Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Všetky naše žiacke tímy zdolali v derby Podbrezovú
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 26.09.2022

Všetky naše žiacke tímy zdolali v derby Podbrezovú

Naša U14-ka

Naša U14-ka

Žiaci MFK Dukla Banská Bystrica si cez víkend merali sily v derby s Podbrezovou a počínali si dobre. O štyri góly vyhrala štrnástka, o tri góly pätnástka i trinástka, duel zvládla aj najmladšia dvanástka.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 5:2 (3:0)

Góly: Page 2, Vidhold, Bednarčík 2. Rozhodoval: Barboriak.

Zostava + striedania MFK Dukla: Auxt – Valach, Bednarčík, Gömori, Kini – Ferenc, Debnár (42. Hollý), Illéš (42. Kubalák), Vidhold – Page (66. Čupka), Chromek (66. Šinský).

U 15-ka Dukly jasne dominovala v derby nad Podbrezovou. Od začiatku zápasu bola lepším mužstvom, čo zúročila do prestávky tromi gólmi, keď sa dvakrát presadil útočník Page a na 2:0 zvyšoval Vidhold. Aj po zmene strán naši žiaci nepoľavili a skóre po góloch Bednarčíka navýšili až na 5:0. Potom sa však vytratila koncentrácia a hostia napokon korigovali duel na konečný výsledok 5:2

Výhru nám zhodnotil tréner našej pätnástky Ľubomír Faktor:

„Súpera sme od úvodných minút zatlačili na ich polovicu. Aktívnym napádaním sme ho  dostávali pod tlak a začal tak kopiť chyby, ktoré sme využili do polčasu na trojgólové vedenie. Druhy polčas sme začali opäť aktívne. Dobre sme kombinovali, ale hlavne bolo celé mužstvo v pohybe. Boli sme aktívni, čoho výsledkom boli ďalšie strelené góly, pritom ešte množstvo šancí sme nepremenili, na čom musíme v tréningovom procese popracovať. V závere zápasu sme už neboli tak koncentrovaní, čo súper využil na strelenie dvoch gólov. Verím, že v nasledujúcom zápase potvrdíme stúpajúcu formu a budeme úspešní.“

Ostatné výsledky:

Martin – R. Sobota 7:0, Pohronie – Žilina 0:10, L. Mikuláš – Námestovo 7:1, RSC HA – Ružomberok 4:1, Lučenec – Zvolen 3:1.

PROGRAM:

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U15-ka najbližšie doma na futbalovom štadióne Radvaň (mestská časť Kráľová), kde si zmeria sily v sobotu 1. októbra o 15.00 hodine v mestskom derby s RSC Hamsik Academy.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 4:0 (0:0)

Góly: Yanovskyi 2, Patráš, Gondáš. Rozhodoval: Medveď.

Zostava a striedania MFK Dukla: Sokol – Jančiar (36'  Kočvara), Kolárik, Kmeť,  J. Lomnický (50' Krajčovič) – Gábriš, Gondáš, Penksa (36' Pizzolato) – Čatloš (36' Patráš), Yanovskyi (63' Debnár), Pecník (50' S. Lomnický)

Naša štrnástka sa v prvom polčase nedokázala presadiť, nepodala ideálny výkon. Až po zmene strán sa naštartovala gólom Yanovskyiho, ktorý vytrestal chybu súpera. Od tohto momentu už bola naša dominancia výrazná. Hneď sme pridali druhý gól striedajúcim Patrášom, útočník Yanovskyi zvýšil v 47. minúte na 3:0 a o ďalšie dve minúty bolo 4:0 po zásahu Gondáša. Následne sme už súpera nepustili k ničomu podstatnému.

Víťazstvo našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Peter Rebek:

„Prvý polčas bol z našej strany veľmi slabý. Chýbala odvaha, nasadenie, bolo tam veľa zbrklosti, a nepotešili nás individuálne výkony niektorých hráčov, od ktorých očakávame oveľa viac. Po polčasovom dohovore a prestriedaní sme zápas zlomili prvým gólom hneď po začatí druhého dejstva, treba povedať, že po súperovej chybe. Následne z hráčov opadla nervozita a hra sa výrazne zlepšila, čoho dôkazom sú ďalšie góly. Víťazstvo nás teší, ale už musíme myslieť na to, ako podávať ešte lepší výkon ako v druhom polčase, ak chceme byť konkurencieschopní.“

Ostatné výsledky:

Martin – R. Sobota 2:0, RSC HA – Ružomberok 3:2, Lučenec – Zvolen 0:0, L. Mikuláš – Námestovo 0:1.

PROGRAM:

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U15-ka najbližšie doma na futbalovom štadióne Radvaň (mestská časť Kráľová), kde si zmeria sily v sobotu 1. októbra o 17.00 hodine pod umelým osvetlením v mestskom derby s RSC Hamsik Academy. Pôjde aj o súboj štvrtého celku tabuľky s tretím. Rozdiel je dvojbodový.

U13:

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 1:4 (1:2)

Góly za Duklu: Lačný, Žambor, Záhorec, Kaštiel

Zostava + striedania MFK Dukla: Mojžiš – S. Bevíz, Žambor, Drozd, Poljovka – Horváth, Šimko, Holubčík – Kaštiel, Lačný, Záhorec (striedali: L. Bevíz, Stúpavský, Šimo, Ďubek)

Naši mladší žiaci z U13-ky ukázali svoju kvalitu, hrali aktívne a odmenou im boli aj strelené góly. Škoda iba jedného inkasovaného z diskutabilnej penalty na konci prvého polčasu. Chlapcov to však nezložilo a v druhom polčase pridali ešte ďalšie dva góly. Predviedli peknú hru, na ktorú sa dá nadviazať.

Výhru U 13-ky Dukly zhodnotil náš tréner Martin Dvoran:

„Tak ako sme sa celé dva týždne tvrdo na tento zápas pripravovali, tak to aj dopadlo. Od začiatku bola hra v našej réžii a po sérii dobrých kombinácii sme sa dočkali prvého gólu. Po góle sme aktívne pokračovali v nasadení a strelili sme druhý gól. Žiaľ po doslova vymyslenej penalte sme inkasovali ešte do prestávky. Hra sa v druhom polčase nezmenila a dokázali sme pridať ešte dva góly. V obrane a na lopte sme fungovali stopercentne a súpera sme prakticky k ničomu nepustili. Hrali sme veľmi disciplinovane od začiatku až do konca zápasu. Vpredu sme boli veľmi nebezpeční a hlavne efektívni. Konečne sa u chlapcov ukazuje aj fyzická stránka. Každý tréning / zápas mi robia chlapci väčšiu radosť. Individuálne by som chcel vyzdvihnúť Lačného, ktorý podal výborný výkon a konečne sa strelecky presadil. Chcel by som ale pochváliť celý tím za vynikajúci kolektívny výkon a nech im toto nasadenie vydrží čo najdlhšie.“

Ostatné výsledky:

Ružomberok – RSC Hamsik Academy 1:1, Zvolen – Lučenec 6:2, Námestovo – L. Mikuláš 2:6, Žilina – Pohronie 10:0, R. Sobota – Martin 0:14.

PROGRAM:

V 1. lige mladších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša trinástka najbližšie na futbalovom štadióne Radvaň (mestská časť Kráľová), kde si zmeria sily v sobotu 1. októbra o 10.00 hodine v mestskom derby s RSC Hamsik Academy, ktorý figuruje ako domáci tím.

U 12:

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 10:11 (4:5)

Góly za Duklu: Kaliský 3, Radoš 2, Schmidtmayer 2, Laššák, Čunderlík, Ščasný, Mikolaj.

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 3:2, 1:3, 1:4, 5:2.

Zostava a striedania MFK Dukla: Špirka, Kováč – Valent, Čunderlik, Huťka, Flasík, Driečny, Schmidtmayer, Laššák, Môc, Štubňa, Mikolaj, Blaško, Múka, Kaliský, Ščasný, Radoš, Roman

Výhru zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Odohrali sme nie príliš dobrý zápas s húževnatým súperom. V zápase nám chýbal pohyb bez lopty, smerom dopredu sme predviedli veľmi málo. Pozitívom bolo len to, že sme dokázali súpera vysoko napádať pri jeho rozohrávke, z čoho sme v podstate mali aj naše šance, ktoré sa nám konečne podarilo premieňať.“

Ostatné výsledky:

Pohronie – Zvolen 3:19, Lučenec – Námestovo 1:13, RSC HA – Žilina 10:6, L. Mikuláš – R. Sobota 7:9.

PROGRAM:

V 1. lige mladších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U12-ka najbližšie na futbalovom štadióne Radvaň (mestská časť Kráľová), kde si zmeria sily v sobotu 1. októbra o 10.00 hodine v mestskom derby s RSC Hamsik Academy, ktorý figuruje ako domáci tím.