• Z Trebišova si vezieme bod po remíze 1:1
A tím / MFK Dukla (PR) / 09.04.2022

Z Trebišova si vezieme bod po remíze 1:1

z duelu v Trebišove, v popredí Ľuboš Kupčík (foto: A. Almáši)

Futbalisti banskobystrickej Dukly v 24. kole druhej ligy remizovali v Trebišove s tamojším Slavojom 1:1. Nevyšiel nám ideálne prvý polčas, v druhom sme dominovali, ale na zvrat v stretnutí to nestačilo. Súper podal húževnatý, bojovný výkon, nám sa ťažšie presadzovalo cez dobre organizovanú domácu obranu.

Duel sa hral za neustáleho dažďa a začali ho lepšie futbalisti Trebišova. Dostávali sa často pred našu bránku, výstrahou mala byť lopta v našej sieti po hlavičke hráča z ofsajdu. V desiatej minúte sa už zrodila regulárna príležitosť Slavoja, Rypák našiel dobrou prihrávkou Bajtoša, ktorý pred Hruškom neuspel. Gólman Dukly mal prácu aj o päť minút neskôr, keď sa zoči – voči nemu ocitol v päťke Rypák. My sme mohli kontrovať po tom, čo Mazan poslal dobrú loptu na Franka. Náš mladý útočník sa ocitol v šestnástke v čistej šanci, Deronju nepokoril, ten loptu vyrazil a následne odkrytú bránku prekopol kapitán Polievka. Skúšal to i Mazan strelou z asi dvadsiatich metrov, žiaľ mieril vedľa. V 25. minúte sme mali šťastie, pretože po rohovom kope Hruška loptu vyrazil, no tá sa dostala k Begalovi, ktorý si ju šikovne spracoval a pálil do žrde. Problémy nám narobil aj priamy kop Trebišovčanov po polhodine. Danko poslal center za našu obranu, kde si nabehol Matta, ale nesadla mu ideálne lopta do koncovky. Domáci sa napokon tešili z gólu v 34. minúte po rýchlej akcii. Rypák z ľavej strany poslal loptu poza našich stopérov na pravú stranu Bajtošovi a ten sa v tutovke nepomýlil – 1:0. Do prestávky mohol ešte odpovedať z priameho kopu z ľavej strany náš kapitán Polievka, mieril dobre pod brvno, Deronja však loptu vyboxoval. Polčas ukončil legionár Slavoja Casado, keď spoza šestnástky prudko strieľal nad bránku.

Do druhého polčasu poslal bystrický tréner Varga troch nových hráčov. Slaninku, Uhrinčaťa a Franka nahradili Záhumenský, Pišoja a Willwéber. Prinieslo to oživenie našej hry. Dominovali sme na lopte, Duklisti pôsobili prevažne na domácej polovici, no šance sa cez pozornú trebišovskú defenzívu rodili ťažko. Po rohovom kope Polievku sa dostal k zakončeniu Šulc, strieľal bez prípravy, avšak iba do protihráča. Na opačnej strane sme čelili prečísleniu súpera, po ktorom sa musel mať na pozore Hruška. Zamestnal ho dobre Rypák. V 71. minúte sa pokúšal vyrovnať Polievka, dostala sa k nemu vyrazená lopta, zakončoval z prvej, Deronja bol proti. Následne o minútu znovu náš kapitán predviedol slušný volej v pokutovom území, ale lopta išla vedľa žrde. Stále sme nepoľavovali v aktivite, ďalší náš striedajúci hráč Jurčíšin ponúkol center na hlavu Pišoju, gólman Slavoja sa nenechal zaskočiť. V 80. minúte Danko zahrával priamy kop z pravej strany, išlo o nacvičený signál, center sa dostal za šestnástku k úplne voľnému Csadovi, no ten prestrelil Hruškovu svätyňu. Banskobystrický tím mal o dve minúty dobrú možnosť po akcii Záhumenského z ľavej strany cez Šulca, zakončoval Mazan, jeden z obrancov Trebišova parádne zblokoval strelu. Potom sa z ihriska pre dve žlté karty porúčal vylúčený Záhumenský, napriek oslabeniu sa Dukle predsa len podarilo vyrovnať. Po rohovom kope Polievku sme zostali na lopte, vpredu stále operovali i naši obrancovia a to bolo kľúčové, pretože po centri sa odrazená lopta od ruky jedného z hráčov súpera dostala pred Ľuboša Kupčíka a náš stopér v 86. minúte nekompromisne strieľal do protipohybu gólmana – 1:1. V závere sa už nič významné nestalo, takže z juhovýchodu republiky si napokon vezieme bod za remízu.

Fakty o zápase:

Slavoj Trebišov - MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 34. Bajtoš – 86. Kupčík. Rozhodoval: Prešinský. ŽK: Begala – Záhumenský, Hruška, Prikryl. ČK: 84. Záhumenský po 2ŽK. Diváci: 210.

Zostavy a striedania:

Trebišov: Deronja - Šimko, Matta, Krajňak, Ilinjo, Casado, Sitarčík, Begala, Rypák (90.Santos), Danko, Bajtoš (74. Belko)

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Slaninka (46. Záhumenský) – Mazan, Uhrinčať (46. Willwéber), Richtárech (72. Sven Jurčišin), Polievka – Šulc, Franko (46. Pišoja)

Hlasy po zápase:

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Uhrali sme bod, čo si myslím, že je z tohto prostredia dobré. Chceli sme síce tri body, no to sa nepodarilo. Myslím si, že v druhom polčase sme ukázali, ako by sme mali do konca sezóny hrať, hlavne s akým nasadením. V prvom polčase hral Trebišov dobre, treba aj súperovi vzdať hold. Slavoj produkuje dobrý futbal, len nemal šťastie v premieňaní šancí na góly. Doma je silný, nevyhralo na tomto ihrisku veľa mužstiev, takže zisk bodu z tohto pohľadu je pre nás dobrý. Hra v druhom polčase ma vcelku uspokojila, no najhoršie na tom je, že najlepšie sme hrali, keď sme boli o jedného menej.“

Ľuboš Kupčík, strelec gólu Dukly, návrat do zostavy po zranení: „V prvom polčase sme boli lepší na lopte, ale vyrobili sme zbytočné a ľahké straty a domáci z toho ťažili. V druhom polčase domáci bojovali, my sme prešli na troch obrancov a napokon nám táto taktika vyniesla bod. Chceli sme však tri, takže spokojnosť na našej strane nepanuje. Chýbal nám väčší dôraz v šestnástke na to, aby sme mohli vyhrať. Čo sa týka gólových situácií, pri inkasovanom to bol brejk súpera po našej stratenej lopte a čo sa týka môjho gólu, lopta tam prepadla a ja som iba vystrelil. Padlo to tam, za čo som rád. Na ihrisku som sa v súťažnom zápase po pauze zapríčinenej zranením cítil fajn. Už dlhšie som trénoval, nerobilo mi to teda nejaký problém.“

Ostatné výsledky:

Košice – Púchov 2:0, Komárno – Podbrezová 0:4, Bardejov – Slovan B 1:2, Dubnica – Rohožník 2:0.

PROGRAM:

Najbližšie čaká našich futbalistov Dukly duel 25. kola 2. ligy. V sobotu 16. apríla sa o 16.30 hodine predstavia doma na Štiavničkách a privítajú Dubnicu nad Váhom.