Banner MFK Dukla
  • Aktuality
  • Áčko doma s Interom, mládež na ihriskách súperov
A tím / MFK Dukla / 06.04.2019

Áčko doma s Interom, mládež na ihriskách súperov

Áčko doma s Interom, mládež na ihriskách súperov
Prvý aprílový víkend sa bude vo všetkých našich družstvách niesť v súťažnom duchu. Kým "A" mužstvo odohrá dôležitý duel pred vlastnými fanúšikmi, mládežnícke družstvá cestujú za svojimi súpermi mimo územia nášho mesta.

Najväčšiu pozornosť, pochopiteľne, vzbudzuje stretnutie 22.kola a to nielen v radoch fanúšikov ale aj v odbornej druholigovej verejnosti. Naša Dukla je totiž na 10.mieste o tri body pred triom Bardejov, Trebišov a našim aktuálnym súperom  Interom Bratislava. Naši hráči sa v prípade víťazstva vzdialia od zóny zostupu na 6 bodov, naopak Inter by v takomto prípade bol za istých okolností v spomínanej červenej zóne. Pred ako aj počas stretnutia je predpovedaný dážď, takže odporúčame fanúšikom využiť pršiplášte alebo krytú hlavnú tribúnu za 2, resp.1€. Ktovie, komu bude mokrý terén vyhovovať viac. Na jeseň sme v Stupave s domácim Interom po necelej polhodine hry prehrávali už 3:0, konečný výsledok bol 3:2. Aj vtedy výdatne pršalo, hralo sa však na umelej tráve, čo mohla byť istá výhoda domáceho Interu. Aktuálna forma mužstiev favorizuje našu Duklu, rovnako ako aj fakt, že Inter na ihriskách súperov zaznamenal v desiatich zápasoch len 4 body. Rozhodcom stretnutia bude Patrik Papuča, ktorý bol hlavným arbitrom aj pri našej rozlúčke so Slovnaft cup-om vo Fiľakove. Stretnutie začína o 16:00.

Dorastenci cestujú v sobotu na stretnutie do ďalekej Turzovky. Náš súper je na ihriskách súperov bezzubý, no všetky získané body akýmsi zázrakom nazbieral na domácej pôde. 'Turzovka hrá úplne inak doma a inak vonku, naposledy vyhrali doma s Dolným Kubínom a potom jednoznačne prehrali v Žiari. Želám si, aby sme súpera čím skôr zlomili, aby som mohol celý zápas pokojne sedieť na lavičke.' povedal na predzápasovom tréningu tréner Dušan Tóth. Jeho zverenci ešte pod vedením Štefana Rusnáka na jeseň na domácom ihrisku v Kremničke porazili Turzovku vysoko 18:0, no súper vtedy nastúpil s deviatimi hráčmi v poli. Od mladších dorastencov Dukly je takisto očakávané víťazstvo, súpera sme na jeseň porazili rovnakým rozdielom ako starší dorast  18:0. Obidve naše dorastenecké kategórie sú na čele 2.ligy.

U15 a U14 cestuje v nedeľuna mimoriadne náročný zápas do Ružomberka. Súped spod Čebraťa je v kategórii U15 na druhom mieste za Žilinou, naši chlapci sú na 5.mieste so stratou 8 bodov na aktuálneho súpera z Liptova. S Ružomberčanmi sme sa v septembri na domácej pôde rozišli po remíze 2:2. Identická situácia je aj v U14-ke, s tým rozdielom, že v tejto kategórii sme na jeseň zaznamenali prehru 0:3.

Naši mladší žiaci idú v nedeľu takisto na ihrisko súpera a konkrétne do Žiliny na pôdu Akadémie Juventus. Mladší žiaci z U13 a U12 zaznamenali v prvom jarnom kole víťazstvo so Zvolenom a na víťaznú náladu budú určite chcieť nadviazať, veď sa jedná o tabuľkovo podobne postaveného súpera.

HYBAJ DUKLA!