• Ženy už tiež vstúpili do sezóny, silný Slovan boli nad ich sily
Ženy / MFK Dukla (PR) / 08.08.2022

Ženy už tiež vstúpili do sezóny, silný Slovan boli nad ich sily

z nedeľného duelu našich žien v Kremničke (foto A. Almáši)

V akcii boli počas nedele už aj naše ženy MFK Dukla Banská Bystrica, ktoré vstúpili prvým zápasom sezóny do najvyššej súťaže na Slovensku. A súper bol viac než atraktívny, suverénny vlaňajší víťaz základnej časti a napokon vicemajster Slovan Bratislava.

Hráčky obidvoch tímov nastolili už od prvých minút vysoké tempo, v ktorom zotrvali počas celého zápasu. Podľa papierových predpokladov sa hralo prevažne na polovici ihriska našich domácich dievčat, Slovanistky sa však len s veľkými ťažkosťami dostávali cez bojovné Duklistky a bránku súpera ohrozovali skôr z väčších vzdialeností. Buď však pálili nepresne, alebo si s ich strelami poradila banskobystrická brankárka Dominika Kopernická, ktorá predviedla v zápase viacero pekných zákrokov. Na opačnej strane hrozila najmä z rýchlych brejkov výborne hrajúca Dominika Paterová. Vypracovala aj najväčšiu šancu nášho tímu v prvom polčase, keď po úniku po ľavom krídle prihrávala do vyloženej šanci kapitánke Briššovej, ktorá na loptu nedočiahla a Čierniková následne pálila nepresne. Duklistky následne dostali šancu zahroziť aj z priameho  kopu, ktorý vybojovala po faule Briššová, ale stopérka Herbríková z dobrej pozície pálila vysoko nad brvno. Vo svojich útočných snahách neúnavne pokračovali aj Slovanistky a svoj tlak dokázali zužitkovať až pred polčasovou prestávkou v 43 minúte, keď z uhlu prekvapila inak dobre chytajúcu Kopernickú strela Škerdovej 0:1.

Druhý polčas nezačal pre banskobystrické hráčky dobre, keď už v 49. minúte pridala svoj druhý gól Škerdová, ktorá nechytateľnou strelou prekonala Kopernickú – 0:2. Duklistky sa nevzdávali ani za tohto stavu a predvádzali sympatickú snahu aj smerom dopredu, avšak práve po neúspešnej akcii inkasovali z rýchleho protiútoku, keď sa na dvakrát presadila Kozárová 0:3. Oživením hry domácich bol príchod novej posily Lenky Mazuchovej. Tá nastúpila v 68. minúte a podporila domáce útočné duo Paterovú s Briššovou, ktoré bolo pre Slovan reálnym ohrozením, avšak ani táto snaha neviedla ku gólu a zápas teda skončil rozdielom triedy pre Slovan.

Fakty o zápase:

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:2)

Góly: 43. a 49. Škerdová, 60. Kozárová. Rozhodoval: Mikloš. ŽK: bez kariet

Zostavy + striedania:

MFK Dukla: Kopernická – Tesáková, Herbríková, Veselková Šimová – Jančíková (76. Matušková), Brandysová (68. Mazuchová) – Mileiová, Briššová, Čierniková – Paterová

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Jaroslav Borovjak: „Do zápasu so Slovanom sme išli s veľkým rešpektom, keďže letná príprava kvôli zraneniam viacerých hráčok a pracovným povinnostiach veľkej časti tímu neprebiehala podľa našich predstáv. Dievčatá sa však celý zápas snažili vyrovnať súperovi, ktorý hral vo vysokom tempe svojou bojovnosťou a nasadením, za čo im patrí obrovská pochvala. Trochu ma mrzí, že výborne rozbehnutá akcia Dominiky Paterovej neskončila gólom, keďže napriek tomu, že sa prevažná časť hry hrala na našej polovici, mohli sme ísť do vedenia práve my a možno by mal zápas iný vývoj. Bohužiaľ pred koncom prvého polčasu sme inkasovali dosť nešťastný gól, napriek tomu by som rád pochválil aj brankárku Dominiku Kopernickú, ktorá vo viacerých situáciách podržala tím. Ťažké to mali aj mladé dievčatá v strede zálohy, ktoré museli ustriehnuť súperovu ofenzívnu silu, ale vysporiadali sa s tým pomerne dobre a určite to bola pre ne cenná skúsenosť do ďalších súbojov. Momentálne nás čaká veľmi náročný augustový program, takže nám neostáva nič iné, len ísť od zápasu k zápasu a snažiť sa zlepšovať vo všetkých aspektoch hry tak, aby sme dokázali pravidelne bodovať.“

Adriana Briššová, hráčka MFK Dukla Banská Bystrica: Máme za sebou prvý náročný zápas, išli sme do zápasu s chuťou a chceli sme bodovať, na koľko sme posilnili káder. Bohužiaľ nečakane nám vypadli hráčky zo základu pre zdravotné problémy. Hra prebiehala väčšinou na našej polovici, väčšinu času sme sa bránili, čo sa nám aj darilo cely prvý polčas. Až nešťastný gól sme inkasovali v 43. minúte. Do druhého polčasu sme nastúpili s tým, že chceme vyrovnať, ale po chybách v strede sme inkasovali ďalší gól. Slovan hral kombinačne, čo nám robilo problém hlavne v strede ihriska. Druhý polčas sme si vytvorili šance z rýchlych útokov hlavne po krídle, gól sa nám však nepodarilo streliť, čo nás mrzí. Babám za výkon ďakujem, na koľko to bol náročný zápas s kvalitným súperom. Prvý zápas nám teda nevyšiel podľa predstáv, ale čaká nás ďalší náročný zápas, v ktorom chceme bodovať.“

Petržalka – Nové Zámky 3:0, Topoľčany – Myjava 1:3, Trnava – Ružomberok 2:1, Trenčín – Žilina 10:0.

V 2. kole sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na ihrisku súpera, a to už v stredu 10. augusta o 17. 00 hodine v Strážove, súperom tam bude domáci klub MŠK Žilina. Potom v sobotu 13. augusta v Kremničke privítame na našom ihrisku Nové Zámky16.00 hodine.