• MFK Dukla odohrala druhý prípravný zápas proti FC Victoria Plzeň
A tím / MFK Dukla / 26.06.2024

MFK Dukla odohrala druhý prípravný zápas proti FC Victoria Plzeň

Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

MFK Dukla Banská Bystrica sa v prípravnom zápase v meste Touškov stretla s kvalitným súperom, FC Viktoria Plzeň. Naši hráči predviedli veľmi dobrý výkon, no napriek tomu zápas skončil víťazstvom Plzne 2:1.

V prvom polčase sa odohrávala taktická bitka bez väčšieho množstva šancí. Prvú vážnu situáciu zaznamenal brankár Viktorie Marián Tvrdoň v 27. minúte, keď si pripísal dobrý zákrok. V 31. minúte sa do zakončenia dostal Christope Kabongo, ale jeho strela gólom neskončila. Skóre otvoril v závere prvého polčasu náš kapitán Ľubo Willwéber, ktorý nás poslal do vedenia 1:0 po štandardnej situácii. Druhý polčas priniesol okamžitú reakciu Plzne. Už v 47. minúte Erik Jirka skvele prihral Rubenovi Providenceovi, ktorý pred odkrytou bránkou nezaváhal a vyrovnal. Plzeň pokračovala v aktívnej hre a v 67. minúte sa dostala do vedenia zásluhou Coreyho Seného. Napriek snahe našich hráčov a niekoľkým šanciam na oboch stranách, sa skóre už nezmenilo a zápas skončil víťazstvom Plzne 2:1.

Vyjadrenie trénera Mareka Bažíka

'Na zápas sme sa zodpovedne pripravovali, pretože sme vedeli, proti komu hráme. Plzeň potvrdila svoju vysokú kvalitu. Myslím si, že sme odohrali solídny prvý polčas. Súpera sme v obrannej fáze hry držali na dištanc a v ofenzíve sme mali dobré pasáže na lopte. Do šatne sme odchádzali s vedením 1-0, keď po štandardnej situácii skóroval hlavou Ľubo Willwéber. V druhom polčase bola Plzeň jednoznačne lepším mužstvom. My sme začali kaziť jednoduché prihrávky v prechodovej fáze hry a nedokázali sme byť nebezpeční v poslednej tretine ihriska. Každopádne som rád, že sme mohli odohrať tak ťažký zápas proti výbornému mužstvu a verím, že nám skúsenosti z neho pomôžu v ligových bojoch,' povedal tréner Dukly.

Vyjadrenie strelca gólu Ľuba Willwébera

'Zápas s veľmi kvalitným súperom, ktorý dobre kombinoval hlavne v druhom polčase. Prvý polčas si dovolím povedať, že sme hrali veľmi dobre a nepúšťali súpera do veľa vyložených šancí. Škoda, že sme niektoré naše dobre vedené útoky nedotiahli do gólu. K môjmu gólu - Rymo to kopol perfektne a ja som bol tam, kde som mal byť, a som rád, že to tam padlo. S Plzňou nehráme každý týždeň, myslím, že sme si to užili a všetci na ihrisku odviedli 100%, nemáme sa za čo hanbiť,' povedal Ľubo Willwéber, ktorý v zápase prevzal kapitánsku pásku po Robovi Polievkovi.

Vyjadrenie športového riaditeľa Jozefa Moresa

'Odohrali sme prvý zápas na sústredení s veľmi kvalitným súperom. Duel splnil účel a ukázal nám okrem pozitív aj viacero vecí, na ktorých budeme musieť ešte pracovať. Som veľmi rád, že sme si mohli zmerať sily s tak kvalitným súperom,' vyjadril sa športový riaditeľ J. Mores, ktorý sledoval duel priamo v Touškove.

FC Viktoria Plzeň – MFK Dukla Banská Bystrica, prípravný zápas, 26.6. 2024, 17 hod. - Touškov

Góly: 48. Providence, 70. Séne – 45+1. Willwéber

FC Viktoria Plzeň: Tvrdoň – Hejda, Séne, Míka – Kopic, Kalvach, Slončík, Panoš, Cadu – Kabongo, Vašulín (C).
Náhradníci: Šilhavý – Jemelka, Dweh, Mosquera, Sojka, Providence, Bello, Jirka, Metsoko.
Tréner: Koubek M.

MFK Dukla Banská Bystrica: Trnovský – Mensah, Godál, Willwéber (C), Šikula, Hlinka, Richtárech, Petrák, Slebodník, Malec, Rymarenko.
Náhradníci: Rehák, Lukáč – Hanes, Považanec, Lupták, Migala, Klimpl, Murín, Svetlík, Bača, Pišoja, Demian.
Tréner: Bažík M.