Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Preview: V Žiline chceme zopakovať výkony z domácich duelov
A tím / MFK Dukla (PR) / 22.04.2022

Preview: V Žiline chceme zopakovať výkony z domácich duelov

z duelu v Žiline v r. 2021

z duelu v Žiline v r. 2021

Futbalisti banskobystrickej Dukly odohrajú v nedeľu 24. apríla duel 26. kola druhej ligy na ihrisku súpera, konkrétne pod Dubňom na hlavnom štadióne s umelou trávou. Sily si tam zmerajú s domácim béčkom Žiliny. Hrá sa už o 10.30 hodine bez diváckeho obmedzenia, takže našich hráčov môžu prísť povzbudiť aj fanúšikovia spod Urpína.

Žilinčania na jar doma ešte neprehrali. Na svojej umelej tráve sú silní, zdolali na nej Trebišov (2:1), Bardejov (1:0) a Humenné (3:0).  

„Je to pre nás zmena terénu, umelá tráva, na ktorej sú Žilinčania zvyknutí hrať a sú na tomto teréne nepríjemní. Verím, že sa na to dobre pripravíme. Vieme, že Žilina hrá rýchly a kombinačný futbal, zdobia ich najmä rýchle prihrávky, na to si budeme musieť dať asi najväčší pozor. My potrebujeme potvrdiť tri body z domácej pôdy a zopakovať výkony z posledných dvoch našich víťazných duelov,“

- prezradil nám pred nedeľným stretnutím obranca MFK Dukla Banská Bystrica Ľuboš Kupčík a zároveň by si želal i so svojimi spoluhráčmi divácku podporu fanúšikov spod Urpína, ktorí to nemajú do Žiliny ďaleko:

„Chcel by som pozvať banskobystrických fanúšikov do Žiliny v nedeľu na zápas. Radi uvítame ich podporu. Hrá sa o 10.30 hodine a potešilo by nás, kebyže prídu čo možno v najhojnejšom počte. Verím, že by nám to aj pomohlo.“

Ľuboš Kupčík na fotografii

Súťažnú vzájomnú bilanciu s béčkom Žiliny má banskobystrická Dukla priaznivú. Vyhrala posledné štyri ligové stretnutia s týmto súperom, ten nás zdolal naposledy 19. júla 2019 na Štiavničkách, prehrali sme vtedy 3:4. Pod Dubňom Duklisti rezerve ´Šošonov´ podľahli iba raz, a to v roku 2016, inak tam dvakrát remizovali a trikrát vyhrali (ak nepočítame prípravné stretnutia).

„Vieme, čo Žilina B chce hrať. Má mladé, behavé mužstvo, možno ho ešte posilnia o niektorých futbalistov z Áčka. My sa však na to nepozeráme, pozeráme sa iba na seba, na naše kvality, na náš výkon. Ak to zvládneme v hlavách, tak si myslím, že uspejeme,“

- vraví náš stredopoliar Jakub Uhrinčať. O jeho ďalšom pôsobení v Dukle prinesieme aktuálne informácie už nasledujúci týždeň.

Jakub Uhrinčať na fotografii

Pod Dubňom nás teda v nedeľu 24. apríla o 10.30 hodine nečaká jednoduchý zápas. Chlapci sa však vynasnažia bodovať na ihrisku súpera, čo sa im na jar zatiaľ podarilo iba v Šamoríne naplno po výhre 1:0 a čiastočne v Trebišove po remíze 1:1. Držte Dukle palce! Duel  vysiela aj Futbalnet TV. Rozhodcom je Filip Glova.