú Stredu, pretože nejaká eufória zo Skalice už opadla. Samozrejme, nie sme pod extrémnym tlakom, ktorý by sme mali v prípade bojov o záchranu, ale hráme o body a s jasným cieľom ísť za výhrou,“ povedal pre náš klubový web hlavný tréner tímu Michal Ščasný. Pod Urpínom sa predstavia dvaja najlepší strelci Fortuna ligy, keď na našej strane sa pýši 13 – gólovým nástrelom Róbert Polievka, no v tesnom závese je s 12-timi gólmi Nikola Krstovič. Bude to ofenzívny súboj či naopak rozhodnú obrany, ktoré majú oba celky v posledných zápasoch na skvelej úrovni? „Dunajská Streda urobila neskutočný progres v defenzíve, oni majú najmenší počet inkasovaných gólov na jar, potom sme za nimi my. Bude to zaujímavý futbal, ideme hrať otvorenú partiu, súboj má náboj a ide pre naše farby o veľa, i keď to na prvý pohľad nemusí tak vyzerať,“ zamyslel sa Ščasný a spomenul si na posledný súboj týchto mužstiev z jesene minulého roka (16.kolo Fortuna ligy: Banská Bystrica – Dunajská Streda 1:3 – pozn. redakcie): „Mám v živej pamäti jesenný duel, keď boli fanúšikovia skvelí. Sú to potom úplne iné reakcie a emócie pre hráčov i nás trénerský štáb, keď vidíte za sebou fantastickú atmosféru. Ja verím, že napriek televíznemu zápasu a nedeľnému termínu podvečer, si nájdu ľudia cestu na štadión. Nemalo by byť tak chladno, my ich určite zahrejeme dobrým futbalom a verím, že s úspešným koncom pre nás.“


ŠANCA PRE MLADÉ TALENTY

Trénerský tím Banskej Bystrice musel v týždni riešiť mnoho zdravotné komplikácie, hráčsky lazaret je na prvý pohľad viac než citeľný. „Z dlhodobého hľadiska to je Depetris a Faško, potom pribudol ku nim Kupčík. Migaľa má svalový problém, Braňo Ľupták s nami ešte netrénoval a po zápase v Skalici má zdravotný problém Martin Rymarenko s kolenom. Na piatkovom tréningu ohlásil problémy s kolenom Adam Hanes, no a v neposlednom rade bude chýbať aj Andrija Balič (v tíme na hosťovaní práve z Dunajskej Stredy – pozn. redakcie). Tam je to po vzájomnej dohode klubov, keďže sme obaja v prvej šestke,“ vysvetlil šéf kabíny Michal Ščasný, ktorému sme prizvukovali, že práve tento fakt otvára šancu mladým hráčom, aby sa chopili svojej šance. „Súhlasím, no pridám k tomu jeden podstatný fakt, ktorý som zmieňoval počas celého týždňa v šatni. Neznamená, že mladý hráč dostane šancu len kvôli svojmu veku, lebo si ju najprv musia zaslúžiť prácou v tréningovom procese. Krásny príklad je Jakub Uhrinčať, ktorý nás dokázal presvedčiť a nemali sme problém ho poslať na ihrisko. Celý zápas v sezóne odohral práve proti Dunajskej Strede v 5.kole, odvtedy dostáva šancu pravidelne.“

VZÁJOMNÉ ZÁPASY

V ligovom zápase sa oba tímy stretli v tejto sezóne po ôsmich rokoch, z pohľadu Banskej Bystrice si verní pamätníci budú nosiť duel z 9. novembra 2013. Vtedy v zápase 17.kola najvyššej slovenskej ligy zvíťazila Banská Bystrica nad Dunajskou Stredou 5:1, keď sa presadili Slančík, Teixeira, Vajda, Považanec a Jurčo.

V tejto sezóne:

16.kolo Fortuna ligy: Banská Bystrica – Dunajská Streda 1:3 (gól: Faško)

5.kolo Fortuna ligy: Dunajská Streda – Banská Bystrica 3:0

Najvyššie víťazstvo:

9. novembra 2013 – 17.kolo: Banská Bystrica – Dunajská Streda 5:1

ROZHODCOVIA:

Hlavný rozhodca – Martin Dohál (Česko) , asistenti: Milan Štrbo, Tomáš Vorel. Delegát – Róbert Dadykin, Pozorovateľ rozhodcov – Ľubomír Suchý. Videorozhodca – Filip Glova, asistent – Peter Bednár.