Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Ženy zvíťazili v Petržalke, dorastenky deklasovali RSC Hamsik Academy
A tím / MFK Dukla (PR) / 19.09.2022

Ženy zvíťazili v Petržalke, dorastenky deklasovali RSC Hamsik Academy

radosť žien v šatni po výhre v Petržalke

radosť žien v šatni po výhre v Petržalke

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v 6. kole najvyššej súťaže na Slovensku hrali v Petržalke a prezentovali sa tam piatimi gólmi. Domáce sa neustále doťahovali, trikrát na rozdiel gólu, ale napokon na náš tím nestačili. Dorastenky si hladko poradili s bývalým Jupie, dnes RSC Hamsik Academy. Súperkám nastrieľali sedem gólov, inkasovali iba raz. Žiačkam to v mestskom derby výsledkovo nevyšlo, hoci herne nesklamali.

ŽENY:

Duklistky v sobotu nastúpili v Petržalke, s ktorou mali uplynulú sezónu vyrovnanú bilanciu, keď proti tomuto súperovi zaznamenali jedno víťazstvo, dve remízy a jednu prehru. V tomto zápase si odbili tohtosezónny debut až tri skúsené hráčky, keď v bránke nastúpila Petra Tišliarová, po zranení sa vrátila kapitánka Veselová a dres Dukly si v ligovom zápase prvýkrát obliekla nová posila Monika Havranová, hráčka s reprezentačnými skúsenosťami, ktorá naposledy pôsobila v najvyššej rakúskej súťaži v tíme FC Wacker Innsbruck.

Duklistky sa od prvých minút prezentovali aktívnou ofenzívnou hrou a vysokým napádaním, čo robilo obrane a zálohe súpera pomerne veľké problémy. Prvú veľkú príležitosť mala Mazúchová, ktorú prienikovou prihrávkou do nájazdu vyslala Veselová, ale jej strelu zmarila brankárka - kapitánka Lacková. Úvodný gól zápasu padol až po takmer polhodine hry, keď po peknej kombinácii Bystričaniek v strede pola Briššová našla prihrávkou v dobrej pozícii Dunajskú a tá otvorila skóre pekne umiestnenou strelou – 0:1. O ďalšie štyri minúty zvýšila už na 0:2 Mazúchová, keď po prihrávke Briššovej zakončovala svojou povestnou ľavačkou. Petržalčankám sa podarilo znížiť stav zápasu, keď využili zaváhanie Dukly v strede pola a Pavlíková svojim prienikom prekvapila obranu hostiek – 1:2. Dukla napriek inkasovanému gólu naďalej pokračovala v aktívnej hre a snažila sa útočiť, táto snaha bola odmenená gólom, keď po autovom vhadzovaní Havranová hlavičkou predĺžila loptu na Briššovú, tá si loptu posunula a peknou strelou prekonala brankárku Petržalky – 1:3.

Do druhého polčasu išla Dukla s jasným cieľom zvýšiť svoje vedenie, no bola to práve Petržalka, ktorá znížila, keď si vybojovala priamy kop, z ktorého padol pre Duklistky pomerne smolný gól, po zaváhaní brankárky Tišliarovej ho dala Krčová 2:3. Tento presný zásah bol určitou vzpruhou pre Petržalku, hra sa viac vyrovnala a viacero nebezpečných príležitostí mali oba tímy. Nášmu tímu sa konečne podarilo odskočiť Petržalke o dva góly až v 79. minúte, keď chybu v domácej obrane využila Mazúchová a napriek nie veľmi presvedčivej strele lopta skončila za chrbtom Lackovej – 2:4. Ani tento gól však neumožnil Duklistkám dohrať záverečnú desaťminútovku s pokojom na kopačkách, keďže Petržalčanky si hneď po rozohrávke vybojovali po faule priamy kop v blízkosti 16-ky Dukly a Žušťáková strelou pod brvno zabezpečila drámu až do úplného konca – 3:4. V závere zápasu si siahli na dno síl oba tímy a o konečnom výsledku v nadstavenom čase rozhodla akcia, ktorá začala od pravej obrankyne Veselkovej. Tá pekne po čiare potiahla loptu, prihrala Briššovej a tá zas spätnou prihrávkou našla Lenku Mazúchovú, ktorá definitívne rozhodla o dvojgólovom víťazstve Dukly a zároveň dosiahla hetrik – 3:5.

FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 3:5 (1:3)

Góly: 36. Pavlíková, 50. Krčová, 80. Zušťáková – 27. Dunajská, 31., 79. a 90. Mazúchová, 38. Briššová. Rozhodoval: Cvengroš. ŽK: Poniger - Morovjanová, Mazúchová, Dunajská. Diváci: 30.

Zostavy + striedania MFK Dukla:

Tišliarová – Mileiová, Herbríková, Jančíková, Veselková – Veselová, Morovjanová ( 74. Daryna Lukach) – Mazúchová, Dunajská, Havranová – Briššová

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Jaroslav Borovjak:

„Som veľmi rád, že dievčatá zvládli dôležitý zápas s Petržalkou, teda so súperom, s ktorým sme už minulú sezónu odohrali štyri vyrovnané zápasy. Víťazstvo je určite zaslúžené, aj keď je potrebné povedať, že domáci tím sa nám nepodarilo zlomiť a ešte pár minút do konca hrozil vyrovnaním. V zápase sa nám síce podarilo vsietiť až 5 gólov, ale určite našu streleckú efektivitu musíme ešte zlepšiť. Dievčatá si totiž vypracovali množstvo ďalších dobrých príležitostí, ktorých nepremenenie sa nám mohlo vypomstiť, keďže súper bol takisto nebezpečný a v niektorých fázach hry sme sa pod tlakom nedokázali vyvarovať zbytočných chýb. Celý náš tím si však určite za predvedený výkon a bojovnosť zaslúži pochvalu.“    

Lenka Mazúchová, autorka hetriku:

„Do zápasu sme vstúpili s jasným cieľom vyhrať. Od začiatku bolo vidieť, že väčšia kvalita je na našej strane. Mali sme mnoho šancí, no skórovať sa nám podarilo až v 27. minúte gólom Vanessy Dunajskej. Po  nepremenených šanciach sme inkasovali smolné góly, ktoré súperkám pomohlo zdramatizovať zápas, no my sme to nevzdali a bojovali sme až do konca jedna za druhú, za čo nám patrí zaslúžená výhra 5:3.“

Ostatné výsledky:

Topoľčany – Trenčín 2:2, Trnava – Myjava 0:2, N. Zámky – Žilina 2:2, Ružomberok – Slovan 0:1.

PROGRAM:

V 7. kole sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na domácom ihrisku v Kremničke. A to v sobotu 24. septembra o 11.00 hodine, keď privítajú AS Trenčín.

Poradie:

1. Slovan 19b, 2. Myjava 15b*, 3. Trnava 15b*, 4. Trenčín 10b*, 5. Ružomberok 9b*, 6. B. BYSTRICA 9b*, 7. Topoľčany 6b*, 8. Petržalka 4b, 9. N. Zámky 1b*, 10. Žilina 1b*. 

* - družstvo má jeden neodohraný zápas k dobru

WU 19:

RSC Hamsik Academy – MFK Dukla Banská Bystrica 1:7 (0:4)

Góly: 9´ Paterová - 0:1, 14´ Mazúchová - 0:2, 23´ Gajdošíková - 0:3, 38´ Gajdošíková - 0:4, 41´ Gajdošíková - 0:5, 50´ Mazúchová - 0:6, 63´ Dunajská - 0:7, 73´ Kopecká - 1:7

Zostavy a striedania MFK Dukla: Lukach – Halgašová (45´ Hrušková), Jančíková, Madajová, Fabianová – Brandysová, Vojteková (45´ Hrúzová), Dunajská – Gajdošíková, Paterová ©, Mazúchová

Štvrté vzájomné mestské derby stretnutie medzi ´Jupie´ a Duklou v kategórii WU19 začalo naše družstvo aktívne so snahou vsietiť rýchly úvodný gól. Hoci sa ešte prvé pokusy Mazuchovej a Paterovej neujali, v 9. min. sme sa predsa len dočkali prvého gólu z kopačky kapitánky Dominiky Paterovej - 0:1. Aktivita Dukly pokračovala a v 14. min. sa krížnou strelou z ľavého krídla presadila Lenka Mazúchová - 0:2. Na začiatku tretej gólovej akcie v 23. min. bola opäť Mazúchová. Jej center z ľavej strany doklepla do siete Gajdošíková - 0:3. Po sérií viacerých zahodených šancí a nebezpečných striel, s ktorými si dokázala poradiť najlepšia hráčka Jupie, vekom ešte žiačka - brankárka Ďuriančiková, uzavrela vydarený polčas v podaní Dukly po podobnej akcii ako pri treťom góle a prihrávke Mazúchovej svojim druhým gólom v zápase Gajdošíková - 0:4.

Akciu “ako z kopiráku” predviedli obe dievčatá aj v úvode druhého dejstva a v 41. min. zavŕšila Vanesa Gajdošíková svoj prvý hetrik vo farbách Dukly - 0:5. Tempo hry už po tomto góle zo strany Dukly mierne opadlo, keďže o víťazovi bolo rozhodnuté. Napriek tomu sa v 50. min. ešte strelecky presadila druhým gólom v zápase mimoriadne aktívna Mazúchová - 0:6. V 63. min. sa strelou z priameho kopu zapísala do listiny strelkýň aj ďalšia výborne hrajúca hráčka Dukly Vanesa Dunajská - 0:7. V 73. min. sa čestného úspechu dočkali aj hráčky ´Jupie´, keď sa taktiež z priameho kopu presadila Kopecká - 1:7. Dukla tak v štvrtom vzájomnom mestskom derby dosiahla v kategórii WU19 zatiaľ najvyššie víťazstvo.  

Víťazný duel zhodnotil tréner našich dorasteniek Róbert Pavúk:

„Zase sa budem opakovať, ale sme veľmi spokojní s našimi kľúčovými a skúsenými hráčkami. Všetky odovzdali svoje skúsenosti v prospech kolektívu a pomáhajú v rozvoji mladším dievčatám. Dnes na ihrisku úradovala Lenka Mazúchová a mala prsty v piatich góloch do siete nášho mestského rivala. Prvým gólom nás nakopla kapitánka Dominika Paterová. Vaneska Dunajská spravila rozdiel v strednej zóne a svojou hrou je inšpiráciou pre ďalšie stredové hráčky. Som veľmi rád, že sa nám s kolegom Bangom podarilo v letnej pauze dotiahnuť tieto opory do Dukly. Stálo nás to oboch extrémne množstvo síl, ale už vtedy sme vedeli, že to bude správna voľba. Obrovský profit z toho majú aj ženy v 1. lige, čoho dôkazom sú doterajšie výsledky tímu vrátane posledného zápasu v Petržalke. Teraz by som v krátkosti zhodnotil výkon ďalších dievčat. V lete sme taktiež dotiahli do Dukly mladé, talentované hráčky a keď budú mať oči otvorené správnym smerom, t.j. k našim oporám, tak každá z nich môže v budúcnosti hrávať pravidelne za ženy 1. ligu. Samozrejme, že bez tréningu to nepôjde. Pretože sú talentované, sú u nás v Dukle. Všetky musia tvrdo pracovať na svojich slabších stránkach. Musia ísť krok po kroku a nie preskakovať k takým cieľom, na ktoré ešte nie sú pripravené, len preto, aby uspokojili “svoje ego”. Ak sa chcú priblížiť výkonmi k našim rozdielovým hráčkam, tak musia futbalu obetovať ohľadne tréningov a všetkého čo k tomu patrí ďaleko viac. Inak sa z nich rozdielové hráčky aj napriek talentu žiaľbohu nestanú. Dnes ukázala z tejto skupiny hráčok veľký potenciál a čuch na góly Vaneska Gajdošíková. Pre chorobu nám žiaľ vypadla výborne hrajúca Peťa Korčoková. Na poste stopérky ju kvalitne zastúpila ďalšia talentovaná hráčka s veľkým potenciálom Lili Madajová. Myslím si, že cesta ktorú sme zvolili - a síce kombinácia kvality skúsených hráčok, talentu mladých hráčok a poctivej práce je správna. Ak to dievčatá pochopia, majú našliapnuté k peknej budúcnosti, či už v našom klube alebo v iných výberoch.“

Ostatné výsledky 3. a 4. kola v skupine B v 1. lige dorasteniek:

Prievidza – Žilina 4:3, Martin – RSC HA 5:0, Topoľčany – Častkovce 7:0, Žilina – Trenčín 0:6.

PROGRAM:

Dorastenky Dukly sa v najbližšom kole 1. ligy, skupiny B predstavia v Hornej Mičinej, kde už v stredu 21. septembra14.00 hodine privítajú OK Častkovce.

WU 15:

RSC Hamsik Academy – MFK Dukla Banská Bystrica 4:1 (1:1)

Góly: 33´a 56´ Ondíková, 40´ Pisarovičová, 43´ (vlastný MFK Dukla) – 11´ Račeková  

Zostava + striedania MFK Dukla: Udvardyová – Fajčíková, Vrábľová, Dobrocká ©, Hlinková, Račeková, Gaňová, Kolenkášová, Belányiová, Plauchová, Černáková, Petrovičová, Balonová, Fabianová, Boboková, Hrušková, Laššanová 

Po nervóznom úvode sme sa upokojili a využili prvú vážnu šancu v 11. minúte, kedy Natália Račeková, tak ako aj minule, peknou strelou skórovala v zápase. V prvom polčase sme boli viac na lopte, Ema Vrábľová niekoľkokrát pekne vysunula spoluhráčky do úniku, avšak nedotiahli sme ich do úspešného konca. V závere polčasu sa dievčatám prešmykla Ondíková, ktorá bránku neminula a stav bol vyrovnaný  1:1.

Druhý polčas začínal v rovnakom tempe ako skončil prvý, ale nepodarilo sa nám naň nadviazať a následne sa presadila Pisarovičová. Súper zefektívnil hru a po jednom z rohu po našom teči zvyšovali už na 3:1. Snažili sme sa ešte zvrátiť výsledok a hrozili aj únikmi, ale pozornej obrane sa nám nepodarilo dať gól. V 56. minúte ´Jupie´ už len upravoval výsledok na 4:1 zo štandardnej situácie.

Jedna z tréneriek žiačok Dukly Laura Pavlíková sa k duelu vyjadril nasledovne:

„Chcem sa všetkým dievčatám poďakovať za bojovný výkon najmä v prvom polčase, kedy sa nám po viacerých vyhratých súbojoch podarilo zakladať veľmi nebezpečné šance. Veľmi oceňujem, že sa dievčatá ´zbrklo´ nesnažili odkopnúť loptu, ale skúšali si vykombinovať či už v útoku alebo aj v obrane. Druhý polčas sa nám vôbec nedaril, tak ako by sme si želali, ale aspoň nám ukázal na čom musíme zabrať viac. Veľkou oporou v zápase bola obrana v zložení Lenka Fajčíková, Simona Dobrocká, Laura Hlinková a Lara Gaňová. Výborným výkonom ma potešila aj naša brankárka Hanka Udvardyová, ktorá predviedla skvelé zákroky a istotu v bránke. Verím, že napriek nepriaznivému výsledku sa budeme tešiť na najbližší zápas, ktorý odohráme už v stredu 21. septembra o 16.00 hodine.“

Ostatné výsledky tretieho a štvrtého kola 1. ligy žiačok, skupiny B:

Prievidza – Žilina 0:9, Martin – RSC HA 1:1, Topoľčany – Častkovce 17:0, Žilina – Trenčín 11:3.

PROGRAM:

Žiačky MFK Dukla sa v najbližšom kole 1. ligy WU-15, skupiny B o umiestnenie predstavia v Hornej Mičinej, kde už v stredu 21. septembra16.00 hodine privítajú OK Častkovce.