• Z mládežníkov potešila výhrou žiacka trinástka, pätnástka sa borí s kádrom
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 28.03.2022

Z mládežníkov potešila výhrou žiacka trinástka, pätnástka sa borí s kádrom

z tréningu U13-ky

Žiaci Dukly hrali v sobotu zápasy najvyššej súťaže, staršie kategórie U15 a U14 v nadstavbe o titul a týmto našim dvom družstvám sa nedarilo v Ružomberku. Z objektívnych príčin. Mladší žiaci sa predstavili doma a potešila nás U13-ka výhrou nad Liptovským Mikulášom, keď sa hetrikom zaskvel Patráš.

U 15:

MFK Ružomberok - MFK Dukla Banská Bystrica 5:0 (3:0)

Góly: 22. Tittel, 30. Rajnoha, 40. Macák, 44. Jevoš, 55. Dorník. Rozhodoval: Balogh.

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák (50' Černák) - Môťovský, Chromek, Rusňák, Králik - Rubint, Stacho, Korčok (55' Pažout) - Korim (2' Zbyňovský, 50' Glemba), Jedlička, Skačan (70' Kolenička)

U 15-ka Dukly prišla na Liptov v oklieštenej zostave a prvých dvadsať minút sympaticky vzdorovala domácemu favoritovi. Tomu pomohol čiarový rozhodca pri prvom góle, ktorý nik iný nevidel. Tento moment našich chlapcov rozladil a do prestávky inkasovali ďalšie dva góly. Po zmene strán pridali Ružomberčania ešte dva presné zásahy a dokumentovali tak silu a prevahu na ihrisku. Nám sa počas tohto duelu navyše zranili ďalší dvaja futbalisti, takže tréner Rebek má pred ďalším priebehom jari o dilemu naviac.

Prehru v Ružomberku nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Vzhľadom na fakt, v akom stave máme družstvo (choroby, zranenia) sme radi, že zápas sme vôbec absolvovali. Na lavičke sme nemali jedného 100% pripraveného hráča, a navyše sa už hneď na začiatku nešťastne zranil Korim. V priebehu zápasu navyše so zranením nedohral ani Korčok. Súperovi sme tak ťažko mohli vzdorovať, ten navyše hral veľmi dôrazne a intenzívne, čím nám spôsoboval problémy. Zlomil nás prvý, zvláštny inkasovaný gól, ktorý nevidel nikto na štadióne, ani domáci hráči, iba asistent rozhodcu. Zvláštny preto, lebo domáci boli jednoznačne lepší a nepotrebovali pomoc pánov na ihrisku. Výsledok je tak reálnym odzrkadlením toho, čo sa na ihrisku odohralo, pre domácich zaslúžený. Ťažko našim  hráčom vyčítať niečo, keďže sme nemohli hrať na sto percent, okrem odovzdania sa s priebehom zápasu pri rastúcom skóre.“

Košice – Prešov 0:0, Vranov n. T. – Jupie 2:1, Michalovce – Žilina 2:1.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U15-ka v utorok 29. marca o 13.00 hodine doma na umelej tráve areálu Štiavničky a sily si zmeria s MFK Vranov nad Topľou.

U 14:

MFK Ružomberok - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 43. Husár, 55. Prílepok. Rozhodoval: Švec.

Zostava a striedania MFK Dukla: Noga - Kostúr (36' Pálenkáš),Valach,  Illéš, Hajdúch (60' Lichý) - Debnár, Ferenc - Vidhold, Čupka (50' Štefanovský), Fuchs (36' Šinský ) - Page

Štrnástka Dukly neodohrala v Ružomberku dobrý zápas. Domácemu mužstvu vzdorovala iba v prvom polčase, keď sa opierala o dobrú defenzívu. Po zmene strán sa už prejavila kvalita súpera, ktorý nám dal dva góly a mohol pridať i ďalšie. My sme sa do príležitostí v ofenzíve dostávali iba veľmi ťažko, aj preto sme nemohli pomýšľať na bodový zisk.

Prehru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Zaslúžené víťazstvo domáceho tímu. Ružomberčania od prvej minúty diktovali tempo zápasu, boli futbalovejší, behavejší, bojovnejší, prakticky nás do ničoho nepustili. Preto je výsledok pre nás ešte prijateľný.“

Košice – Prešov 1:0, Michalovce – Žilina 0:5, Vranov n. T. – Jupie 1:4.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ odohrá štrnástka Dukly najbližší duel v utorok 29. marca15.00 hodine na domácich Štiavničkách v areáli na umelej tráve a hostí tam MFK Vranov nad Topľou.

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:1 (1:1)

Góly: 8., 48. a 62. Patráš – 10. Berko.

Zostava + striedania MFK Dukla: Sokol - Kmeť, Bednarčík, Jančiar, Krnáč - Gábriš, Kolárik, Lepieš, Pecník - Penksa, Patráš (Debnár, Kočvara, Pizzolato, Auxt, Genči)

Banskobystrickí mladší žiaci z U13-ky hrali doma s Liptovským Mikulášom a vstúpili do zápasu dobre. Ujali sa rýchlo vedenia, len škoda že súper rýchlo odpovedal. Do prestávky boli Duklisti lepším tímom a mohli ísť viackrát do vedenia. Čo sa nepodarilo v polčase prvom, podarilo sa v tom druhom. Zásluhu má na tom najmä Matej Patráš, ktorý zaknihoval hetrik a postaral sa o všetky góly nášho tímu. Súpera sme vpredu eliminovali a zaslúžene tak vyhrali.

Výhru U 13-ky zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„Do zápasu sme vstúpili výborne, sebavedome, kde sme si vypracovali príležitosti a jednu z nich sme do desiatich minút premenili. Súper vyrovnal, a aj keď sme boli lepším mužstvom, do polčasu sa nám nepodarilo streliť gól. V druhom polčase sme pokračovali aktívnou hrou, dostávali sme sa do šancí, z ktorých sme dali ešte dva góly zásluhou Patráša. Smerom dozadu sme si postrážili rýchlych útočníkov súpera a zaslúžene zvíťazili.“

R. Sobota – Pohronie 4:4, Martin – Ružomberok 5:4, Žilina – Podbrezová 21:0, Zvolen – Námestovo 1:1, Lučenec – Jupie 0:5.

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v štrnástom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 2. apríla14.30 hodine v Žiari nad Hronom, kde si zmerajú sily na tamojšej umelej tráve s FK Pohronie.

Naša trinástka je v tabuľke na siedmom mieste, má 14 bodov, Pohronie je s rovnakým počtom bodov ôsme, Liptovský Mikuláš má o dva body viac než my a je šiesty.

U 12:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 6:16 (2:10)

Góly za Duklu: Ďubek, Lačný, Šimko, Perichta, Kaštiel 2

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, Dohnálek, L.Bevíz, Drozd, Holík, Poljovka, Žambor, S.Bevíz, Bodzík, Horváth, Šimko, Lačný, Záhorec, Ďubek, Kaštiel, Perichta, Stupavský,  Haverla, Švantner, Búry

Domácu prehru s Liptovským Mikulášom zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Súper zaslúžene vyhral, aj keď gólový rozdiel úplne nezodpovedá priebehu na ihrisku. Doplatili sme najme na ľahkovážne zakončenie, ktoré nás  stálo lepší výsledok. Chalanom sa nedá uprieť snaha. Aj za nepriaznivého skoré sa stále snažili s výsledkom niečo spraviť. Stále nás však trápia základné herné činnosti ako je dobrý prvý dotyk a najmä presná prihrávka .“

Zvolen – Námestovo 9:13, Lučenec – Jupie 5:34, Žilina – Podbrezová 47:2, Martin – Ružomberok 21:8, R. Sobota – Pohronie 9:12.

Mladší žiaci Dukly U 12 sa predstavia v štrnástom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 2. apríla16.00 hodine taktiež v Žiari nad Hronom, kde si zmerajú sily na tamojšej umelej tráve s FK Pohronie.