• Derby so Zvolenom zvládli štrnástka, trinástka i dvanástka
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 29.08.2022

Derby so Zvolenom zvládli štrnástka, trinástka i dvanástka

z tréningu U12-ky Dukly

Naši mladší žiaci ovládli derby so Zvolenom. Doma si poradili so susedom trinásťroční i dvanásťroční Duklisti. Vo Zvolene vyhrala aj U14-ka, žiaľ najstarší žiaci prehrali tesne o gól.

U 15:

MFK Zvolen – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Góly: 79. Remiar. Rozhodoval: Priadka.

Zostava + striedania MFK Dukla: Noga – Pálenkáš (60. Gömori),Valach, Bednarčík, Kini – Debnár, Hollý (60. Chromek) – Vidhold, Ferenc, Kubalák (41. Čupka) – Page.

U 15-ka Dukly mala vo Zvolene herne navrch. Bola aktívnejšia a viac sa tlačila do útoku, avšak v prvom polčase sa len ťažko dostávala do šancí, domáci hrozili z brejkov. V druhom polčase už pribudli šance na našej strane, ale zostali nevyužité. Súper príkladne bojoval a z nevinnej akcie na samom konci zápasu strelil rozhodujúci a víťazný gól. Nám už nezostal čas na prípadnú odpoveď. Aj preto sa zrodila krutá a tesná prehra 0:1 z nášho pohľadu.

Duel vo Zvolene nám zhodnotil tréner našej pätnástky Ľubomír Faktor:

„Snažili sme sa domácich dostať od úvodných minút pod tlak, napádať súpera už na jeho polovici, hrať po krídelných priestoroch, čo sa nám aj darilo, ale aj keď sme sa dostali do súperovej šestnástky, nemali sme tam dostatok hráčov, ktorí by sa dostali do zakončenia. Hlavne sme zabúdali, že tu je aj súper, ktorý nás po našich naivných chybách a rýchlych protiútokov mohol do polčasu potrestať a strhnúť vedenie na svoju stranu. Druhý polčas sme sa snažili hrať ešte aktívnejšie, súpera sme zatlačili pred jeho šestnástku, vypracovali sme si dostatok šancí na skórovanie, no chýbal nám v koncovke pokoj. Nám sa gól nepodarilo streliť a tak prišiel trest v predposlednej minúte zápasu, keď domáci po nevinnej akcii skórovali. Aj keď sme mali väčšiu časť zápasu pod kontrolou, súpera treba pochváliť za bojovnosť, ktorou sa prezentoval celý zápas a odmenou im bol gól prakticky v poslednej minúte.“

Martin – Lučenec 2:1, Námestovo – RSC Hamsik Academy 1:4, R. Sobota – Pohronie 0:2, Podbrezová – L. Mikuláš 2:3, Žilina – Ružomberok 2:3.

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U15-ka najbližšie doma v Priechode, kde v sobotu 3. septembra o 10.00 hodine privíta Žilinu.

U 14:

MFK Zvolen – MFK Dukla Banská Bystrica 2:3 (2:1)

Góly: 25. Verony, 32. Štrobl – 12. a 38. Yanovskyi, 50. Ostrihoň. Rozhodoval: Zemko.

Zostava a striedania MFK Dukla: Sokol – Jančiar (60' Lovíšek) Kmeť, Penksa, J. Lomnický – Genči, Pizzolato (65' Auxt), Ostrihoň – S. Lomnický (36' Kočvara), Yanovskyi, Patráš

Naša štrnástka nezachytila ideálne úvod, ale i napriek tomu išla do vedenia po kolmej akcii a koncovke Yanovskyiho. Domáci však otočili priebeh, keď trestali dve individuálne chyby za sedem minút a bolo tak razom 2:1. Potom sme pridali na aktivite, pribudli šance a dve z nich sme využili. Na 2:2 vyrovnal n začiatku druhého dejstva Yanovskyi a víťazný gól na 2:3 strelil Ostrihoň. O tri body sme mohli prísť v samom závere duelu, keď sa po faule Kmeťa pískala penalta v prospech Zvolena, ale domáci Ondričko ju nepremenil, brankár Dukly Sokol ho vychytal.

Výhru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Peter Rebek:

„Zo zápasu si najviac ceníme, že chalani ukázali charakter a v zložení v akom sme boli zabojovali. Zobrali si k srdcu slová cez polčasovú prestávku, zmenili prístup a otočili priebeh hry a výsledok. Pozitívne pre mňa ako trénera bola i emócia hráčov po chytenom pokutovom kope v posledných sekundách zápasu. Samotný zápas začal aktívnejšie a lepšie súper, my sme sa dostali do neho až streleným gólom po rýchlej kolmej akcii. Naopak, súpera sme na nohy postavili individuálnymi chybami v rozohrávke, ale stále je snaha o konštruktívne riešenie a proces učenia sa pre nás dôležitejšia ako chybovanie, za predpokladu, že sa daný hráč (či všetci hráči) poučí. Druhý polčas sme začali aktívnejšie a v podstate až do konca sme boli lepším družstvom. Okrem gólov sme ešte nevyužili niektoré veľké šance. Na záver mi nedá nespomenúť, že klub MFK Dukla je 1 z 12 na Slovensku so štatútom akadémie, a nie záujmový krúžok. Toto víťazstvo si tak vzhľadom na všetky okolnosti ceníme veľmi vysoko.“

Martin – Lučenec 3:2, Podbrezová – L. Mikuláš 0:1, Námestovo – RSC Hamsik Academy 0:3, R. Sobota – Pohronie 0:12, Žilina – Ružomberok 6:0.

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa predstaví naša U14-ka najbližšie doma v Priechode, a to v sobotu 3. septembra o 12.00 hodine a sily si zmeria s MŠK Žilina.

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zvolen 5:3 (3:2)

Góly za Duklu: 4´ a 47´Záhorec, 13´ Lačný, 26´ Šimko, 58´ Kaštiel

Zostava + striedania MFK Dukla: L. Bevíz – S. Bevíz, Žambor, Holík, Poljovka – Ďubek, Horváth, Šimko – Kaštiel, Lačný, Záhorec (striedali: Dohnálek, Stupavský, Holubčík, Haverla, Brozman)

Naši mladší žiaci z U13-ky si zápas rozohrali dobre. Išli do dvojgólového vedenia zásluhou Záhorca a Lačného za necelú štvrťhodinu. Súper znížil Buzakom, ale na tento zásah sme zareagovali Šimkom na 3:1. Škoda, že sme Buzaka neustrážili pred koncom prvého dejstva, na prestávku tak išli družstvá za stavu 3:2 v náš prospech. Po zmene strán sme využili ďalšie šance, ofenzíva nám išla lepšie a vďaka Záhorcovi a Kaštielovi bol stav 5:2. Lenže Zvolen mal strelecky disponovaného Buzaka, ktorý zavŕšil hetrik a stanovil konečný výsledok na 5:3.

Výhru U 13-ky Dukly zhodnotil náš tréner Martin Dvoran:

„V zápase so Zvolenom sme si chceli napraviť chuť po nezvládnutom prvom kole a už po 13. minútach bolo 2:0. Hlavné bolo streliť prvý gól, čo sa nám podarilo už v 4. minúte. Darili sa nám prieniky 1 na 1 a kolmé prihrávky na útočiacich hráčov. Žiaľ opäť všetky tri góly padli po našich individuálnych chybách, ale s porovnaním prvého zápasu v Námestove to bolo v defenzíve o niečo lepšie. Vyzdvihnúť môžem prejav v druhom polčase, kde si chalani viac verili hlavne v práci s loptou. Samozrejme je toho ešte veľa, čo musíme do budúcich zápasov zlepšiť. Pravda je, že sme mohli pridať o jeden - dva góly viac, ale aj tak som s výkonom chlapcov spokojný.“

Ružomberok – Žilina 0:4, RSC Hamsik Academy – Námestovo 7:0, L. Mikuláš – Podbrezová 16:0, Pohronie – R. Sobota 3:5, Lučenec – Martin 0:8.

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v treťom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 3. septembra10.00 hodine na ihrisku súpera v Závodí, kde ich privíta MŠK Žilina.

U 12:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zvolen 17:4 (11:0)

Góly za Duklu: Ščasný, Radoš, Štubňa, Valent 3, Laššák 2, Flasík 3, Driečny 2, Schmidtmayer 2, Mikolaj 2.

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 9:0, 2:0, 5:1, 1:3.

Zostava a striedania MFK Dukla: Kováč, Špirka, Podmanický, Mikolaj, Flasík, Driečny, Laššák, Schmidtmayer, Valent, Huťka, Štubňa, Blaško, Holík, Kaliský, Ščasný, Radoš, Múka

Našej dvanástke vyšiel prvý polčas, v ktorom obe skupiny svoje stretnutia vyhrali, pričom neinkasovali ani raz! V druhom sa darilo iba jednej z našich dvoch skupín, vyhrala nad Zvolenčanmi 5:1, druhá skupina prehrala 1:3.

Výhru zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Zápas sme dokázali rozhodnúť v prvom polčase, ktorý sme jednoznačne vyhrali. Druhý polčas sa nám súper dokázal vyrovnať najmä vďaka zvýšenému pohybu. Napriek tomu sme aj druhý polčas dokázali dobre kombinovať a aj pod tlakom súpera sme dokázali vyjsť konštruktívne, ale v predfinálnej fáze sme strácali zbytočne lopty, keď sme často zvolili nie práve najoptimálnejšie riešenie, čo sa odzrkadlilo aj na skóre. Chalanov však môžem pochváliť za predvedenú hru.“

L. Mikuláš – Podbrezová 4:11, Ružomberok – Žilina 7:26, RSC Hamsik Academy – Námestovo 38:2, Lučenec – Martin 2:17.

Mladší žiaci Dukly U12 sa predstavia v treťom. kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 3. septemnbra11.30 hodine na ihrisku súpera v Závodí, kde ich privítajú mladíci s MŠK Žilina.

Aj Martin Poljovka prišiel naspäť k nám, trénuje starší dorast

V derby sme podľahli Podbrezovej, v druhom polčase sme nevyužili početnú prevahu