Dorast / MFK Dukla (PR) / 03.10.2022

Mladší dorast pokoril zlatomoravecký ViOn, juniorka duel nezvládla

naša U16-ka

naša U16-ka

Cez víkend boli v akcii naši dorastenci. Mladší hostili doma zlatomoravecký ViOn a zápasy zvládli. Sedemnástka i šestnástka vyhrali zhodne 3:0. Žiaľ, tento výsledok v opačnom garde zaznamenala devätnástka Dukly, ktorá hrala duel na ihrisku súpera.

U-19:

FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 2. Pénzeš, 39. Ševčík, 89. Dulay. Rozhodoval: Kráľovič. ŽK: Kolembus, Michaleje, Hajnovič - Berky.

Zostavy a striedania MFK Dukla: Amrich – Wallner, Klimpl, Sojka, Jaroš – Svetlík, D. Bača – A. Varga (76. Števonka), Berky (54. D. Rusko), Bálint – Kukučka

Devätnástka Dukly nezachytili úvod. Už v druhej minúte sa presadil domáci Pénzeš z hranice päťky, keď mu ideálne prihral Dulay po tom, čo prešiel po ľavej strane v šestnástke cez dvoch našich obrancov popri bránkovej čiare. Tento gól nás zaskočil, nehrali sme ideálne, až pred polhodinou nastalo zlepšenie, no práve v tomto momente prišiel druhý zásah súpera, tentoraz po akcii z pravej strany, kedy sme v malom vápne nechali zakončiť Ševčíka. Následne naši juniori mali snahu i možnosti na kontaktný gól, v druhom dejstve boli lepším mužstvom, avšak drámu neprivodili. V závere ViOn už iba prikrášlil výsledok v predposlednej minúte Dulayom.

Prehru v Zlatých Moravciach zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Martin Poljovka:

„Najviac nás mrzí úvodných 25 minút, keď sme nehrali tak ako sme chceli a súper sa dostal do rýchleho vedenia. Do polčasu sme hru zlepšili a v druhom sme tempo ešte stupňovali, ale paradoxne sme inkasovali ešte dva góly. Zápas sme nezvládli, ale najmä v druhom polčase tam boli situácie, ktoré potešili.“

Poprad – Michalovce 1:2, Žilina – D. Streda 7:1, Pohronie – Petržalka 0:2, Podbrezová – Ružomberok 1:3, Trnava – Slovan 1:1, Trenčín – Košice 2:2.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel na domácom ihrisku v Kremničke, a to v sobotu 8. októbra o 11.00 hodine, keď si sily zmeriame s AS Trenčín.

Naša U 19-ka je na desiatom mieste so siedmimi bodmi, Zlaté Moravce sú jedenáste so stratou bodu. Trenčín je tretí v tabuľke a má o tri body viac. Na vedúce Michalovce strácame päť bodov.

U-17:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble 3:0 (1:0)

Góly: 39. Brunner, 52. A. Baláž, 82. Gonda. Rozhodoval: Vician. ŽK: Benko (ViOn) .

Zostava MFK Dukla + striedania: Lipták - Brunner, T. Kaliský, A. Baláž, Murčo – S. Greško, Zachar, N. Dagnoli (od 87' Kaliňák) – Kvasna (od 64' Kaščák), J. Gonda (od 83' Kačur), Kuruc (od 64' Pinďura)

Sedemnástka Dukly opäť predviedla dobrú defenzívu, keď znovu neinkasovala gól. V tomto zápase si vytvorila viacero šancí a tri z nich využila. Presadila sa však až šesť minút pred polčasom Brunnerom, ktorý na polovici súpera využil dobré napádanie, dostal sa k lopte, prešiel s ňou dopredu a zakončil pod brvno, keď gólmanovi Vion-u prepadla lopta do bránky pri zákroku. Po zmene strán sme išli rýchlo do dvojgólového vedenia. Rohový kop zahrali mladíci na krátko, Greško si loptu narazil s Brunnerom, následne vyslal parádny center k vzdialenejšej žrdi, kde sa hlavou presadil koníkom Baláž. Potom  sme trošku poľavili v hre, ale striedania po hodine hry priniesli oživenie a drámu sme napokon nepripustili, keď tretí poisťovací gól pridal ešte Gonda.

Výhru zhodnotil tréner našej U 17-ky Vratislav Greško:

„Do zápasu sme vstúpili veľmi opatrne a prvých desať minút sme testovali samých seba. Od toho momentu sme však výrazne pridali, chalani pochopili, o čom sme vraveli v týždni a dlhú časť zápasu sme hrali ako sme sa dohodli. V 2. polčase sme znovu mali fázu, kde sme prestali robiť veci dôsledne a nevyzeralo to dobre. Pomohli nám však striedania a znovu sme začali hrať našu hru. V zápase sme si vytvorili množstvo šancí, ich premieňanie nám však zatiaľ nejde tak, ako by sme chceli. Napriek tomu sme radi aspoň za tri góly. V utorňajšej dohrávke proti Žiline tento výkon stačiť nebude.“

Petržalka – Pohronie 5:0, Slovan – Trnava 2:0, Michalovce – Poprad 2:1, Ružomberok – Podbrezová 6:0, D. Streda – Žilina 1:1, Košice – Trenčín 3:4.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas doma na futbalovom štadióne Radvaň (mestská časť Kráľová), kde si už v utorok 4. októbra o 13.00 hodine zmeria sily s MŠK Žilina. Následne v sobotu cestuje do Trenčína, ktorý vedie tabuľku.

V tabuľke je náš tím so 16-timi bodmi a bilanciou 5-1-1 na tretej priečke iba s dvomi inkasovanými gólmi a má jeden zápas k dobru pred dvojicou tímov pred nami. Druhý je Ružomberok, má o tri body viac a prvý Trenčín nazbieral bodov 22. Náš najbližší súper Žilina okupuje deviatu priečku s 10-timi bodmi.

U-16:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble 3:0 (2:0)

Góly: 15´ Chromek, 26´ Kobzoš, 51´ Kobzoš. Rozhodoval: Medveď. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Hauer - Mandzák, Nemec, Komora (54. Madaj), Rusňák - Chromek, Rubint (49. Stacho) – Kobzoš (54. Poláček), Sivíček (64. Korim) – Kráľ (49. M. Kováč)

Najmladšia dorastenecká šestnástka bez väčších problémov zvládla duel s ViOn-om. Do vedenia išla Chromekom už v pätnástej minúte a ešte pred polhodinou zvýšila stav na 2:0 Kobzošom. Ten pomerne rýchlo po zmene strán pridal aj ďalší gól na 3:0 a súpera ním definitívne umlčal. Výsledok mohol byť ešte vyšší v náš prospech, ak by sme využili ďalšie dobré príležitosti.

Víťazný zápas hodnotil tréner MFK Dukla U 16 Marián Strelec:

„Počas celého zápasu sme boli dominantní v obidvoch fázach hry. Súper nám umožnil vyskúšať si niektoré varianty zakladania a vedenia útoku, ktoré trikrát hráči dotiahli až do strelenia gólov. Konečný výsledok zápasu mohol byť vyšší, pretože sme nedokázali viaceré šance dotiahnuť do úspešného konca. Pochvalu si však hráči zaslúžia hlavne za prístup a snahu hrať aktívne počas celých 80-tich minút.“

Ružomberok – Podbrezová 3:0, Michalovce – Poprad 3:1, Petržalka – Pohronie 7:0, Slovan – Trnava 1:1, D. Streda – Žilina 0:0, Košice – Trenčín 1:1.

Program:

Naša U16-ka odohrá najbližší ligový zápas doma na futbalovom štadióne Radvaň (mestská časť Kráľová), kde si už v sobotu 8. októbra o 15.15 hodine zmeria sily s MŠK Žilina. V sobotu potom cestuje do Trenčína.

V tabuľke je šestnástka Dukly siedma s 13-timi bodmi, ale má zápas k dobru. Žilina je o skóre pred nami. Na čele má Ružomberok 22 bodov. Na štvrtú Petržalku strácame iba bod.

Mágia tímového dídžeja Branislava Ľuptáka na Trnavu zabrala: Ktoré konkrétne songy vytiahol?