Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Vo Zvolene privítame FK Železiarne Podbrezová
A tím / MFK Dukla, M. Čief, I. Šimko / 12.06.2020

Vo Zvolene privítame FK Železiarne Podbrezová

Vo Zvolene privítame FK Železiarne Podbrezová
Druhá liga pokračuje! Výkonný výbor SFZ odklepol jej reštart v skrátenom formáte, pričom jej víťaz poputuje do baráže. Je nad slnko jasné, aký máme klubový cieľ, pričom v tabuľke nadstavbovej časti nateraz figurujeme na 1. mieste o skóre pred MFK Dubnica. Našim prvým súperom v 1. kole bude v sobotňajšom zápase s výkopom o 17:00 h na štadióne vo Zvolene mužstvo FK Železiarne Podbrezová.

Zverenci trénera Stanislava Vargu sú bez súťažného zápasu od nedele 8. marca 2020, keď zvíťazili v Ružomberku s miestnym B – tímom 1:0 po góle Miladina Vujoševića z pokutového kopu. Potom Slovensko a celý svet zastavila pandémia koronavírusu a futbal dostal stopku...Veríme však, že to najhoršie máme za sebou a sme radi, že sa pomaly, ale isto otvárajú brány na slovenských futbalových štadiónoch. Aj keď za prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení a s obmedzeným počtom ľudí na jednotlivých zápasoch.

Mužstvo je nabudené a pripravené čeliť svojej postupovej šanci. Je hladné po futbale. Po úspechu. A víťazstvách. Hráči sa počas dlhej pauzy svedomito pripravovali individuálne, od 11. mája v skupinách a v posledných dňoch už zaberali naplno, pričom odohrali minulý piatok tréningový zápas – mužstvu ŠKF iClinic Sereď podľahli 1:2, pričom jediný gól MFK Dukla dosiahol stopér Ján Nosko.

Futbalovú obec v posledných týždňoch dozaista veľmi horúčkovito zamestnávali rozhodnutia riadiacich orgánov súťaží. To, ktoré sa nám bytostne týka už v médiách komentovali činovníci futbalu v Banskej Bystrici a pridal sa k nim aj tréner Stanislav Varga. „Určite je to lepšie rozhodnutie, ako to predchádzajúce, pretože druholigistom a aj nám dáva šancu o niečo hrať. Každé mužstvo má šancu hrať baráž, čomu nie celkom rozumiem. Stále je tu šanca o postup do baráže sa pobiť a my chceme byť pripravení,“ hovoril tréner A- mužstva. Počas prestávky sa dali dokopy po zdravotnej prestávke Ľuboš Kupčík a Peter Kolláti, individuálne zatiaľ trénuje Patrik Vajda. K mužstvu sa už po návrate z Čiernej Hory pripojil v týždni útočník Miladin Vujošević.

Našim prvým súperom v nadstavbovej časti bude mužstvo FK Železiarne Podbrezová. Tento celok je v aktuálnej tabuľke na 6. mieste s 27 bodmi a vyrovnaným skóre 26:26, pričom stratil už aj teoretickú šancu postúpiť do baráže. V minulom ročníku vypadol z Fortuna ligy a druholigovú súťaž nezačal ideálne - po 6. kole a našom vzájomnom súboji, ktorý sme po vlastnom góle Jána Mizeráka a Róberta Polievku z penalty vyhrali v Zelpo Aréne 2:0 manažment klubu odvolal trénera Vladimíra Veselého, ktorého nahradil Jozef Mores. Ten bol odvolaný po generálke na jarnú časť, ktorú Podbrezová prehrala s MFK Košice 1:3. Mužstvo v nateraz poslednom súťažnom zápase proti MFK Skalica 1:0 viedol Martin Poljovka. Jediný gól spomínaného zápasu strelil v 26. min kapitán mužstva Martin Pribula. V FK Železiarne sa však diali zmeny aj počas koronavírusovej prestávky. Hlavným trénerom A- mužstva sa pred pár dňami stal bývalý tréner AS Trenčín či MFK Púchov Vladimír Cifranič. Čerstvou informáciou je taktiež skutočnosť, že mužstvo od novej sezóny posilní bývalý kapitán Spartaka Trnava Erik Grendel.

V bránke mužstva je po ukončení kariéry Patrika Maceja priestor pred dvoch talentovaných brankárov Richarda Ludhu a Ivana Reháka. V obrane napravo hráva bývalý mládežnícky reprezentant Juraj Chvátal, ktorý je rýchly a na svojej strane mimoriadne aktívny. Stopérsky post obhospodarujú vysokí Adam Pajer a René Paraj, nastúpiť taktiež môže Marek Kristián Bartoš. Na ľavej obrane hráva mladý Peter Kováčik, čiperný futbalista. Defenzívnym záložníkom je odchovanec Samuel Ďatko, mládežnícky reprezentant. Na pravom krídle najčastejšie nastupuje Kristijan Trapanovski, na ľavom Martin Pribula či rýchly Roland Galčík.

Tvorcom hry Podbrezovej je slovenský reprezentant do 21 rokov Jozef Špyrka, veľmi kreatívny futbalista. Nevedno, v akom je stave Samuel Štefánik, proti Skalici odohral v základnej zostave okolo 60 minút. Na hrote útoku môže nastúpiť Daniel Pavúk či Poliak Mateusz Zachara, ktorý prišiel v zime z FK Pohronie. Podbrezová odohrala pred reštartom súťaže 2 zápasy, Senici podľahla 0:1 a MŠK Žilina 2:3.

Po futbale sú určite hladní aj rozhodcovia. Tým hlavným bude Ladislav Prešinský z Vráblov, asistentmi budú Dušan Hrčka z Lutily a Gabriel Ádám z Košíc. Dohľad nad technickými zónami a striedaniami, ktorých môže každý tréner využiť až päť, bude mať náhradný rozhodca Bystrík Nemček z Dolného Kubína. Pozorovateľom rozhodcov bude v 1.kole nadstavby Stanislav Špila zo Skalitého a delegátom stretnutia bude bývalý fortunaligový rozhodca Miroslav Fajčík  z Lučenca.

Všetci v Dukle veríme, že prvý zápas nadstavby vo Zvolene zvládneme a víťazstvom sa opäť priblížime k svojmu snu. Pôjde o derby zápas, na neutrálnej pôde a s obmedzeným počtom fanúšikov (tí z vás, ktorí sa na stretnutie nedostanete, môžete využiť priamy prenos FUTBALNET TV), sme však presvedčení, že bude mať iskru, náboj, futbalové korenia a víťaza, ktorým sa stane Banská Bystrica. Dukla do toho!